Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 49 z dnia 8.12.2004

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Ukraina dziękuje Polsce
Turystyka, przemysł i dzika przyroda
Jak wywabić białe plamy w oświacie?
Ile pociągów?
Matki wróciły
Nauczyciele z Zielina poznają Europę
Sportowe sukcesy w Niemczech
Robert Iżak prezesem Odry

Ukraina dziękuje Polsce

Przed tygodniem zamieściliśmy apel poparcia polskich gazet lokalnych dla narodu ukraińskiego. Jednym z sygnatariuszy apelu była "Gazeta Chojeńska". Kilka dni potem otrzymaliśmy podziękowania od grupy Ukraińców, mieszkających w Warszawie:
Drodzy Polscy Przyjaciele!
Jesteśmy wzruszeni i wzmocnieni apelem poparcia polskich gazet lokalnych dla narodu ukraińskiego. Z całego serca dziękujemy za tak ważną inicjatywę. Jest to niesłychanie ważne, że o wsparciu dla walczącej o wolność i godność człowieka Ukrainy mówi lokalna polska prasa - prasa dla zwykłych ludzi, prasa, która dociera do najmniejszych miejscowości. Teraz na Majdanie Nezależnosti w Kijowie stoją właśnie zwykli Ukraińcy - ci, którym zależy na tym, aby ich dzieci już nigdy nie znały szarości totalitaryzmu. My, obywatele Ukrainy mieszkający w Polsce, robimy wszystko, żeby powstała Ukraina wiedziała o solidaryzujących się z nią Polakach.
Jeszcze raz dziękujemy, Bracia, za solidarność!
Jeszcze Polska nie zginęła! Szcze ne wmerła Ukrajina!

W imieniu Inicjatywy Obywatelskiej "Nasz Wybor Ukraina" Rostysław Kramar - pracownik naukowy UW, Andrij Pawłowycz - koordynator programów Szkoły Liderów, Rusłan Sałamatyn - adiunkt Akademii Medycznej w Warszawie, Wołodymyr Kłeban - student UKSW w Warszawie, Marta Popowycz - Instytut Badań Literackich PAN

Dziś prezentujemy kolejne zdjęcia z końca listopada z Kijowa. Wykonał je i przesłał nam Jurek Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego".
do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska