Matki wróciły
Nauczyciele z Zielina poznają Europę
Sportowe sukcesy w Niemczech
Robert Iżak prezesem Odry

W niedzielę w Schwedt klub SV Rotation kolejny raz zorganizował otwarty turniej badmintona. Do walki o medale i nagrody stanęło ponad 60 zawodników z Angermünde, Seelow, Schwedt, Szczecina i Chojny. Rywalizowano w sześciu kategoriach. W czterech do rywalizacji przystąpili zawodnicy UKS Relaks Chojna, zdobywając 4 medale. Wśród najmłodszych nie miał sobie równych Maciek Osetek. Kolejne miejsca na podium zajęli: Bartłomiej Bryczkowski i Mateusz Ciemiofinowicz (wszyscy z Relaksu). Wśród dziewcząt w tej kategorii Kinga Kuchciak zajęła III miejsce. Pierwsza była Lydia Laubmeyer przed Michelle Echtmann (obie SV Rotation). Niesamowitych emocji dostarczyły kibicom dziewczęta w kategorii 12-14 lat. Anicie Kikosickiej zabrakło szczęścia w walce o III miejsce i uległa ona zawodniczce SV Rotation 7:9 i 6:8. Piąte miejsce zajęła Magdalena Frosik, która dzięki ogromnej woli walki pokonywała teoretycznie silniejsze zawodniczki. Bardzo ładne pojedynki stoczyły Magda Sławińska i Ania Olejarz. Brawa również dla rodziców, dzięki którym w turnieju mogło wziąć udział aż 16 zawodników.

Dublety szachistów
Reprezentanci Białego Piona Gryfino wystartowali w Angermünde w turnieju szachowym z okazji jarmarku adwentowego. Potwierdzili tam swoje wysokie umiejętności, zwyciężając podwójnie w kat. dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt pierwsza była Marta Jabłońska (6 pkt) przed Małgorzatą Piznal (4), a wśród chłopców zwyciężył Patryk Górecki przed Łukaszem Krawczykiem (obaj po 6 pkt).
W ramach uznania dla poziomu gryfińskich szachistów i wzorowej organizacji turniejów, w tym roku Gryfino (MOS i Biały Pion) będzie organizatorem mistrzostw województwa gimnazjalistów (9 grudnia) i szkół ponagimnazjalnych (14 grudnia). Liczymy na wysokie lokaty gospodarzy. Finały szkół podstawowych rozegrane zostaną 15 grudnia w Koszalinie.