Kara śmierci: zabijanie w majestacie prawa (1)
Zieloni daleko skaczą i szybko jeżdżą
Amatorzy wśród zawodowców
Piłka nożna

Tomek Karolak skoczył 37 metrów na K-40 w Bad Freienwalde
Trwa dobra passa skoczków narciarskich Uczniowskiego Klubu Sportowego Zieloni Mieszkowice. Na zakończonych 24 października w Bad Freienwalde IV Otwartych Mistrzostwach Brandenburgii w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zajęli wysokie miejsca. W konkursie skoków wśród 14/15-latków Tomek Karolak był szósty z dobrym wynikiem 178,6 pkt, uzyskując na skoczni K-40 odległości 37 i 35 m. Zaledwie 1,6 pkt (pół metra) dzieliło go od brązowego medalu. Najdłuższy skok oddał aktualny mistrz świata młodzików Paweł Słowiok z Wisły - 43 m, ustanawiając nowy rekord obiektu.
W kategorii 10/11-latków Jakub Jasiński zajął siódme miejsce z wynikiem 174,5 pkt. Na skoczni K-20 skoczył 16,5 i 16 m. W tej kategorii zwyciężył Aleksander Zniszczoł z Wisły (18 i 18,5 m).

Najmłodszy zawodnik Zielonych - 7-latek Patryk Kuśpiś na belce przed skokiem
Warto odnotować pierwszy start w poważnych zawodach siedmiolatka Patryka Kuśpisia - najmłodszego skoczka Zielonych, który na skoczni K-10 uzyskał 126,6 pkt (4 i 5 m) i zajął siódme miejsce. Zwyciężył Paul Winter z SV Wippra, skacząc dwukrotnie po 10 m.
W kombinacji norweskiej również dobrze wypadł Tomek Karolak, który po skokach był czwarty, a w łącznej klasyfikacji (skoki i jazda na nartorolkach) zajął piąte miejsce. Na 5-kilometrowej trasie uzyskał czas 13 min. 18 sek. Zwyciężył Mateusz Cieślar z Wisły Ustronianki - aktualnie trzeci zawodnik na świecie w kombinacji norweskiej wśród młodzików.

Zwycięzcy kombinacji norweskiej: z prawej Mateusz Cieślar z Wisły Ustronianki (I miejsce), w środku srebrny medalista Stefan Wiedmann z Bad Freienwalde. Z lewej Tomek Karolak (V miejsce)
W mistrzostwach Brandenburgii wzięło udział około 120 zawodników w wieku od 7 do 41 lat. Do Bad Freienwalde przyjechali reprezentanci wszystkich (oprócz Zakopanego i Karpacza) klubów narciarskich w Polsce. Po raz pierwszy można było zobaczyć skoczków z Zagórza w Bieszczadach. Najstarszy z zawodników w klasie otwartej był z rocznika 1963! To drugi rekord ustanowiony podczas mistrzostw w Bad Freienwalde.