A. Kordylasińska wraca do Cedyni
Jarmark na sportowo
Piłka nożna

Dariusz Wieczorek
Podczas Jarmarku Moryńskiego 5-7 sierpnia rozegrano kilka imprez sportowych. Wspominaliśmy już o rekordowo obsadzonym biegu dookoła Morynia i jeziora Morzycko na dystansie 11,8 km. Ponieważ bieg był organizowany już po raz szósty i znalazł się w centralnym kalendarzu imprez biegowych, do Morynia ściągnęło sporo renomowanych zawodników z całej Polski. Oto czołówka na mecie:

1. Dariusz Wieczorek - Warszawa (39,07)
2. Jarosław Janicki - Gryfino (39,26)
3. Tomasz Sobczyk - Wrocław (39,33)
4. Józef Zabielski
5. Józef Podbereski
6. Łukasz Tymków

Na 27. pozycji znalazł się najlepszy zawodnik z gminy Moryń - Maciej Kościelny (zdobył puchar przewodniczącego RM Karola Głodnego), a na 44. Andrzej Lewicki z Morynia (rower ufundowany przez firmę Megasport). Wśród kobiet pierwsza zameldowała się na mecie Barbara Twardochleb z Oławy (46,23 s) przed Danutą Pietruszyńską z Międzychodu (46,44) i Beatą Pokrzywińską z Polic. Kolejne miejsca zajęły: 4. Henryka Skalska, 5. Mirosława Kujda, 6. Anna Lewandowska.
Przed biegiem głównym rozegrano bieg młodzieżowy dookoła Morynia na dystansie około 2,5 km. Wśród chłopców zwyciężył z ogromną przewagą prawie 2 min. Maciej Olobry, drugi był Mateusz Waliczek, a trzeci Piotr Zieliński. Czwarta na mecie (pierwsza wśród dziewcząt) była Anna Grejman z chojeńskiej podstawówki, która wykazuje nieprzeciętny talent biegowy. Druga była Adrianna Suchomska, a trzecia Sylwia Fabiańczyk.
Arkadiusz Skrzepiński
Do Morynia przyjechała także czołówka polskich niepełnosprawnych wózkarzy. Ich poziom zaskoczył miejscowych organizatorów, bo pierwsi przyjechali kilkanaście minut przed czołówką biegaczy. Zwyciężył Arkadiusz Skrzepiński (Vobis Polska) przed Zbigniewem Wandachowiczem i Witoldem Czerniszewskim.
Po biegu uhonorowano także najlepszych zawodników w pięciu grupach wiekowych. Należy zaznaczyć, że organizatorzy pozyskali na imprezę 10 tys. zł z funduszów centralnych.

Tenis ziemny
Druga znaczącą imprezą był IV turniej tenisowy o puchar dr. Kocha. Poprzedzono go turniejem młodzieżowym o puchar burmistrza Morynia Jana Marandy. Ze względu na znaczną frekwencję imprezę rozłożono na trzy dni.
Jerzy Piątek
Oto czołówka obydwu turniejów: Młodzież: 1. Hubert Rząd, 2. Tomasz Grejman, 3. Adam Olszak, 4. Kamil Suchomski. Seniorzy (kat. do 35 lat): 1. Seweryn Kuś (Banie), 2. M. Walczak (Witnica), 3. W. Marciniak, 4. D. Brudnowski. Kat. powyżej 35 lat: 1. Jerzy Piątek, 2. T. Maruszczak, 3. J. Borsuk (59 lat - najstarszy zawodnik), 4. H. Brzeziński.
Puchar przechodni już na własność zdobył Jerzy Piątek, który w walce o to trofeum pokonał Seweryna Kusia 2:0 (6:4, 6:3). 0rganizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie pucharów i nagród.

Siatkówka plażowa
Bardzo liczną obsadę miał też turniej siatkówki plażowej, rozegrany tuż przy jeziorze na plaży miejskiej. Udział wzięło aż 11 zespołów. Wzorem lat ubiegłych, silną grupę zaprezentowała Chojna, gdzie robi się przymiarki do reaktywowania ligowego zespołu. Trzy medalowe miejsca przypadły "plażowiczom" z Chojny. 1. Lider, 2. Bombowcy (Lotnisko); 3. Oktober Fest.

Siłacze i strzelcy
Na plaży zmierzyli się także najsilniejsi ludzie z naszego rejonu (i nie tylko) w konkurencji wyciskania sztangi na ławeczce. I miejsce podzielili: Damian Wieczorek i Ryszard Dorniak. Trzeci był Krzysztof Niebiesny.
W zawodach strzeleckich zwyciężył Bartosz Drużga z Mieszkowic przed Józefem Borsukiem z Tywicy i Jerzym Domaradzkim z Morynia.

Wędkarze
W Moryniu nad Morzyckiem nie mogło oczywiście zabraknąć "sportów wodnych". Odbyły się tam międzynarodowe zawody wędkarskie. Wśród seniorów (konkurencja spławikowa) zwyciężył Jan Dudak przed Tadeuszem Kaczmarkiem i Jaromirem Ropelewskim. Z kobiet najlepsze wzięcie miała Grażyna Nalborska, wyprzedzając Anne Hähnel (Niemcy) i Lucynę Hierowską. W rywalizacji spinningowej wygrał Joachim Hähnel (Niemcy) przed Józefem Piątkiem i Jerzym Choroszewiczem. Z juniorów najwięcej szczęścia i umiejętności miał Waldemar Kurdziel. Drugi był Grzegorz Woźniak, a trzeci Patryk Szpek.