Kontrola Lotu znów w Chojnie
Atrakcje Jarmarku Moryńskiego
Krychowiak zaczynał razem z Mateuszem z Chojny

Natalia Schroeder na scenie w Moryniu
Gwiazdą sobotniego Jarmarku Moryńskiego była 21-letnia wokalistka Natalia Schroeder. Pochodzi z Kaszub, w dzieciństwie wystąpiła w TVP1 w „Od przedszkola do Opola”, a potem została laureatką innych telewizyjnych programów: „Szansa na sukces” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Nagrywała z raperem Liberem. W 2014 r. na festiwalu w Opolu wzięła udział w koncercie z okazji 25-lecia działalności Jacka Cygana i Ryszarda Rynkowskiego. W Opolu zaśpiewała również i w tym roku, rywalizując o Grand Prix.

Gwiazdą Biegu dookoła Morynia i Jeziora Morzycko był Jarosław Janicki z Gryfina. Gdy miał 33 lata, dokonał niezwykłego wyczynu. Wygrał najsłynniejszy wówczas na świecie, kultowy, arcytrudny ultramaraton w RPA na trasie Durban – Pitermaritzburg długości 87,5 km. Przyjmował go prezydent republiki Nelson Mandela, a kibice czcili jak bohatera, na równi z mistrzem olimpijskim. Potem jeszcze trzykrotnie stawał na podium w tym biegu, lecz już nie na najwyższym. Wygrał za to niezliczoną ilość biegów ultra na całym świecie, zdobywając też Puchar Świata. Obecnie Jarosław Janicki ma 50 lat i nadal zadziwia, wygrywając z dwukrotnie młodszymi zawodnikami. W sobotę nasz mistrz zwyciężył na dystansie 15 km w biegu po ulicach Morynia i dookoła Jeziora Morzycko. Drugi na mecie i młodszy o 27 lat Andrzej Pańko z Żarczyna stracił do niego ponad 500 metrów. W kategorii kobiet, tak jak dwa tygodnie temu w Starym Objezierzu, najszybsza była Barbara Pochranowicz z Dębna.
Uradowany zwycięzca z organizatorami Jarmarku. Od lewej: dyr. MOK-u Marta Cacek z córką, burmistrz Józef Piątek, Jarosław Janicki, przewodniczący RM Jerzy Domaradzki, wiceprzewodniczący RM Krzysztof Konecki.