Dyrektora ma powołać następca
Sport

SPORT

Beniaminek był bez szans
W II lidze piłkarzy ręcznych KPR Gryfino w sobotę wysoko wygrał u siebie z beniaminkiem - MOSiR-em Kętrzyn 38:23 (17:11). Gospodarze zagrali w składzie: Gołofit, J. Młynarczyk - Prokopczyk 7, Możyński 6, Polak 6, Telenga 5, Blejsz 3, Sztoban 3, Maciej Jezierski 2, Lasko 2, Białek 1, Góralski 1, Marek Jezierski 1, Kręcki 1, Kowalski.
Inne wyniki: Jeziorak Iława - MKS Brodnica 27:25, Szczypiorniak Olsztyn - AZS UMK Toruń 27:22, AZS UKW Bydgoszcz - Tytani Wejherowo 29:30, Sambor Tczew - MLKS Borowiak Czersk 34:24. Prowadzi SMS II, a gryfińska drużyna jest na piątym miejscu. W najbliższą sobotę o 18 w zaległym meczu z pierwszej kolejki zmierzy się u siebie z zajmującymi trzecie miejsce Tytanami.

Krokus piąty w Polsce
Piąte miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski młodziczek młodszych w badmintonie zajął LUKS Krokus Góralice w składzie: Zuzanna Biel, Wiktoria Lewandowska, Dominika Szumiło, Martyna Ziętek. Zawody rozegrano 2-3 grudnia w Białymstoku.

Emilian Osetek ze swymi podopiecznymi na mistrzostwach Polski

3 grudnia dziewięcioro innych zawodników Krokusa wystartowało w Sulęcinie w turnieju „Łączymy pokolenia”. Zofia Biel i Michał Makuchowski wygrali w swych kategoriach, a Karolina Kozak wywalczyła trzecie miejsce w kategorii klas I-IV.

Nowe talenty
Często informujemy o poczynaniach badmintonistów Krokusa Góralice. Klub ten jest przykładem, iż nawet w niewielkiej wsi można uprawiać sport na wysokim poziomie. Parę lat temu Maciej Osetek, potem Katarzyna Grabowicz czy też Karol Gontarz - to zawodnicy liczący się w krajowych rankingach w swoich grupach wiekowych. Z tej trójki wyczynowo jeszcze trenuje Karol, który aktualnie na liście rankingowej juniorów znajduje się na 16. miejscu w kraju. Bywał już na dużo wyższych pozycjach, lecz po kontuzji jest mu bardzo trudno wskoczyć na wyższy stopień drabinki.
Krokus ma jednak duże szanse, aby następni zawodnicy poszli w ślady „starszyzny”. Jest spora grupa utalentowanych dzieci - w kategorii młodzików młodszych (do lat 13), którzy na turniejach ogólnopolskich zdobywają punkty. Bardzo wysoko zawędrowała już Wiktoria Lewandowska, która zajmuje 13. miejsce w grze pojedynczej. W pierwszej pięćdziesiątce znaleźli się ponadto: Martyna Ziętek (34.), Zuzanna Biel (37.), Michał Makuchowski (38.) oraz Dominika Szumiło (42.).
(tw)

Obroniły tytuł
Trenujące w UKS Olimpijczyk Gryfino dziewczęta z gryfińskiej Szkoły Podstawowej nr 3 trzeci raz z rzędu zwyciężyły 30 listopada w trzynastym Jesiennym Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Mieszkowicach. Wygrały 27:17 z gospodyniami zawodów, 32:13 z Dębnem oraz 37:10 z groźnym AZS-AJP Gorzów - klubem prowadzącym szkolenie we wszystkich rocznikach i będącym zapleczem drużyny grającej w ekstraklasie. Prowadzona przez Dariusza Żołnowskiego drużyna wystąpiła w składzie: (na zdjęciu stoją od lewej) Julia Gorzkiewicz (4 pkt), Weronika Jucha, Nicola Ochocka (29 pkt), Oliwia Kowalska (35 pkt), Pola Cebulska (4 pkt), Alicja Miler (2 pkt), (klęczą od lewej) Joanna Wójcikowska (10 pkt), Honorata Lis, Wiktoria Słonecka (10 pkt), Laura Smolnik, Anhelina Zhovtaliuk (2 pkt), Julia Azarkiewicz.
Tydzień później gryfinianki z SP 3 obroniły mistrzostwo powiatu. Pokonały Mieszkowice 37:18, a w meczu o złoto rozgromiły 46:7 ZSO Gryfino. W obu spotkaniach najwięcej punktów zdobyły gimnazjalistki z kl. III: Nicola Ochocka - 29 i Oliwia Kowalska 28. W czwórce najlepszych drużyn była także SP 1 Chojna.

Mikołaje zaczęli w Toruniu
Dawniej święty Mikołaj siadał na sanie zaprzęgnięte w renifery lub konie i rozwoził prezenty. Obecnie są mikołaje i prezenty, lecz brakuje śniegu. Cóż robić? Prezenty roznosi się pieszo lub rozwozi samochodami czy motocyklami. Pojawili się też biegający mikołaje. Zaczęło się 15 lat temu w Toruniu, w mieście najsłynniejszego polskiego Mikołaja, gdzie spod jego pomnika wyruszyli w czerwonych czapeczkach do biegu półmaratońskiego biegacze-mikołaje. Impreza w grodzie Kopernika szybko nabrała renomy i trzeba było ograniczyć liczbę startujących. Nie wiemy, jak jest obecnie, ale parę lat temu każdy - oprócz wpisowego - przynosił prezent, który potem trafiał do Domu Dziecka.

Koszykarki SP 3 Gryfino

Za przykładem Torunia poszło wiele miast w Polsce i obecnie jest mnóstwo biegów mikołajkowych. W naszym regionie bardzo dużą imprezę już po raz piąty zorganizowały Police. W biegu przełajowym na dystansie 10 km wystartowało prawie 1000 mikołajów,– w tym 426 kobiet (miejmy nadzieję, że też świętych). Bieg wygrał Krzysztof Włoczewski ze Szczecina. Z naszego powiatu na 17. miejscu sklasyfikowany został Andrzej Pańko z Żarczyna, a na 33. Grzegorz Pluta z Nowego Czarnowa, który zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M 50. Świetnie spisały się nasze mikołajki, bo wśród kobiet najszybsza była chojnianka Nikolina Szurgocińska, a na 13. miejscu znalazła się Aneta Jaz. Jej siostra Justyna była 56. Bliźniaczki stanęły na podium w kategorii K 18.
(tw)

Mikołajkowy bieg z dziećmi
I Bieg Mikołajkowy Dzieci z Domu Dziecka zorganizowano 3 grudnia w Trzcińsku-Zdroju. Było tu zdecydowanie więcej zabawy niż rywalizacji, zadbano m.in. o ognisko z pieczeniem kiełbasek, tort, ciasta i mnóstwo prezentów. Pomysłodawczynią zbiórki darów jest Emilia Ośmiałowska i biegaczka ze Szczecina Katarzyna Otoka, które przygotowały akcję mikołajkową wraz z dziewczynami z grupy Trzcińskie Wieczorne Bieganie. Szczecińska zawodniczka ma tu przyjeżdżać na treningi z tą grupą i z opiekunem dzieci Piotrem Przytułą. W planach są dalsze takie akcje.