Muzyka z tekstem i aurą
Fotografuj powiat i wygraj nagrody

SPORT

Kolejne medale Hermesa
W poprzednim numerze informowaliśmy o zdobyciu przez juniorki Hermesa Gryfino dwóch medali na rozgrywanych w Raciborzu lekkoatletycznych mistrzostwach Polski U20: Aleksandra Kwiecień wywalczyła srebro w trójskoku, a Weronika Stefaniuk brąz w skoku wzwyż. Obydwie są podopiecznymi trenera Jacka Stefańskiego. Juniorzy młodsi (16-17 lat) też wznieśli się na wyżyny, przywożąc dwa cenne trofea z Poznania. Od 10 do 12 lipca w stolicy Wielkopolski trwała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie wystartowała piątka zawodników Hermesa. Ubiegłoroczna mistrzyni Polski w chodzie na 5 km Marcelina Osińska obroniła tytuł i dorzuciła do kolekcji kolejny złoty medal. Przed dwoma lata jako młodziczka też była mistrzynią Polski, a w tym roku podczas halowych mistrzostw kraju w Toruniu wywalczyła srebro. Obecnie zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo wicemistrzyni Magdalena Czwojdrak ze Środy Wlkp. miała rezultat tylko o 1,3 sekundy gorszy, co na tak długim dystansie jest różnicą nieznaczną. Marcelina osiągnęła czas 27:38,73 s.

Marcelina Osińska

Drugim medalistą (brązowym) został w biegu na 1500 m Wiktor Jędrzejak. To bardzo utalentowany zawodnik, robiący szybkie i systematyczne postępy. Jako młodzik w ub. roku był co prawda mistrzem Polski na 2000 m, ale obecnie przeskoczył do wyższej kategorii wiekowej, gdzie o medale walczą już zawodnicy mocno wytrenowani i wyselekcjonowani. Wiktor o kilka sekund poprawił swój rekord życiowy, osiągając w Poznaniu 3:57,43 s. Zwycięzca Jędrzej Poczwardowski z Torunia uzyskał 3:55,98, a srebrny medalista Robert Kulik z Twardogóry (woj. dolnośląskie) wyprzedził Wiktora tylko o 0,4 s.
Wiktor Jędrzejak i Paweł Gadomski

Na dystansie 1500 m wystartował także drugi zawodnik Hermesa Paweł Gadomski, który pobiegł bardzo ambitnie, zajmując w gronie 24 zawodników siódme miejsce z rezultatem 4:06,76. Nieco poniżej oczekiwań wypadły dziewczęta: Alicja Ulaszewska na 3000 m zajęła 18. miejsce z czasem 11:34,94, a Wiktoria Martynowicz była 23. w biegu na 1500 m z przeszkodami (5:46,24). Trenerem całej piątki jest Jan Podleśny.
(tw, fot. Hermes)

Ścigali się z upałem
Kolejne sukcesy odnieśli zawodnicy Klubu Motorowego Chojna w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Czwartą rundę rozegrano 29-30 czerwca w Głogowie z udziałem 178 motocrossowców, w tym 9 z naszego klubu. Najlepiej wypadł Lubomir Sobol, który w klasie MX2C wywalczył trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej jest drugi. W tej samej klasie jego kolega Arkadiusz Nowakowski zajął 12. pozycję, a Grzegorz Ratajczak 19. W klasie MX1C Paweł Adamczyk był ósmy (i jest piąty po czterech rundach), zaś Krzysztof Perużyński czternasty. W MX junior Paweł Zarzecki zajął piąte miejsce i utrzymał trzecie w klasyfikacji generalnej. W MX masters Dawid Orzechowski był siedemnasty i na takiej samej pozycji jest po czterech rundach. W quadach open Wiktor Kuśmierczak wywalczył siódme miejsce (Jacek Woźniak w pierwszym wyścigu był dziewiąty, ale w drugim miał awarię pojazdu). Dodajmy, że z powodu wielkiego upału skrócono wyścigi drugiej serii. KM Chojna w klasyfikacji generalnej utrzymał piątą pozycję.

Start zawodników w klasie MX2C (fot. Mar Garet Foto)

Piątą rundę organizuje SKM Słońsk 28 lipca na torze w Lemierzycach. Finał Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej zaplanowano na październik w Chojnie.

Najlepsi w Starym Objezierzu
W uzupełnieniu naszej ubiegłotygodniowej relacji podajemy pierwsze dziesiątki zawodników XX Biegu Integracyjnego o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu 6 lipca.