Samuraj z Orzechowa
Piłka nożna

Piłka nożna

Nadal bez punktu: Odra Chojna - Lech II Poznań 0:1 (0:1)

Nie udało się w niedzielę piłkarzom Odry Chojna zdobyć punktów w pierwszym III-ligowym meczu przed własną publicznością na wyremontowanym boisku. Nasza drużyna zasłużyła co najmniej na remis, jednak okazuje się, że w decydujących momentach górę bierze doświadczenie bardziej renomowanych przeciwników. Tak było i tym razem, gdy w 36' Lipiecki bezlitośnie wykorzystał błąd Zatorskiego i płaskim strzałem z 16 m koło słupka pokonał Sobańskiego.

Rzut wolny pośredni z pola karnego. Mikitów był bliski zdobycia gola.
Mecz nie był porywającym widowiskiem, a gorące sytuacje podbramkowe z obu stron można było policzyć na palcach jednej ręki. Pierwszy strzał na bramkę Lecha oddał Kwaśniewski dopiero w 18'. W 33' Sobański ratuje zespół przed utratą gola. 4 min. później Turkiewicz ładnie przechodzi na pole karne, ale jego strzał broni bramkarz, który również w 40' z najwyższym trudem wybił piłkę po akcji Turkiewicza z Michalskim. Po przerwie kilka razy groźnie strzelał m.in. Mikitów. Na pół godziny przed końcem czerwoną kartkę za podcięcie od tyłu Mikitowa dostał Goliński, jednak Odra nie potrafiła wykorzystać tej przewagi, a osłabiony Lech przeprowadził wtedy kilka groźnych akcji.
Odra: Sobański, Kierul, Wąchała, T. Bucyk, Zatorski, Żebrowski, Mikitów, Kwaśniewski, Michalski (60 Kaliszuk), M. Łągiewczyk (Gutkowski), Kopiecki (35 Turkiewicz).

Przed kolejnymi meczami ważne jest, by piłkarze Odry nie załamali się psychicznie. Choć są na razie bez punktu, to prowadzą równorzędną walkę ze wszystkimi dotychczasowymi przeciwnikami, nawet z czołówki. Brakuje jeszcze doświadczenia i skuteczności, ale na pewno nie można mówić o jakiejś przepaści, dzielącej nasz zespół od reszty. Choć z drugiej strony w niedzielę widać było niewątpliwie brak tak rutynowanego zawodnika jak Robert Sikorski (już jako piłkarz niemieckiego Torgelow oglądał spotkanie z trybun).

Pozostałe wyniki: Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 2:4, Flota Świnoujście - Unia Tczew 1:1, Obra Kościan - Mieszko Gniezno 2:2, Tur Turek - Lechia Gdańsk 0:1, Warta Poznań - Chemik Bydgoszcz 0:0, Amica II Wronki - Toruński KP 2:1, Unia Janikowo - Kaszubia Kościerzyna 4:2.

16. Odra Chojna           4    0    1-7

W środę 1 września o godz. 17 Odra gra w Toruniu, a w najbliższą sobotę 4 września o godz. 16 nasi piłkarze zmierzą się w Chojnie z Kotwicą.

IV liga: Zmienne szczęście Energetyka
W środę 25 sierpnia Energetyk Gryfino pokonał u siebie Astrę Ustronie Morskie 2:0 (1:0). Pierwszą bramkę strzelił już w 5' T. Łapiński z wolnego, jednak za 6 minut zawodnik ten został usunięty z boiska za faul bez piłki. Od 61' gryfinianie grali w dziewiątkę, bo czerwoną kartkę (za drugą żółtą) dostał Turtoń. Mimo to gospodarzom udało się strzelić jeszcze jedną bramkę, której autorem w 76' był Marat z podania Pary. Energetyk: Horodyski, Marat, Minkwitz, Łęczewski, Miliński, Turtoń, T. Łapiński, Para (89 Chmielarz), Pietraszewski, B. Łapiński B. (67 Miskis), Bodnar (78 Krupa). Pozostałe środowe wyniki: KP Police - Dąb Dębno 3:2, Leśnik Rossa Manowo - Darzbór Szczecinek 0:0, Victoria Przecław - Wybrzeże Rewal 1:2, Drawa Drawsko - Arkonia Szczecin 2:0, Ina Goleniów - Osadnik Myślibórz 1:2, Stal Szczecin - Mirstal Mirosławiec 4:2, Sokół Pyrzyce - Rega Merida Trzebiatów 0:1, Pogoń Barlinek - Błękitni Stargard 1:3.
W niedzielę Energetyk uległ na własnym boisku Victorii 1:2 (0:2). Stracił bramkę już w 4', gdy Woźniak wygrał pojedynek sam na sam z Horodyskim. 5 minut przed przerwą po błędzie Minkwitza Sztadilów zdobył drugą bramkę dla gości. W drugiej połowie gryfinianie chcieli odrobić straty i mieli dużą przewagę, ale bramkę udało się strzelić tylko wprowadzonemu kilka chwil wcześniej Miskisowi (w 62' główką po rzucie rożnym). Energetyk: Horodyski, Łęczewski (54 Miskis), Minkwitz, Marat, Pietraszewski, Stępień, Bodnar (46 Krupa), B. Łapiński, Para, Miliński, Turtoń.
Pozostałe wyniki: Dąb - Leśnik 4:4, Darzbór - Drawa 3:3, Arkonia - Ina 5:0, Wybrzeże - KP Police 1:2, Rega - Pogoń B. 1:2, Astra - Błękitni 1:0, Osadnik - Stal 2:0. Mecz Mirstalu z Sokołem sędzia przerwał w 55 min. przy stanie 0:0, gdyż zawodnik gospodarzy Jacek Murat za niesportowe zachowanie dostał czerwoną kartkę, ale nie chciał opuścić boiska.

18. Mirstal Mirosławiec   3    1   5:10

W najbliższy weekend gryfinianie grają w Policach.

V liga: Fagus na fali
Trzecie zwycięstwo zanotował beniaminek - Fagus Kołbacz, pokonując u siebie Radovię Radowo Małe 3:0. Pierwszy punkt zdobyła Iskra Banie, remisując u siebie z Kluczevią Stargard 1:1. Pozostałe wyniki: GKS Mierzyn - Pomorzanin Nowogard 3:0, Piast Choszczno - Światowid Łobez 3:1, Vineta Wolin - Kłos Pełczyce 2:0, Korona Stuchowo - Polonia Płoty 0:5, Gryf Kamień - Rybak Trzebież 5:0. Czołówka tabeli:

Klasa okręgowa
W powiatowych derbach Orzeł Trzcińsko Zdrój uległ u siebie Sparcie Godków 0:1 (0:1). Mecz był zacięty, obfitował w wiele spięć pod oboma bramkami, ale świetnie spisywali się bramkarze. Jedyny gol padł w 42 min., gdy D. Majda zaskoczył bramkarza. Po przerwie Jednacz trafił w 60' w słupek, a dwie minuty później Lipiński wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Orła. W 90' Jednacz ograł obrońcę, wyszedł na czystą pozycję, ale jego strzał bramkarz wybił na róg. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Lipiński, Madajczak, A. Iżak, Ruszar (J. Iżak), Kupa (Słodownik), Rypiński (Pohorecki), A. Łągiewczyk, Jednacz, D. Majda (Szłapak), Ożarowski, Flis.
W innych derbach Odrzanka pokonała w Radziszewie Megasport Morzycko Moryń 3:0. Łabędź Widuchowa przegrał u siebie ze Stalą Lipiany 0:1. Mieszko po dramatycznym meczu zremisował w Krzęcinie z Klonem 1:1. Goście objęli prowadzenie już w 1' ze strzału Pawła Cona. W 15' Klon wyrównał z problematycznego karnego, a czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Mieszka. Od 70' mieszkowiczanie bronili się w dziewiątkę wskutek drugiej czerwonej kartki.
Inne wyniki: Pogoń II Barlinek - Sęp Brzesko 1:2, Gryf Sulimierz - Myśla Dargomyśl 2:1.

A-klasa
Gr. III. Czarni Lubanowo - Bryza Reńsko 4:2 (dla zwyc. Wójcik, Grymuła, Rozpara z karnego, Duda), Grot Gardno - Wicher Reptowo 3:4, Czarni Czarnówko - Vielgovia Szczecin-Wielgowo 0:0, Ogniwo Babinek - Iskierka Śmierdnica 5:6, Strzelcy Kramer Pucice - Fedorowicz Dobra Szcz. 0:9, Gryf Nowielin - Unia Swochowo 2:1, Gryf Kobylanka - Znicz Niedźwiedź 2:2.
Gr. IV. Piast Piaseczno - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 2:3, Witniczanka Witnica - Agrogol Golenice 3:5 (dla gosp. A. Kościelny, M. Kościelny, R. Owsianny), Zryw Góralice - Sokół Przyjezierze 0:3 (M. Bury 2, R. Brodacki), Sekwoja Brwice - Kłos Kamienny Jaz 2:1, Orły Lubiechów Grn. - Rurzyca Nawodna 3:3, Pomorzanin Cychry - Odra II Chojna 1:0, Olimpia Troszyn - Czcibor Cedynia 4:2.

B-klasa
Gr. II. Klon Krzymów - LUKS Krzywin 3:6 (dla zwyc. Kowalski 3, Woźniak, Obała, Jamróz, dla gosp. P. Kraczewski, A. Ikiert i samobójcza), Grom Krajnik Dln. - Chrobry Lisie Pole 9:0 (G. Famulski 3, Grabowski 3, Majewski 2, Michalak), Hetman Grzybno - Orkan Rów 1:4, Tywa Swobnica - Błękitni Białęgi 2:3 (dla zwyc. Chojnacki, Pawlisiak, Kutasiewicz, dla gosp. Sawicki, Powroźnik).
Gr. III. Mieszko II Mieszkowice - Piast Karsko 6:4, Zjednoczeni Kurzycko - Pionier Nawrocko 4:1.

Puchar Polski
18 sierpnia rozegrano drugi rzut piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Oto wyniki drużyn z naszego powiatu: Odra II Chojna (A-kl.) - Orzeł Trzcińsko Zdr. (kl. okręg.) 0:1, Ogniwo Babinek (A) - Łabędź Widuchowa (o) 3:2, Unia Swochowo (A) - Odrzanka Radziszewo (o) 0:5, Czcibor Cedynia (A) - Sparta Godków (o) 4:2, Rosnowianka Rosnowo (B) - Mieszko Mieszkowice (o) 0:3, Grom Krajnik Dln. (B) - SALOS Szczecin (niezrzesz.) 1:3.