Jedwabnym Szlakiem do Chin
SPORT

SPORT

Wygrana szczypiornistów
W kolejnym meczu II ligi piłki ręcznej mężczyzn PGE Energetyk Gryfino pokonał u siebie SMS II Gdańsk 45:26 (20:12). Gospodarze wystąpili w składzie: Fornal, Kołasiewicz - Matoszko 9, Blejsz 9, Tołyż 6, Adamczewski 6, Stanisławek 4, Bielecki 2, Galus 2, Patalas 2, Magdziarz, Niedźwiedzki, Stefanowski, Fałkowski.

PIŁKA NOŻNA

IV liga: porażka w Sławnie
Nie udała się piłkarzom Energetyka Gryfino wyprawa do Sławna, gdzie w sobotę przegrali ze Sławą 0:3, choć do przerwy po wyrównanej grze był wynik bezbramkowy. Po stracie gola w 49' gryfinianie dążyli do wyrównania, odkrywając się, co wykorzystali gospodarze. Skład: Horodyski, Łęczewski, Lewandowski (65 Szachniewicz), Pietraszewski, Masztaler, Mielnik, Hołownia, Gnap, Krupa, Usowicz (67 Plis).
Stal Szczecin - Dąb Dębno 1:3, Astra Ustronie Morskie - Ina Goleniów 5:2, Błękitni Stargard - Gryf Kamień Pomorski 2:4, Pogoń Szczecin - Lech Czaplinek 3:0, Victoria Sianów - Victoria Przecław 0:3, Wybrzeże Rewal - Pogoń Barlinek 1:0, Sokół Pyrzyce - Leśnik Manowo 0:3, Darzbór Szczecinek - Piast Choszczno 2:1.
W tabeli prowadzi Pogoń Szcz. przed Astrą, a Energetyk jest na 11. pozycji. W sobotę w ostatniej przed zimową przerwą kolejce gra u siebie o 12 z Wybrzeżem Rewalskim.

V liga
Trzeci w tabeli Orzeł Trzcińsko-Zdrój przegrał u siebie ze znajdującym się o oczko niżej Piastem Chociwel 0:3. Przy stanie 0:2 Ropiejko nie wykorzystał karnego. Odra Chojna uległa w Stargardzie Kluczevii 2:3 po bramkach Kwiatkowskiego i Zielasa. Mecz Sparty Gryfice z Mieszkiem Mieszkowice został przełożony. Arkonia Szczecin - KP II Police 1:0, Polonia Płoty - Hutnik Szczecin 1:0, Vineta Wolin - Stal Lipiany 2:0, GKS Mierzyn - Pomorzanin Nowogard 3:2, Kłos Pełczyce - Świt Skolwin 0:2.

16. Pomorzanin Nowogard 	16   0    13-49

Przed zimową przerwą została jeszcze jedna kolejka. W sobotę o 13.30 w Chojnie derby Odra - Orzeł. W niedzielę o 13 Mieszko gra w Pełczycach.

Klasa okręgowa
Czcibor Cedynia - Klon Krzęcin 2:0 (Kuzia, Skóra), Osadnik Myślibórz - Odrzanka Radziszewo 1:0, Unia Dolice - Sparta Godków 3:1 (Janicki), Łabędź Widuchowa - Remor Recz 3:3 (Woś, Sawicki, Tylutki), Sęp Brzesko - Sokół Różańsko 3:3, Myśla Dargomyśl - Woda Rzecko 2:7, Sokół Granowo - Jedność-Impex Przewłoki 6:1, Pogoń II Barlinek - Pomorzanin Cychry 9:2. W gr. I Fagus Kołbacz - GOK Ehrle Polska Dobra Szcz. 4:1 (Najda 2, Pach, Trzybiński).

A-klasa
Gr. III. Ogniwo Babinek - Pogoń II Szczecin 3:4, Czarni Czarnówko - Iskra Banie 1:2 (dla gości Sapiński, Sikorski), Grot Gardno - Rybak Trzebież 2:3, Wicher Reptowo - Jeziorak Szczecin 0:2, Gryf Nowielin - Unia Swochowo 3:8, Leśnik Kliniska Wielkie - Znicz Niedźwiedź 2:0. Gr. IV. Morzycko Moryń - Piast Karsko 2:1, Agrogol Golenice - Orkan Rów 0:0, Witniczanka Witnica - Tywa Swobnica 3:1 (Drężek 2, Tytoń - Bartos), Olimpia Troszyn - Zieloni Zielin 0:1, Zryw Góralice - Chrobry Lisie Pole 2:1 (dla gości Krzyżelewski), Santos Sarbinowo - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 3:1, Piast Piaseczno - Sekwoja Brwice 3:1 (dla gości P. Żurawski)