Dzisiaj jest wtorek, 24 kwietnia 2018 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 11 z dnia 14.03.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Absolutny rekord!
Sekretarz Szymborskiej w Chojnie
Patrz, z kim (i co) manifestujesz
List od Psijaciół
Trzcińscy twórcy znów z laurami
Sielawa dla Morzycka
Sport

List od Psijaciół

Nazywamy się Psijaciele. Kilka miesięcy temu zebrała się grupa osób, dla których los zwierzaków nie jest obojętny. Narodził się pomysł, aby na terenie naszej gminy Chojna w końcu zabrać się konkretnie za temat bezdomności zwierząt (zwłaszcza psów i kotów) oraz okrucieństwa skierowanego w ich stronę przez człowieka. Wielogodzinne obrady kierunkowały nasze plany, pomysły, marzenia i potrzeby. Odbyły się już pierwsze rozmowy z władzami gminy – został nam użyczony teren 500 m kw. oraz schron lotniczy na osiedlu Lotnisko. Zrobiliśmy już wycenę większości potrzebnych materiałów. Zaprzyjaźniona firma ze Szczecina wykona nam kojce - całe dwa rzędy, które staną wewnątrz hangaru, będą kosztować ok. 12 tys. zł. Planujemy zrobić tam miejsce w tym roku dla minimum 30 psów i kotów. Będą to zwierzęta odłowione w naszej gminie, odebrane interwencyjnie i - jeśli będzie miejsce - będziemy wyciągać psy ze schroniska m.in. w Jędrzejewie, w którym są tysiące psów i jest bardzo przepełnione. Niektóre zwierzaki trafiły tam jako szczeniaki i już zdążyły się tam zestarzeć...
Działamy na każdym z możliwych frontów, aby nasze plany zrealizowały się jak najszybciej. Uznałyśmy, że jest to już dobry czas, aby w nasze działania zaangażować WAS wszystkich. Bo pomóc może przecież KAŻDY. A cel jest naprawdę szczytny. Chcemy, aby każdy wiedział, że w naszej gminie można pomagać i nie trzeba będzie się już zastanawiać, co zrobić, gdy znajdziemy bezdomnego/potrzebującego psa czy kota, nie trzeba będzie odwracać wzroku i udawać, że nie ma problemu. Bo problem jest, i to spory. Dzięki zaangażowaniu większej grupy ludzi nasze działania będą bardziej efektywne i na pewno szybciej się zrealizują.

Jak można nam pomóc? Liczymy na wsparcie w formie rzeczowej, finansowej oraz technicznej. Potrzebujemy teraz materiałów do budowy bud. Ogrodzenia, ok. 100 m siatki, musimy wyrównać teren, zabezpieczyć hangar przed zimnem – jest pomysł na wykonanie ściany przedniej i tylnej z suporeksu. Nasz plan obejmuje również montaż ogrzewania i doprowadzenia po jednym kaloryferze do każdego kojca, ze względu na to, że zimą stare i chore zwierzęta nie mogą przebywać na zewnątrz. Jeśli ten plan stanie się dla nas realny, obniżymy również sufit, żeby ciepło było łatwiejsze w rozprowadzaniu.

Wszystkie zebrane środki finansowe będą wykorzystane na budowę schroniska oraz na cele statutowe stowarzyszenia. O wszystkich wydatkach oraz wpłatach będziemy informować na naszej stronie www.facebook.com/psijacielezwierzatchojna. Jest nam teraz bardzo potrzebna pomoc finansowa:

Bank PKO BP 53 1020 4812 0000 0502 0160 8587
KRS: 0000651358
ul. Narciarska, 74-500 Chojna

Z wyrazami szacunku -
prezes stowarzyszenia Elwira Litra

do góry
2018 ©  Gazeta Chojeńska