Czytelnicy o chojeńskiej Odrze
Piłka nożna

Piłka nożna

Arkonia pokonana
W ostatnim meczu w IV lidze przed zimową przerwą (była to rozegrana awansem pierwsza wiosenna kolejka) piłkarze Energetyka Gryfino pokonali w sobotę w Szczecinie Arkonię 1:0 (0:0). Złotą bramkę zdobył w 87 min. z ok. 30 metrów z wolnego Łęczewski. Szczecinianie nie wykorzystali przewagi i kilku dogodnych sytuacji. Energetyk: Horodyski, Minkwitz, Miskis, Marat (62 T. Łapiński), Stępień, Para, Mielnik, Łęczewski, Turtoń (75 Jakubowski), B. Łapiński (89 Krupa), Pietraszewski.
Pozostałe wyniki 18. kolejki: Astra Ustronie Morskie - Dąb Dębno 4:0, Darzbór Szczecinek - Wybrzeże Rewalskie 2:3, Osadnik Myślibórz - Victoria Przecław 4:0, Mirstal Mirosławiec - KP Police 0:4, Rega Trzebiatów - Leśnik Manowo 3:1, Pogoń Barlinek - Ina Goleniów 1:1, Sokół Pyrzyce - Stal Szczecin 2:4, Błękitni Stargard - Drawa Drawsko przełożony.

V liga: remisy naszych
Fagus Kołbacz zremisował w Dobrzanach z Zorzą 0:0, a Iskra Banie w Łobzie ze Światowidem 2:2. Przegrywała do przerwy 0:2, ale potem wyrównała dzięki strzałom Kapuścińskiego i Rumińskiego. Pozostałe wyniki: GKS Mierzyn - Sparta Gryfice 3:0, Piast Choszczno - Radovia Radowo Małe 1:0, Pomorzanin Nowogard - Kłos Pełczyce 1:2, Kluczevia Stargard - Polonia Płoty 2:0, Vineta Wolin - Rybak Trzebież 2:0, Korona Stuchowo - Gryf Kamień Pom. 0:1.
W rozgrywanej awansem pierwszej kolejce wiosennej mamy powiatowe derby: w niedzielę 21 listopada o godz. 14 Iskra gra u siebie z Fagusem.

Klasa okręgowa
Prowadzący w tabeli Mieszko Mieszkowice pokonał u siebie Stal Lipiany 5:1 (1:1), a bramki strzelili: M. Kwiatkowski 2, D. Mokrzycki, D. Szkolnicki, Piotr Con.
Coraz lepiej spisuje się Orzeł Trzcińsko Zdrój, który pokonał u siebie Gryfa Sulimierz 5:0 i jest już na piątym miejscu. Odrzanka Radziszewo zremisowała u siebie z Wodą Rzecko 1:1. Łabędź wygrał w Widuchowej z Unią Dolice 3:2. Morzycko Moryń uległo w Reczu Remorowi 2:3. Sparta Godków zremisowała w Nadarzynie z ostatnią w tabeli Iną 3:3. W 8' Ożarowski strzela pierwszą bramkę. W 20' Majda dośrodkowuje, Rypiński uprzedza bramkarza i jest 2:0. W 33' Ina strzela z dystansu i oślepiony słońcem Felsztyński wpuszcza piłkę do siatki. W 45' po rzucie wolnym nie wychodzi on do odbitej piłki i Ina główką wyrównuje. Po reprymendzie w szatni Sparta po przerwie w ciągu 9 minut stworzyła cztery znakomite sytuacje. Ale w 58' Ina strzela z dystansu w okienko i obejmuje prowadzenie. Sparta nie schodzi z połowy przeciwnika, ale gra nieskutecznie. W sumie nie wykorzystała sześciu stuprocentowych okazji. Dopiero w 90' Ożarowski wyrównał. Sparta: Felsztyński, Madajczak, Flis, A. Łągiewczyk, Szłapak, Jednacz (J. Iżak), Pohorecki, Piotrowski, Rypiński, Ożarowski, D. Majda.
Sęp Brzesko - Klon Krzęcin 2:1, Pogoń II Barlinek - Myśla Dargomyśl 4:1.
Tu też piłkarze w najbliższy weekend rozegrają awansem pierwszą kolejkę wiosenną.

W zaległym meczu A-klasy gr. III Czarni Lubanowo wygrali w Nowielinie z Gryfem 1:0 (bramka Wójcika).