Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 29 z dnia 22.07.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Chudszy rok
Dolna Odra - nadal dużo niewiadomych
Gdzie się ochłodzić w miarę bezpiecznie?
Równać do najlepszych
Uczta dla ucha i oka
W piątek książka o Krzymowie
Jarmark Moryński
Sport

SPORT


Justyna w Asyżu
W niedzielę w Asyżu we Włoszech rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w boksie kobiet. Wśród 14 reprezentantek Polski jest Justyna Pietras z chojeńskiej Gardy. Mistrzostwa rozgrywane są w dwóch kategoriach: kadetek i juniorek. Justyna jest juniorką i walczy w kategorii 60 kg. W sumie startuje 199 zawodniczek z 26 krajów. Nasza reprezentantka w pierwszej rundzie trafiła na wolny los, ale potem nie będzie łatwo, bo w środę przeciwniczką Justyny będzie Rosjanka Anastazja Niesmiajnowa. Gdyby Justyna wygrała, miałaby już zapewniony brązowy medal.


Mocna trójka
W dniach 13-15 lipca odbywała się we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. To najważniejsza impreza krajowa juniorów młodszych, czyli mistrzostwa Polski w tej kategorii. Kwalifikuje się do niej tylko po 24 zawodników z najlepszymi wynikami w każdej konkurencji. Z naszego powiatu wystartowała trójka reprezentantów. Życiowy sukces odniosła podopieczna Józefa Piątka z Morynia Karina Kostka, która została wypożyczona z Hermesa Gryfino do Sztormu Kołobrzeg i tam zasiliła sztafetę 4 x 100 m, zdobywając srebrny medal. Pięknie spisał się także trenowany przez Jacka Stefańskiego dziesięcioboista Piotr Oleszczyszyn z Hermesa, ustanawiając wynikiem 5800 pkt rekord klubu i zajmując bardzo wysokie piąte miejsce. Także doskonale wystartował robiący duże postępy średniodystansowiec Hubert Kluczyński, który w biegu na 800 m ustanowił rekord życiowy 1:58,25 sek. Ten rezultat dał mu 10. miejsce. Hubert trenuje u Jana Podleśnego.
Karina Kostka
(tw, fot. Hermes Gryfino)


Sport dla wszystkich
Tytułowe hasło pasuje do imprezy w Starym Objezierzu, zorganizowanej 12 lipca. Amatorzy i zawodowcy mogli rywalizować w biegu lub marszu z kijkami, który z racji coraz większej popularności bardziej przypomina chód sportowy niż rekreacyjny spacer. Wstępne informacje z imprezy zamieściliśmy tydzień temu, a dziś więcej wyników. Oto najlepsze dziesiątki kobiet i mężczyzn oraz czołowa piątka w nordic walkingu.
Najlepsze panie. Od lewej: Marta Kaciupa - Hermes Gryfino (II m.),
fundator pucharów senator Sławomir Preiss, zwyciężczyni Ewa Kaczmarek
z Mieszkowic, Paulina Naumowicz - Hermes (III m.)
KOBIETY - bieg na 5 km
1. Ewa Kaczmarek - Mieszkowice 19:45,5
2. Marta Kaciupa - Gryfino 20:01,4 s
3. Paulina Naumowicz - Widuchowa 20:11,8
4. Aleksandra Kaczmarek-Byzdra - Chwaszczyno
5. Iwona Swendrowska - Gryfino
6. Sandra Probucka - Pniewo
7. Renata Kowalska - Klępicz
8. Magdalena Malinowska - Klępicz
9. Monika Jackiewicz - Kostrzyn
10. Klaudia Ulacha - Moryń

MĘŻCZYŹNI - bieg na 10 km
1. Radosław Helon - Szczecin 33:23,14
2. Łukasz Hryciuk - Dębno 33:38,46 s
3. Tomasz Chawawko - Dębno 34:03,07
4. Sławomir Jakubik - Chojna 35:24,02
5. Hubert Durczak - Gryfino 35:29,02;
6. Artur Durczak - Gryfino
7. Grzegorz Pluta - Nowe Czarnowo
8. Karol Dupla - Barlinek
9. Jacenty Skwarzyński - Gryfino
10. Jakub Rudziński - Gryfino

NORDIC WALKING
1. Michał Kozakiewicz - Gryfino 37:25,00
2. Piotr Golisowicz - Gdańsk 38:12,00
3. Edyta Buczek - Dębno 38:15,00
4. Magdalena Sakowska - Chojna
5. Henryk Wojciechowski - Gorzów

Najlepsza zawodniczka
z gminy Moryń -
Renata Kowalska
Zwycięzca wśród kijkarzy -
Michał Kozakiewicz
W biegu na 10 km drugi raz z rzędu zwyciężył Radosław Helon i poprawił ubiegłoroczny rekord o prawie minutę. W tym roku okazałe puchary ufundował senator Sławomir Preiss, a więc bieg o puchar Rady Sołeckiej dodatkowo zyskał na randze. Zakup pamiątkowych koszulek sfinansował Urząd Marszałkowski. Pucharami nagrodzono także najlepszych zawodników z gminy Moryń: Renatę Kowalską i Piotra Janickiego.
(tekst i fot. tw)


Karatecy trenują i wypoczywają
60-osobowa grupa karateków z Morynia, Chojny, Mieszkowic i Świnoujścia pod opieką Piotra Kosa i Pawła Sujki przebywała od 4 do 14 lipca na zgrupowaniu w Poroninie. Młodzi zawodnicy codziennie doskonalili swe umiejętności. Mieli bardzo dobre warunki nie tylko do treningów, ale i rekreacji: basen, boiska itp. Przy okazji dzieci zwiedzały między innymi Kraków, kopalnię soli w Wieliczce, Zakopane, Dolinę Kościeliską. Obóz zakończył się egzaminem na kolejne stopnie szkoleniowe, który pozytywnie zaliczyło 25 osób.
Młodzi karatecy w kopalni soli w Wieliczce
Starsi karatecy od 16 do 20 lipca brali udział w obozie sportowym w Krakowie.


Ping-pong w Goszkowie
Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Goszkowie zorganizowało 4 lipca integracyjne zawody w tenisie stołowym dla niepełnosprawnych. Udział wzięło 60 osób z terenu powiatu gryfińskiego - mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Otwarcia imprezy dokonała pełnomocnik stowarzyszenia i kierownik WTZ w Goszkowie Alina Leończyk. Wśród gości byli: dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie Marianna Kołodziejska-Nowicka, burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa oraz Elwira i Fortunat Profé-Mackiewicz. Zawodników zagrzewał do gry gorący doping kibiców z poszczególnych drużyn. Na koniec każdy otrzymał skromny upominek, a drużyny puchary i ręcznie malowane szkło.
Zawody odbyły się dzięki środkom otrzymanym z budżetu powiatu.
(m)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska