Skoczkowie Zielonych wygrywają
Piłka nożna

Piłka nożna

Błędy się mszczą
Piłkarze Odry Chojna przegrali w sobotę III-ligowy mecz w Turku z Turem 0:4 (0:1). Psychologiczne znaczenie miała bramka "do szatni", którą strzelił Odrze w 45' Majewski po błędzie i złym podaniu naszych zawodników. 15 minut po przerwie Sessu wykorzystał kolejny błąd i gospodarze prowadzili dwoma bramkami. Odra chciała zmienić niekorzystny wynik, stworzyła kilka sytuacji, ale jednocześnie odkryła się, co bezlitośnie wykorzystał Tur: w 83' Pańczyk strzela trzeciego gola, a w 90' ponownie Majewski. Odra: Sobański - Kierul, Wąchała (85 Jaz), T. Bucyk, Mikitów (70 Kaliszuk), Zatorski, Żebrowski, Turkiewicz, Gutkowski (68 A. Matwijów), Gajewski, M. Łągiewczyk (46 Michalski).
Inne wyniki: Warta Poznań - Pogoń II Szczecin 2:1, Kotwica Kołobrzeg - Obra Kościan 3:1, Flota Świnoujście - Amica II Wronki 2:1, Chemik Bydgoszcz - TKP Toruń 1:2, Unia Tczew - Lech II Poznań 2:2, Mieszko Gniezno - Unia Janikowo 0:0. Mecz Lechia Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna przełożono na 13 listopada.

16. Mieszko Gniezno           11    6    6:16
W sobotę 16 października o godz. 15 wojewódzkie derby: Odra zmierzy się u siebie z Flotą Świnoujście. Inne pary: Obra - Pogoń II Szcz., Amica II - Warta, Unia J. - Tur, Kaszubia - Mieszko, Lech II - Lechia, TKP Toruń - Unia T., Kotwica - Chemik.

IV liga: porażka z wiceliderem
W sobotę piłkarze Energetyka Gryfino przegrali w Barlinku z wiceliderem IV ligi - Pogonią 0:3 (0:1). Gospodarze objęli prowadzenie w 37' po strzale z 25 m Świderskiego. Po przerwie gryfinianie śmielej zaatakowali, ale w 52' Guraj wykorzystał ich błąd i pokonał Horodyskiego. Wynik ustalił w 82' Kochan. Energetyk: Horodyski, Minkwitz, Marat, Bodnar, Stępień (46 B. Łapiński), Miskis, Turtoń (85 Jakubowski), Mielnik, T. Łapiński (83 Miliński), Para, Pietraszewski.
Inne wyniki: Stal Szczecin - KP Police 1:3, Ina Goleniów - Leśnik Manowo 2:1, Błękitni Stargard - Wybrzeże Rewal 3:2, Drawa Drawsko - Astra Ustronie Morskie 3:1, Mirstal Mirosławiec - Darzbór Szczecinek 0:1, Osadnik Myślibórz - Arkonia Szczecin 3:1, Sokół Pyrzyce - Victoria Przecław 1:1. Mecz Rega Trzebiatów - Dąb Dębno został przerwany w 80' przy stanie 0:2, gdy jeden z piłkarzy Regi uderzył sędziego.
18. Mirstal Mirosławiec       13    1  11:48
W sobotę 16 października o godz. 11 Energetyk podejmuje Błękitnych.

V liga: nasi przegrali
Trzeci w tabeli Fagus Kołbacz niespodziewanie przegrał u siebie z Kluczevią Stargard 0:2. Iskra Banie uległa na własnym boisku Vinecie Wolin 1:3. Pozostałe wyniki: Korona Stuchowo - Piast Choszczno 1:2, Zorza Dobrzany - GKS Mierzyn 0:1, Gryf Kamień - Pomorzanin Nowogard 2:3, Rybak Trzebież - Światowid Łobez 2:0, Radovia Radowo Małe - Kłos Pełczyce 1:1, Sparta Gryfice - Polonia Płoty 5:2. W tabeli prowadzi GKS, Fagus spadł na 5. miejsce. W najbliższej kolejce Fagus gra na wyjeździe z liderem.

Kl. okręgowa
Osłabiony lider Mieszko Mieszkowice (bez trzech podstawowych zawodników) pokonał w Sulimierzu Gryfa 4:2 (1:0). W I połowie bramkę zdobył D. Mokrzycki. O wyniku zdecydował pierwszy kwadrans po przerwie, gdy najpierw gospodarze wyrównali, za minutę bramkę dla Mieszka z karnego zdobył A. Szkolnicki, a po kolejnych 2 min. płaskim strzałem w długi róg na 3:1 podwyższył Paweł Con. Potem znów D. Mokrzycki strzela czwartego gola, a gospodarze odpowiadają bramką z karnego, ustalając wynik. Mieszko: Andrzejewski, R. Kowalski, Linkiewicz, Naus, Gajewski, Paweł Con, T. Kowalski, Piotr Con, A. Szkolnicki, Możdżeń, Mokrzycki.
Odrzanka Radziszewo (wicelider) przegrała w Krzęcinie z Klonem 1:2. Orzeł Trzcińsko Zdr. pokonał u siebie Inę Nadarzyn 1:0. Sparta uległa w Godkowie Stali Lipiany 1:3 (0:1). Pierwsza połowa była wyrównana, a goście objęli prowadzenie w 30' po błędzie młodego bramkarza. W 38' D. Majda dostał czerwoną kartkę za przepychanki. W II połowie, mimo osłabienia, Sparta cały czas przeważała. W 63' Flis znalazł się sam na sam z bramkarzem, który jednak obronił jego strzał. W 72' kontra Stali, ostrzy strzał i goście zdobywają drugiego gola. Trzy min. potem Flis pokonuje bramkarza po podaniu Jednacza, który wkrótce dwukrotnie popisuje się silnymi strzałami z woleja. W 88' znów kontra gości, którzy strzelają trzecią bramkę. Sparta: Felsztyński, Ruszar, D. Majda, Madajczak, Krupa, Rypiński, A. Łągiewczyk, Pohorecki, J. Iżak (Dziergas), Ożarowski (Jednacz), Flis.
Morzycko Moryń pokonało w Dargomyślu Myślę 5:1 (dla zwyc. M. Ropiejko 3, A. Kaczmarek, M. Drężek). Juniorzy wygrali 8:1. Łabędź wygrał w Widuchowej z Pogonią II Barlinek 2:0. Unia Dolice - Remor Recz 2:2, Woda Rzecko - Sęp Brzesko 1:2. W tabeli nadal prowadzi Mieszko z 6 pkt przewagi nad Unią i Odrzanką oraz 7 pkt nad Orłem. W niedzielę 17 października o godz. 15 w Mieszkowicach mecz na szczycie: Mieszko - Unia.

A-klasa
Gr. III. Czarni Lubanowo - Czarni Czarnówko 0:3 vo, Ogniwo Babinek - Strzelcy Kramer Pucice 3:0, Gryf Kobylanka - Grot Gardno 2:1, Gryf Nowielin - Fedorowicz Dobra Szcz. 5:4, Iskierka Śmierdnica - Wicher Reptowo 0:4, Znicz Niedźwiedź - Vielgovia Szczecin 0:1, Bryza Reńsko - Unia Swochowo 5:2.
Gr. IV. Witniczanka Witnica pokonała w Cychrach lidera - Pomorzanina 1:0 (gol G. Siengniewicza). Wykorzystał to Czcibor Cedynia, który pokonał 6:1 Agrogol Golenice (Dębicki 3, Zielas 2, Olszowiak) i wyszedł na prowadzenie. Sekwoja Brwice - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 4:1, Orły Lubiechów Grn. - Zryw Góralice 6:1 (dla gości J. Warchoł), Olimpia Troszyn - Piast Piaseczno 1:2, Odra II Chojna - Sokół Przyjezierze 3:2 (dla zwyc. A. Matwijów 2, M. Łągiewczyk, dla gości Dworczyk, Sikora), Rurzyca Nawodna - Kłos Kamienny Jaz 1:3.

B-klasa
Gr. II. W przedostatniej kolejce: Tywa Swobnica - Grom Krajnik Dolny 0:1 (Grabowski), Błękitni Białęgi - Klon Krzymów 2:2, Orkan Rów - Orzeł Żelechowo 10:0, Chrobry Lisie Pole - LUKS Krzywin 5:3 (dla gości Gralak, Woźniak, Kowalski). Gr. III. Santos Sarbinowo - Zjednoczeni Kurzycko 1:3 (dla zwyc. G. Kreft 2, Walczyński).