Dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 06 z dnia 06.02.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Targowisko w Krajniku sprzedane
Do którego szpitala karetka ma wieźć chorego?
Wreszcie pojawiają się tablice przy granicy
Trzcińsko wreszcie z budżetem
Znów bronią szkoły
Sport

Targowisko w Krajniku sprzedane

Zielonogórska spółka KB Investments Nieruchomości (związana z prowadzącą na pograniczu sieć stacji benzynowych firmą Apexim) wygrała 11 stycznia przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości z targowiskiem gminnym w Krajniku Dolnym. Przetarg ogłosiła gmina Chojna, będąca właścicielem tego terenu. Cenę wywoławczą w wysokości 1,154 mln zł jedyny zainteresowany podbił o 1 procent, czyli do 1 165 540 zł. Podpisanie aktu notarialnego ma się odbyć 8 lutego. Wcześniej firma kupiła już sąsiednią działkę. Warto dodać, że targowisko jeszcze do końca stycznia 2019 roku jest dzierżawione przez prywatnego przedsiębiorcę, który teraz będzie miał tę umowę dzierżawy z nowym właścicielem.


Targowisko w tej miejscowości było jednym z pierwszych, jakie powstało na polsko-niemieckim pograniczu na początku lat dziewięćdziesiątych. Gmina dzierżawiła je prywatnym firmom i po latach zaczęło podupadać, gdyż prześcigały je dużo nowocześniejsze bazary, np. w Osinowie Dolnym czy Kostrzynie. W ostatnich latach z kilkuset kupców pozostało ich tam zaledwie kilkunastu.

Przypomnijmy, że w 2012 roku Apexim za 22 mln zł kupił od gminy nieruchomość ze stacją paliw, leżącą koło targowiska w Krajniku Dolnym (po drugiej stronie drogi wojewódzkiej nr 122).
(tekst i fot. rr)

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska