Dzisiaj jest sobota, 19 stycznia 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 06 z dnia 06.02.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Targowisko w Krajniku sprzedane
Do którego szpitala karetka ma wieźć chorego?
Wreszcie pojawiają się tablice przy granicy
Trzcińsko wreszcie z budżetem
Znów bronią szkoły
Sport

SPORT

Są w ćwierćfinale
Młodzi szczypiorniści KPR Gryfino awansowali do najlepszej szesnastki w kraju. Jeden z ośmiu turniejów 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych rozgrywano od piątku do niedzieli w Gryfinie. Gospodarze jako aktualni mistrzowie województwa w piątek pokonali Uniwersytet Radom 26:15 (16:8), w sobotę Siódemkę Mysłowice 38:23 (20:11), a w niedzielę ulegli Ostrovii Ostrów Wlkp. 31:42 i zajęli ostatecznie drugie miejsce. W innych meczach Ostrovia wygrała z Siódemką 42:22 i pokonała w karnych Uniwersytet Radom, który poza tym pokonał Siódemkę 23:22. Awans do ćwierćfinałów wywalczyła też Ostrovia, która zajęła pierwszą pozycję. Na trzecim miejscu są radomianie, a na czwartym drużyna z Mysłowic.
Zespół KPR złożony był nie tylko z gryfinian, ale także z chłopców z Bań. Ponadto skład wzmocnili Jakub Galus i Wojciech Dadej (reprezentant Polski w drużynie rocznika 2000) ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, którego drużyna gra w I lidze. Zgodnie z regulaminem, zawodnicy uczący się i grający w SMS-ie, mogą w Mistrzostwach Polski reprezentować macierzysty klub.
Dodajmy, że obecni juniorzy starsi KPR w 2014 roku (jeszcze jako Energetyk Gryfino) zdobyli dwukrotnie (w 2014 i 2015 roku) wicemistrzostwo Polski młodzików.


Dobra sobota
Dwa kolejne zwycięstwa odniosła w sobotę Victoria Chojna w IV lidze tenisa stołowego na zakończenie pierwszej rundy. Najpierw pokonała na wyjeździe III UKS Champion Police 7:3. Skład i zdobyte punkty: Karol Kłonowski 2,5 pkt, Robert Bałachowski 2,5, Tomasz Bałachowski 1,5, Krzysztof Jachowicz 0,5, Filip Marchewka. Również 7:3 nasi zawodnicy wygrali w Kamieniu Pomorskim z tamtejszym Herkulesem 7:3 (Kłonowski 2,5, R. Bałachowski 2,5, T. Bałachowski 1, Marchewka 1, Jachowicz).

Drużyna Victorii Chojna

Inne sobotnie wyniki: II KS ATS Stargard - III KS ATS Stargard 4:6, Herkules Kamień Pomorski - I STS Dębno 3:7, KTS Kołobrzeg - II MSZS Świdwin 4:6, Fala Trzebiatów - III Ekonom Koszalinianin Koszalin 9:1, III UKS Champion Police - I STS Dębno 2:8, KTS Kołobrzeg - III KTS Ekonom 6:4, Fala Trzebiatów - II MSZS Świdwin 5:5. Prowadzi Fala, a Victoria jest na piątym miejscu ze stratą 2 pkt do lidera. W najbliższą sobotę 10 lutego IV liga zaczyna rundę rewanżową. Victoria na wyjeździe zmierzy się z zespołami z Koszalina i Świdwina.


Janusz Kruszyński - nowy prezes Czcibora Cedynia
Nowe władze w klubach
UKS Czcibor Cedynia wybrał nowy zarząd. Walne zgromadzenie członków klubu odbyło się 28 stycznia w Urzędzie Miejskim. Ustępującemu zarządowi udzielono absolutorium za ubiegły rok. Na nową, czteroletnią kadencję na prezesa wybrano jednogłośnie Janusza Kruszyńskiego. Zastąpił on na tej funkcji Bernardę Sobecką. Wiceprezesem został Krzysztof Muraszka, sekretarzem Andrzej Mazur, a skarbnikiem Dawid Bednarz. Ponadto w skład zarządu weszli jeszcze: Mariusz Woja i Ryszard Kruszyński.
Zebrani rozmawiali o bieżącej sytuacji klubu, którego piłkarze przygotowują się do rewanżowej rundy w południowej grupie regionalnej klasy okręgowej, gdzie na pół-metku zajmują ósme miejsce. Przekazano informacje o podjętych pracach związanych z remontem szatni i pilną potrzebą zakupu nowego ogrzewania. Podziękowano osobom i instytucjom wspierającym Czcibora. Nowe władze zapraszają wszystkich zainteresowanych piłką nożną i sportem do współpracy i wspierania działalności klubu.

Piłkarska drużyna cedyńskiego klubu

Nowy zarząd ma też Orzeł Trzcińsko-Zdrój. Wybrany został 22 stycznia, a prezesem jest Dawid Bugajski.
(r, fot. Czcibor)


Piłkarze Energetyka wycofali się z III ligi
Zarząd Energetyka Gryfino 1 lutego podjął decyzję o wycofaniu pierwszego zespołu piłki nożnej seniorów z rozgrywek III ligi. „Uczestnictwo w III lidze wiązało się z ogromnymi wydatkami, które o wiele przewyższały budżet klubu. Zakładając dalsze wspieranie przez strategicznego sponsora w 2018 roku, podjęto decyzję o przystąpieniu do rozgrywek. Niestety, założenia wszystkich zainteresowanych stron okazały się błędne i pomimo dodatkowego wsparcia finansowego ze strony UMiG Gryfino, pod koniec roku klub zaczął tracić płynność finansową. Ponadto na początku 2018 r. pojawiły się poważne obawy odnośnie otrzymania wsparcia finansowego od potencjalnych sponsorów z uwagi na niezadowalające wyniki sportowe pierwszego zespołu na koniec rundy jesiennej 2017/2018 r. Biorąc pod uwagę powyższe zagrożenie oraz bieżącą sytuację finansową klubu, zarząd podjął decyzję, iż w roku 2018 zmniejszy wydatki związane z uczestnictwem w trzecioligowych rozgrywkach. Zmniejszeniu miały ulec warunki płacowe zawodników oraz kierowników, a także koszty związane z meczami wyjazdowymi (nocleg, transport oraz wyżywienie). Niestety, powyższa decyzja spotkała się z brakiem zrozumienia ze strony najbardziej poszkodowanych (zawodników pierwszego zespołu), czego następstwem był rozpad drużyny i odejście nowo powołanego trenera Krzysztofa Kubackiego. W styczniu, w ramach działań mających na celu utrzymanie drużyny w III lidze, odbyło się spotkanie prezesa Marka Hipsza z burmistrzem Gryfina Mieczysławem Sawarynem. Spotkanie dotyczyło w głównej mierze pozyskania środków finansowych od potencjalnego sponsora, który to oprócz miasta i gminy zabezpieczy drugi filar finansowania trzecioligowej kadry w roku 2018. Zgodnie z uzyskanymi informacjami i wspólnymi ustaleniami stwierdzono, że odtworzenie drużyny od podstaw w połowie sezonu piłkarskiego bez zapewnień sponsora generowałoby dodatkowe i jednocześnie wysokie koszty finansowe (opłaty związkowe i opłaty klubowe), na które klub nie może sobie pozwolić. Zarząd klubu zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby odbudować pozytywny wizerunek w naszej gminie i powiecie, a także na szczeblu wojewódzkim, co może potrwać wiele miesięcy. Celem władz klubu w roku 2018, po wycofaniu drużyny III-ligowej, będzie rozbudowanie grup młodzieżowych. Zawodnicy będą rywalizować w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu: wojewódzkiej okręgówki, A-klasy (rezerwy), wojewódzkiej ligi juniorów starszych i juniorów w II kl.” - czytamy w oświadczeniu zarządu Energetyka.


Dalsze sparingi
Piłkarze Morzycka Moryń 31 stycznia przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:3, choć prowadzili po golu w 4’ testowanego zawodnika.
1 lutego Odra Chojna pokonała Energetyka II Gryfino 4:0 (Pożyczka 2, Głowacki, Piątek). Skład: D. Andrzejewski, Miler (zawodnik testowany), Chwałek, K. Kusiak, D. Flis (Dopierała), Madera, Zatorski, Lewandowski (Waniel), Piątek, Głowacki, Pożyczka. W sobotę Odra wygrała z Kluczevią Stargard 3:2 (P. Andrzejewski, Pożyczka z karnego, Chwałek). Skład: D. Andrzejewski, zawodnik testowany (Dopierała), Chwałek, Ogonowski (P. Kusiak), D. Flis (Miler), Głowacki, P. Andrzejewski, Lewandowski (Borczyński), Piątek, Madera, Pożyczka. W sobotę o 14 chojnianie grają w Goleniowie z Iną.
Błękit Pniewo zremisował z Iskrą Banie 2:2 (Maszczyk, Kłos - Kolisnyk, Karbowski). Poza tym: Kasta Szczecin-Majowe - Czarni Lubanowo 2:2 (Korobejko, samob.), Czarni Czarnówko - Zootechnik Kołbacz 2:0 (Janowski, zawodnik testowany), Energetyk II Gryfino - Vineta Wolin 0:5, Ogniwo Babinek - juniorzy starsi Floty Świnoujście 3:2 (Sikorski, Reformat i Szot - piłkarz testowany z Orła Trzcińsko-Zdrój).

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska