Piłka nożna

Arkadiusz Kaliszuk zdobył setną bramkę

Król strzelców IV ligi Robert Sikorski strzelił w Nowogardzie aż 5 bramek!
Jest już III liga!!!
Chojna ma III ligę! Choć przystępując w niedzielę do meczu w Nowogardzie, Odra wiedziała już, że ma awans w kieszeni (Darzbór i Pogoń II wcześniej zremisowały), to nie odpuściła i urządziła festiwal strzelecki, pokonując przeciwnika 8:2 (4:1). Co prawda Pomorzanin objął w 3 min. prowadzenie po strzale Rzechula, ale 10 min. później wyrównał Paweł Zatorski, zaś Robert Sikorski znokautował rywali, strzelając im przed przerwą jeszcze 3 bramki (w 17, 40 i 42’). W drugiej połowie kapitan Odry dorzucił jeszcze dwa gole (64 i 88’), umacniając się tym samym na fotelu króla strzelców. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył w 55’ Galus. Szczególny był ostatni gol tego meczu, zdobyty w 90’ przez Arkadiusza Kaliszuka: była to setna bramka Odry w tym sezonie! Gratulacje za ten wyczyn, a przede wszystkim za zajęcie pierwszego miejsca w lidze!
Pomorzanin: B. Kłosowski, P. Kłosowski, Ratajczak, Szczęsny (46 Osesik), Winczewski, M. Miklas (46 Skórniewski), Gawłowski (40 Pastusiak), Galus, Mędrek, Rzechula, Nieradka.
Odra: Michasiuk, Wąchała, Kierul, T. Bucyk, Jaz, Zatorski, Gutkowski (46 Szatan), Kwaśniewski, Turkiewicz, M. Łągiewczyk (46 Kaliszuk), Sikorski.

Pozostałe wyniki: Pogoń II Szczecin - KP Police 2:2, Piast Choszczno - Darzbór Szczecinek 3:3, Arkonia Szczecin - Pogoń Barlinek 1:2, Sokół Pyrzyce - Ina Goleniów 4:3, Rega Trzebiatów - Osadnik Myślibórz 1:3, Darłovia Darłowo - Wybrzeże Rewal 0:2, Mirstal Mirosławiec - Victoria Przecław 1:3, Astra Ustronie Morskie - Lech Czaplinek 5:1.

18. Darłovia Darłowo 32  11  33-106

W sobotę 5 czerwca w przedostatniej kolejce Odra pożegna się na swoim boisku z chojeńskimi kibicami przed letnią przerwą. O godz. 16 grać będzie z Mirstalem Mirosławiec. Pozostałe mecze: Pogoń II Szcz. - Rega, Darzbór - Astra, KP Police - Piast, Lech - Pomorzanin, Victoria - Sokół, Ina - Arkonia, Pogoń B. - Darłovia, Wybrzeże - Osadnik.

V liga: Energetyk zapewnił sobie awans
W sobotę piłkarze Energetyka Gryfino pokonali w Stuchowie Koronę 3:1 (1:1) i zapewnili już sobie awans do IV ligi. Jednocześnie zdetronizowali dotychczasowego lidera Dęba Dębno, który w rozegranym wcześniej spotkaniu uległ Gryfowi Kamień Pom. 2:3.
Zaczęło się niepomyślnie, bo już w 4 min. Korona po szybkim kontrataku objęła prowadzenie. Ale w niespełna 10 min. wyrównał Pietraszewski po indywidualnej akcji i podaniu Łapińskiego. Tuż po przerwie (48’) Stępień z 14 metrów strzelił drugiego gola (znów po zagraniu Łapińskiego), a kropkę nad i postawił w 90’ Łęczewski z rzutu wolnego z 40 metrów. Energetyk: Horodyski, Łęczewski, Buciński, Lewandowski (89 Miskis), Stępień, Czyżak, De Castellatti (85 Krynicki), Turtoń, Pietraszewski, Łapiński, Bodnar (71 Krupa).
Iskra Banie wygrała u siebie ze Spartą Gryfice 3:2 po bramkach Stopczyńskiego, Porzuczka i Kusia, a Mieszko Mieszkowice pokonał na własnym boisku Rybaka Trzebież 2:1.
Pozostałe wyniki: Kłos Pełczyce - Stal Szczecin 0:3, Kluczevia Stargard - GKS Mierzyn 2:3, Vineta Wolin - Polonia Płoty 5:3, Remor Recz - Światowid Łobez 3:1. Zostały jeszcze dwie kolejki. Gryfinianie o 2 pkt wyprzedzają Dęba i Stal. Cała ta trójka ma już pewny awans do IV ligi. Iskra zajmuje 10. miejsce, a Mieszko 16.

Klasa okręgowa: Fagus górą
Fagus Kołbacz wygrał w Nadarzynie z Iną 3:0 i praktycznie zapewnił sobie awans do V ligi. Wicelider Łabędź Widuchowa wygrał u siebie z Sępem Brzesko 5:1 (3:1). Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości, którzy już w 4’ po nieporozumieniu miejscowych defensorów strzelili bramkę. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, a autorem bramki był Roman Woś. Jak się później okazało, stał się on bohaterem meczu. W 30’ strzelił swoją drugą bramkę. Dwie minuty później najlepszy strzelec Łabędzia Stasiowski podwyższa z karnego na 3:1. Po przerwie z wolnego Woś strzela swoją trzecią bramkę. Był to przełomowy moment, gdyż gospodarze od tego momentu niepodzielnie panowali na boisku. Przewagę udokumentował piątą bramką Tomasz Czujko. Łabędź: A. Woś, Jawornicki, Wilk, Minkwitz (Łapiński), Tuszyński, Z. Woś, R. Woś (Czujko), Stasiowski, Zięcik, Karapulka, Kubicki.
Sparta Godków uległa u siebie Stali Lipiany 1:2. Było to starcie młodości gości i rutyny gospodarzy. Pierwsza połowa była wyrównana. Sparta objęła prowadzenie w 43’ z karnego (Rypiński) po fauluna Flisie. Po przerwie piłkarze z Godkowa przeważali, ale w 67’ goście wyrównali pięknym strzałem w okienko. Decydująca okazała się 87 minuta. Rypiński z podania Słodownika strzela główką bramkę i gdy cała drużyna się cieszy, sędzia dopatruje się faulu. Stal natychmiast wznawia grę i strzela zwycięskiego gola. Sparta: Lipiński, Iżak, Ormiński, Słodownik, A. Łągiewczyk, Rypiński, Pohorecki (Matunin), Piotrowski, Madajczak, Flis, Jednacz.
Do Morynia na mecz z Megasportem Morzycko Woda Rzecko spóźniła się i meczu nie było. Odrzanka Radziszewo zremisowała z Orłem Trzcińsko Zdr. 1:1. Inne wyniki: Klon Krzęcin - Pogoń II Barlinek 0:1, Chrobry/Dąb II Boleszkowice - Sokół Różańsko 3:2, Koral Mostkowo - Unia Dolice 3:4. Na dwie kolejki przed końcem Fagus ma 5 pkt przewagi nad Łabędziem.

A-klasa: Świt i Myśla
Gr. III. Na dwie kolejki przed końcem Świt Szczecin-Skolwin przypieczętował swój awans do okręgówki, pokonując Vielgovię Szczecin 4:2. Wicelider Ogniwo Babinek uległ u siebie Unii Swochowo 5:6. Inne wyniki: Błyskawica Kluki - Czarni Czarnówko 5:0, Czarni Lubanowo - Iskierka Śmierdnica 3:0 (Rozpara, Gronowski, Magdziarz), Gryf Nowielin - Znicz Niedźwiedź 3:2.
Gr. IV. W meczu na szczycie lider Myśla Dargomyśl wygrała u siebie z wiceliderem Odrą II Chojna 2:1, przesądzając sprawę awansu. Dla Odry bramkę zdobył Solarczyk. Inne wyniki: Orły Lubiechów Grn. - Olimpia Troszyn 2:2 (dla gości Karbowski 2), Hetman Grzybno - Zryw Góralice 8:2 (dla gości P. Makuchowski 2), Rurzyca Nawodna - Witniczanka Witnica 2:1 (dla zwyc. W. Andrzejewski, W. Brzeziński), Sokół Przyjezierze - Czcibor Cedynia 2:1 (dla zwyc. Ł. Dworczyk 2), Pomorzanin Cychry - Agrogol Golenice 4:0.

B-klasa: Grom awansuje
Gr. III. W kończącej rozgrywki kolejce Grom Krajnik Dln. rozgromił u siebie Chrobrego Lisie Pole 8:0 (P. Melerowicz 2, G. Famulski 2, M. Foremny, S. Miś, D. Szymorek, P. Michalak) i zapewnił sobie awans do A-klasy. Drugi w tabeli Grot Gardno wygrał u siebie z Tywą Swobnica 3:1. Orzeł Żelechowo - Orkan Rów 0:5, Rosnowianka Rosnowo - LUKS Krzywin 9:1.