Piłka nożna

Piłka nożna

Jest zwycięstwo!

W Szczecinie bardzo piękną bramkę strzelił Paweł Zatorski
W przedostatniej kolejce III ligi piłkarze Odry Chojna zdobyli w końcu pierwsze punkty w rundzie wiosennej (miejmy nadzieję, że poza boiskiem nikt im ich znów nie odbierze), pokonując w sobotę w Szczecinie rezerwy Pogoni 3:1 (2:1). Zaczęło się niepomyślnie, bo gospodarze objęli w 10' prowadzenie po strzale Kowala. Wkrótce chojnianie interweniowali u arbitra, który według nich nie odgwizdał zagrania ręką przez piłkarza Pogoni na swym polu karnym. Na szczęście w 24' po dośrodkowaniu Kopieckiego Robert Gajda strzałem głową wyrównuje. Na minutę przed przerwą rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego wykonuje Paweł Zatorski: oddaje chyba strzał życia, trafiając w samo okienko i jest 2:1. W drugiej połowie Odra nie spuszcza z tonu i w 51' po podaniu Żebrowskiego Adam Celeban ustala wynik na 3:1. Nasi mogli wygrać jeszcze wyżej, ale kilka razy portowców uratował Fabiniak, a raz słupek.
Pogoń II: Fabiniak - P. Celeban, Kamrowski, Hernacki, Rodrigo (78 Chwałek), Bejnierowicz (67 Śliwiński), Stróż, Masternak, Skórski (72 Norsesowicz), Kowal, Niedźwiedzki
Odra: Łubniewski - Bucyk (89 Janicki), Całko, A. Celeban, Wąchała, Kopiecki, Zatorski, Kwaśniewski, Żebrowski, Łągiewczyk (86 Kierul), Gajda (89 Łoziński)
Pozostałe wyniki przedostatniej kolejki: Flota Świnoujście - Kaszubia Kościerzyna 4:1, Lechia Gdańsk - Kotwica Kołobrzeg 1:0, Unia Tczew - Chemik Bydgoszcz 3:2, Warta Poznań - Unia Janikowo 2:1, Mieszko Gniezno - TKP Toruń 0:1, Amica II Wronki - Obra Kościan 3:0, Tur Turek - Lech II Poznań 0:0.
Również i tym razem bramkarz z Janikowa nie dał sobie strzelić gola
Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński jest na każdym meczu Unii. Przyjechał także do Chojny.
Trzy dni wcześniej, w środę Odra uległa u siebie wiceliderowi - Unii Janikowo 0:1 (0:1). Nasz zespół zagrał lepiej niż z Wartą, ale nadal był nieskuteczny. Było to widoczne szczególnie w sytuacji, gdy od 25' goście grali w osłabieniu, bo za drugą żółtą kartkę (faul na Gajdzie) boisko opuścił Turkowski. Mimo to trzy minuty później Odra straciła bramkę, gdy Łubniewskiego pokonał z bliska strzałem głową Filipek. Nasi mieli pretensję do arbitra bocznego, że nie pokazał spalonego. Potem Odra miała optyczną przewagę, ale Unia kontrolowała grę. Najlepsze okazje na wyrównanie mieli: w 32' Gajda, w 33' Żebrowski, w 67 Kopiecki (za każdym razem bronił Zając) i w 82' Celeban (piłka poszła nad poprzeczką).

Odra: Łubniewski - Bucyk, Całko, Celeban, Wąchała (87 Kierul), Kopiecki, Zatorski, Kwaśniewski, Żebrowski, Łągiewczyk, Gajda.
Po meczu prowadzący Unię trener Jakołcewicz powiedział, że na podstawie poziomu gry Odra nie zasługuje na spadek, brak jest jej przede wszystkim dynamicznego napastnika.
Inne środowe mecze: Lech II - Pogoń II 2:2, Kotwica - Flota 5:4, Lechia - Obra 2:1, Unia T. - Mieszko 1:4, Chemik - Tur 0:1, TKP - Warta 2:2, Kaszubia - Amica II 3:0.
16. Odra Chojna              29  15   21:69
Awans do II ligi zapewniła już sobie Lechia. W sobotę 4 czerwca o godz. 17 Odra gra swój ostatni mecz w III lidze: w Chojnie z Amiką II Wronki. Inne mecze: Unia J. - Pogoń II, Lech II - Flota, Kotwica - Mieszko, Obra - Unia T., Chemik - Lechia, TKP - Tur, Kaszubia - Warta.

IV liga: znów remis
W kolejnym meczu IV ligi piłkarze Energetyka Gryfino w sobotę zremisowali u siebie z Regą-Meridą Trzebiatów 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 37' po strzale Turtonia z 6 metrów. Minutę wcześniej ten sam zawodnik również pokonał bramkarza gości, ale sędzia uznał, że ze spalonego. Po przerwie w 60' po błędzie obrony Remplewicz wyrównuje. Gryfinianie mogli jeszcze rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść, ale Mielnik dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Energetyk: Horodyski, Marat, Miskis, Minkwitz, Łazarz, Łęczewski, T. Łapiński, Turtoń, Pietraszewski (60 Kargol), Mielnik, Ruszar (79 Plis).
Inne wyniki: Astra Ustronie Morskie - Ina Goleniów 4:2, Drawa Drawsko - Stal Szczecin 2:1, Leśnik Manowo - Sokół Pyrzyce 2:1, KP Police - Pogoń Barlinek 1:1, Victoria Przecław - Błękitni Stargard 2:2, Wybrzeże Rewal - Mirstal Mirosławiec 2:1, Dąb Dębno - Osadnik Myślibórz 1:0, Darzbór Szczecinek - Arkonia Szczecin 2:1.
18. Mirstal Mirosławiec      31   6  20:100
Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek awans do III ligi zapewnił już sobie KP Police. W sobotę o godz. 17 Energetyk gra w Mirosławcu z ostatnim w tabeli Mirstalem. Inne mecze: Darzbór - Astra, Arkonia - Dąb, Osadnik - Wybrzeże, Rega - Victoria, Błękitni - KP Police, Pogoń B. - Leśnik, Sokół - Drawa, Stal - Ina.

V liga
Po serii zwycięstw Iskra Banie uległa u siebie Kłosowi Pełczyce 1:2 (dla Iskry Kapuściński). Fagus Kołbacz pokonał u siebie Vinetę Wolin 3:2 (dla zwyc. Samsel 2, Sadowski). Pozostałe wyniki: Polonia Płoty - Światowid Łobez 3:0, Sparta Gryfice - Pomorzanin Nowogard 0:2, Radovia Radowo Małe - Kluczevia Stargard 1:1, Rybak Trzebież - GKS Mierzyn 1:2, Gryf Kamień Pomorski - Piast Choszczno 1:1, Zorza Dobrzany - Korona Stuchowo 3:1. Prowadzi Piast z 2 pkt przewagi nad Zorzą. Fagus jest na 9. miejscu, Iskra na 13.

Klasa okręgowa
Lider Mieszko Mieszkowice uległ w Dargomyślu przedostatniej w tabeli Myśli 2:3 (0:2). Mecz był bardzo zacięty, goście kończyli spotkanie w dziewiątkę, a gospodarze w dziesiątkę. Dla Mieszka obie bramki strzelił Dariusz Mokrzycki.
Pozostałe wyniki: Orzeł Trzcińsko Zdrój - Łabędź Widuchowa 0:2, Gryf Sulimierz - Odrzanka Radziszewo 2:3, Klon Krzęcin - Morzycko Moryń 0:3, Sparta Godków - Remor Recz 7:3, Stal Lipiany - Sęp Brzesko 2:2, Woda Rzecko - Ina Nadarzyn 6:2, Unia Dolice - Pogoń II Barlinek 2:4.

A-klasa
Gr. III. Czarni Czarnówko - Ogniwo Babinek 3:6, Ehrle Polska Dobra Szcz. - Czarni Lubanowo 1:1, Grot Gardno - Iskierka Śmierdnica 5:1, Gryf Nowielin - Gryf Kobylanka 3:2, Strzelcy Kramer Pucice - Znicz Niedźwiedź 3:2, Wicher Reptowo - Bryza Reńsko 3:2, Vielgovia Szczecin - Unia Swochowo 5:2.
Gr. IV. Sekwoja Brwice - Pomorzanin Cychry 3:3, Zryw Góralice - Olimpia Troszyn 2:1 (dla zwyc. Piotr Bogusz 2), Sokół Przyjezierze - Kłos Kamienny Jaz 7:0 (Rogalski 3, Lorenc, Miksiewicz, Kuras, Bury). Mecz Witniczanka Witnica - Czcibor Cedynia sędzia musiał przerwać w 60' przy stanie 1:2 po podyktowaniu dla gości karnego.

B-klasa
Gr. II. Grom Krajnik Dln. - Błękitni Białęgi 7:1 (dla zwyc. Budny 3, Foremny 2, Obała, G. Famulski, juniorzy wygrali 18:1), Chrobry Lisie Pole - Orzeł Żelechowo 11:1, Orkan Rów - Klon Krzymów 4:0, Tywa Swobnica - Hetman Grzybno 4:3 (dla zwyc. Kawka, Niedolistek, Sztajnert, Powroźnik, dla gości Majka, Durasiewicz, Śmigiel).