Nietypowe odwołanie
Sara Kierul

SPORT

Znów w reprezentacji Polski
13-letnia Sara Kierul z Chojny, grająca na pozycji bramkarki w Olimpii Szczecin – drużynie kobiecej piłki nożnej, kolejny raz została powołana na zgrupowanie kadry narodowej dziewcząt do lat 15. Zgrupowanie trwać będzie od 4 do 7 marca w Gutowie Małym (woj. wielkopolskie).
Przypomnijmy, że jesienią Sara (uczennica Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie) powołana była na towarzyski dwumecz reprezentacji Polski U-15 z Norwegią. Nasze dziewczęta w październiku przegrały oba spotkania 0:1 i 1:5.
(rr)

Lider za mocny
W II lidze szczypiornistów Energetyk Gryfino nie sprostał liderowi – GKS Żukowo, przegrywając w sobotę u siebie 21:33 (11:17). Skład gryfinian i liczba zdobytych bramek: Lebiecki, Kłodziński, Kołasiewicz - Dadej 9, Sztoban 4, Blejsz 3, Białek 2, Wiśniewski 2, Werenkowicz 1, Łobos, Chmielnicki, Lutowicz, Gała, Kowalski. Inne wyniki: Sambor Tczew - LKS Kęsowo 38:35, MKS Brodnica - Cartusia Kartuzy 32:26, Tytani Wejherowo - Szczypiorniak Olsztyn 33:33, AZS UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 28:32, Stal Gorzów - SMS II Gdańsk 27:23, Wybrzeże II Gdańsk - Borowiak Czersk 39:36. W tabeli z taką samą liczbą punktów prowadzą GKS i Stal. Energetyk jest na dziewiątej pozycji i w sobotę o 18 gra u siebie z drugim z liderów - Stalą.

Wojewódzkie przełaje w Gryfinie
W sobotę Gryfino będzie organizatorem Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się w okolicy stadionu przy ul. Sportowej. Biegi zaczną się o 11.40. Najpierw wystartują młodziczki, potem młodzicy i dalej kolejne kategorie wiekowe aż do seniorów. Ponieważ są to zawody rangi mistrzowskiej, prawo startu mają jedynie zawodnicy z aktualną licencją klubową. Do pokonania będą jednokilometrowe pętle wokół stadionu. Najdłuższy dystans dla seniorów i juniorów to 5000 m. Tydzień później Gryfino będzie także organizatorem mistrzostw międzywojewódzkich młodzików.

Mieszkowice i Trzcińsko-Zdrój zapraszają na biegi
Jest już otwarty link do zapisów na XIV Mieszkowicką Nadodrzańską Dziesiątkę w dniu 23 kwietnia. Start do biegu nastąpi bezpośrednio po uroczystości pod Pomnikiem Sapera. Trasa pozostaje niezmieniona: Gozdowice – Siekierki Cmentarz – Gozdowice. Osoby zamierzające startować tu pierwszy raz informujemy, iż Dziesiątka jest nieco wydłużona, bo wynosi 11,9 km. Bieg ma swój urok i dobrą renomę. W tym roku czas będzie mierzony elektronicznie. Jest też dobra informacja dla biegaczy, że w Mieszkowicach nie pobiera się opłaty startowej.
Z okazji Dni Trzcińska-Zdroju 28 maja odbędzie się II Bieg Wzdłuż Murów Obronnych. Organizatorzy zapraszają i już postanowili uruchomić stronę z zapisami. Limit miejsc jest niewielki, bo tylko 150 osób i radzimy się pospieszyć. W tym roku trasa została trochę wydłużona, aby był typowy, porównywalny dystans 10 km. W roku ubiegłym impreza została profesjonalnie przeprowadzona i zapewne jej uczestnicy także pojawią się podczas drugiej edycji. Regulamin i zapisy: na Lubuskim Portalu Biegowym oraz stronie domtel-sport.pl. Do informacji o biegu jeszcze wrócimy.
(tw)

Charytatywni szachiści
Drugi turniej w tegorocznej osiemnastej już edycji cyklu o Szachowe Grand Prix Gryfina wygrał 20 lutego z kompletem zwycięstw Mikołaj Turek (SP 2 Gryfino), wyprzedzając o 1 punkt Bartosza Nędzarka (SP 3). W Pałacyku pod Lwami na starcie stanęło 35 szachistów, którzy rozegrali siedem rund. Stale dołączają nowi i tym razem było ich sześcioro: Hubert Ragan, Kacper Kubiś, Michał Wasilewski oraz najmłodsi (rocznik 2009): Hania Grabowska, Liwia Babińska i Hubert Kopija.
W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wyszedł Nędzarek, a za nim są Adam Hajdaś, Nel Tarczyńska, Martyna Kuryło, Karol Olias i Adrian Paździor (wszyscy po 5,0 pkt).
Młodzi szachiści wraz z rodzicami włączyli się do pomocy mieszkającemu pod Gryfinem rocznemu Piotrusiowi Wróblowi, którego rodzice zbierają na operację, mogącą uratować mu oczy przed atakującym go nowotworem (o akcji pisaliśmy w nr. 6). Podczas turnieju trwała zbiórka do puszki oraz przeprowadzono małą aukcję gadżetów ufundowanych m.in. przez firmę Silver, Biały Pion i osoby prywatne. Zebrano aż 1300 zł.

Dalsze sparingi
W sobotę piłkarze Odry Chojna w ramach przygotowań do rundy wiosennej przegrali z Kluczevią Stargard 1:6 (Bisewski). Morzycko Moryń na sztucznej nawierzchni w Gryfinie wygrało z grającym o klasę wyżej Dębem Dębno 6:3 (1:2). Bramki zdobyli: Jędrasiak 2, Dębicki, Dziadosz, Głos, Fryszka. Skład Morzycka: Oleksy, Trubicki, Dębicki, Adamski (46 Jędrasiak), Mularczyk, Nagaj (58 Dziadosz), Kwaśniewski (46 Pohorecki), Chrzanowski, Donos (46 Głos), Kamień (79 Gluth), Fryszka.
Energetyk Gryfino pokonał Hutnika Szczecin 2:1 (Lipka, Toporkiewicz). Skład gryfinian: Szybka (65 Mejza), Sidorowicz, Bielecki (75 Klimowicz), Żeglin, Piskorowski (45 Baran), Cebulski, Pikuła (45 Wierzbicki), Łazarz, Aleksandrowicz (45 Kutasiewicz), Lipka, Toporkiewicz.
21 lutego Czcibor Cedynia rozegrał na sztucznej nawierzchni w Szczecinie sparing z Vielgovią Szczecin i pokonał ją 8:0. Bramki zdobyli: Bandyszewski 2, Borczyński 2, Ziemiański, Bronakowski, Grzybowski, Kwaśniewski.
Runda wiosenna rusza 12 marca. W IV lidze przedostatnia w tabeli Odra gra u siebie z będącym na dziewiątym miejscu Hutnikiem Szczecin. W wojewódzkiej klasie okręgowej lider tabeli Energetyk Gryfino już w pierwszej kolejce rozegra u siebie mecz na szczycie z wiceliderem Spartą Węgorzyno. Zajmujące czwarte miejsce Morzycko w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Piastem Karsko.