Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 2 z dnia 11.01.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Znów graliśmy w Wielkiej Orkiestrze
Zasłużeni dla Mieszkowic
Zdarzyło się w roku 2004
Gryfińska oczyszczalnia: duża robota
Jeszcze o gminnych budżetach
W gminie Cedynia różne czynsze
Owsiakowy futbol
Odra już trenuje

Znów graliśmy w Wielkiej Orkiestrze


W Gryfinie tradycyjnie głównym organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był Gryfiński Dom Kultury, a centralnym miejscem - plac Barnima. Jedną z atrakcji była - jak co roku - Serdeczna Aukcja. Można było na niej kupić m.in. przekazany przez starostę Ewę De La Torre srebrny pierścionek wysadzany chabrowymi i białymi cyrkoniami. W programie były też koncerty, pokaz sprawnościowy strażaków i harcerzy.

W Chojnie 30 wolontariuszy z ZMW z Lisiego Pola uzbierało 8 117,80 zł i 66,99 ?. Kwestowali też uczniowie z ZSP nr 2 pod kier. A. Motyl i M. Łągiewczyka, z SP w Lisim Polu, gimnazjum i SP 2. W Centrum Kultury wystąpiły tamtejsze zespoły: Renaissance, Ironia, Radio, grupy taneczne Astra i Black Revers oraz wokalistki z CK.

Wczesnym popołudniem przed Ratuszem można było przejechać się bryczką i pojeździć na koniu wierzchem (w zamian za kupno symbolicznej marchewki dla koni). Atrakcjami prowadzonej przez dyr. Roberta Górskiego wieczornej licytacji były gadżety WOŚP, torty ufundowane przez okoliczne piekarnie, prace uczniów OSW Chojna i koncertowa płyta zespołu Renaissance. O godz. 20 - podobnie jak w całej Polsce - rozbłysło Światełko do Nieba. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zasilili konto WOŚP, a w szczególności Jerzemu Karaczunowi, burmistrzowi Wojciechowi Konarskiemu, piekarniom (MAXX z Chojny, GS Chojna - piekarnia Cedynia, Stanisław Kabat - Nawodna), Krystynie Lisik, Robertowi Bryczkowskiemu, Roma nowi Wyrwińskiemu, Bronisławowi Krzyżanowskiemu, firmie Dankom - kominki, Kaziowi Juzyszynowi, OSP w Lisim Polu, Komisariatowi Policji w Chojnie.
Zbiórkę pieniędzy prowadzili też wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie. Zebrali oni 5 039,55 zł i 241 ?. W tym tygodniu dojdą jeszcze pieniądze z licytacji.


Wolontariuszki z Chojny i Lisiego Pola
Sztab WOŚP w Moryniu po rozliczeniu większości wolontariuszy oraz podsumowaniu wyników aukcji zorganizowanej podczas finałowego koncertu ma już ponad 2 500 zł i prawie 120 euro. W kwocie tej są też pieniądze pochodzące ze sprzedaży książek (organizator - Miejska Biblioteka Publiczna w Moryniu) oraz ciast upieczonych przez Caritas z Przyjezierza i koła gospodyń wiejskich z Bielina, Witnicy i Nowego Objezierza. Gospodynie z dwóch ostatnich miejscowości upiekły także torty na aukcje. Torty ufundowała również piekarnia MAXX oraz państwo Marandowie. Podczas koncertu wystąpili: Kierunek Zachodni z Kostrzyna, zespół instrumentalny z SP w Witnicy, chór i kabaret z Zespołu Szkół w Moryniu, zespół taneczny z Dębnowskiego Domu Kultury, Ryszard Pluciński z zespołem (Tomasz Baran, Tomasz Sikora i Zbigniew Ciszek), dzieci i młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz kapela Moryniacy. Rozbłysło też Światełko do Nieba, którego sponsorem był Stanisław Nowopolski.
Moryński Sztab WOŚP dziękuje serdecznie wszystkim sponsorom za przedmioty przekazane na licytację. A wspomogli nas: UKS Korona z Klępicza, LUKS Sokół z Przyjezierza, UKS Megasport Morzycko z Morynia, Krzysztof Plinta (Megasport), pp. Kusz (sklep Zodiak), Barbara i Kazimierz Janiccy "Toys-Land", piekarnia Mieszko z Mieszkowic, piekarnia MAXX z Chojny, Ewa i Sławomir Szpejnowie, burmistrz Morynia, Caritas z Przyjezierza, KGW z Bielina, Witnicy i Nowego Objezierza, Bartosz Szkuciak oraz ZGKiM z Morynia.

W Widuchowej w tym roku kwestowało 14 wolontariuszy. Najwięcej w swoich puszkach zebrały siostry Daria i Magda Piaseckie. Ogółem do puszek zebrano 1 689,76 zł. Do tego należy dodać jeszcze słodką kawiarenkę pani Reni Roman (189,72 zł) oraz aż 1 380 zł z licytacji prowadzonej przez Elżbietę Burdziuk. W sumie Widuchowa zebrała 3 453,77 zł.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska