Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 09.01.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Znów letnia zadyma w środku zimy
Coraz mniej Polaków w kościołach
Będzie szybciej do Szczecina i do S3
Czy chrzest Mieszka był chrztem Polski?
Dużo zebrali dla chorego Kubusia
Mieszkowice się oddłużają
Anioł jest mężczyzną
Sport

Dużo zebrali dla chorego Kubusia

Kubuś Klonowski
Aż 5 829,71 złotych i 83,59 euro zebrano w sobotnie przedpołudnie w kościele Mariackim w Chojnie podczas IV Charytatywnego Koncertu Kolęd. Występowały przedszkolaki i uczniowie. Pieniądze przeznaczone są na leczenie i rehabilitację Kubusia Klonowskiego z Nowego Objezierza (gmina Moryń). Po koncercie uczestnicy wyruszyli ulicami miasta w orszaku Trzech Króli, bo sobota była właśnie ich świętem.

Organizatorami koncertu byli: parafia św. Trójcy, Bajkowe Przedszkole Miejskie, szkoły podstawowe nr 1 i nr 2 oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie. Organizatorzy dziękują za wszelką pomoc: ks. proboszczowi, społecznościom szkolnym, Centrum Kultury i Sławomirowi Błęckiemu, Jakubowi Stelmachowi, Piotrowi Żebrowskiemu, Wspólnocie św. Idziego, lokalnym mediom oraz przedsiębiorcom, a także wszystkim niewymienionym ludziom dobrej woli. - Jesteśmy dumni z Was i przeszczęśliwi z powodu Naszego wspólnego sukcesu.


Na leczenie chłopca można także wpłacać pieniądze na konto nr 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem „327/K Jakub Klonowski”.
(tekst i fot. rr)

do góry
2018 ©  Gazeta Chojeńska