Polemika o "Ziarenkach kawy"
SPORT

SPORT

Srebro z Brazylii
Pochodzący z Narostu absolwent Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie Rafał Ceglarek (rocznik 1989, ukończył tu gimnazjum w 2005 r.) zdobył srebrny medal na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata INAS-FID w Fortaleza (Brazylia) w sztafecie 4 x 400 m. Polska czwórka uległa tylko drużynie z RPA, a brąz zdobyła Portugalia. Rafał ponadto zajął siódme miejsce w biegu na 200 m z wynikiem 23,87, natomiast na 100 m w finale B był drugi. Startował w reprezentacji Polski wystawionej przez Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe "Sprawni - Razem". Na zdjęciu na podium pierwszy z lewej. Chojeński wychowanek jeszcze jako uczeń OSW starował w Mistrzostwach Polski. Wielokrotnie miał okazję trenować u boku swego idola - Tomka Smokowskiego (również absolwenta naszego ośrodka), który startował w Igrzyskach Olimpijskich INAS-FID w 2000 r. w Sydney.
(r)

Energetyk liderem
W sobotę piłkarze ręczni PGE Energetyk Gryfino wygrali u siebie z Gwardią Koszalin 34:27 (18:13) i prowadzą w tabeli II ligi. Szczególnie emocjonujące momenty były po przerwie, gdy goście odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie, ale gryfinianie w końcówce pokazali swą wyższość. Skład: Fornal, Kołasiewicz - Adamczewski 7, Blejsz 7, Matoszko 6, Gumiński 4, Stanisławek 3, Tołyż 2, Galus 2, Jarlecki 2, Surdel 1, Niedźwiecki, Patalas. Dotychczasowy lider Pogoń Handball Szczecin niespodziewanie uległ w Grudziądzu Drumedowi 22:32.
W środę o 18.30 w Pucharze Polski Energetyk podejmuje I-ligową Nielbę Wągrowiec.

Sukcesy w Schwedt
W jesiennym turnieju badmintona 17 listopada w Schwedt udanie wystąpili zawodnicy z naszego terenu. W grupie dziewcząt 10-11 lat zwyciężyła Marta Kozak (LUKS Krokus Góralice), a trzecia była Aleksandra Drzyzga (Relaks Chojna). W gronie chłopców w wieku 12-14 lat najlepszy okazał się Maciej Osetek, a tuż za nim uplasował się Miłosz Lejman (obaj LUKS Krokus Góralice). Wśród chłopców 15-16 lat trzecie miejsce wywalczył Michał Kozak - także z góralickiego klubu.