Dzisiaj jest sobota, 16 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 4 z dnia 25.01.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Niezwykli są wśród nas
O jedną wioskę mniej
Nasz jedyny rodzynek
Potrafią wykorzystać szansę
Rada tylko powołuje komisję
Niech inni też korzystają
Deszcz laurów dla „Życia przed tobą”
Dawna muzyka w Chojnie
Świat nie jest fair
Legia i Hamburger już w piątek w Mieszkowicach
Szachiści z tarczą

Niezwykli są wśród nas

Dziś prezentujemy sylwetki mieszkańców naszego powiatu, którzy 14 stycznia podczas spotkania noworocznego w gryfińskim starostwie uhonorowani zostali przez starostę pamiątkowymi pucharami za swe niezwykłe osiągnięcia i promowanie powiatu.


Rafał Borysiuk - kulturysta, najlepszy w zawodach "Pierwszego kroku" w Toruniu. Startował w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego i podobnych zawodach w woj. pomorskim, gdzie zajął II miejsce. Mieszka w Gryfinie, studiuje na Politechnice Szcz.


Renata Chilewska - pochodzi z Lisiego Pola, a obecnie mieszka w Gryfinie. Trzykrotna medalistka ubiegłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach (w tym złoto w oszczepie). Srebrna medalista z 1992 r. z Barcelony. Mistrzyni i rekordzistka Polski. W plebiscycie "Kuriera" została Sportowcem Roku 2004 Województwa Zachodniopomorskiego.


Dorota Dobak-Hadrzyńska (DoDoHa) - chojeńska poetka, publikująca swe wiersze w "Gazecie Chojeńskiej". Ukazywały się również w prasie wojewódzkiej. Sześć tomików autorskich, trzy antologie i kilka almanachów. Autorka sztuk teatralnych, hymnów szkolnych i tekstów piosenek, nagradzanych na różnych przeglądach. Ostatnio starostwo wydało jej tomik pt. "Rozmowy rymami z płomieniami".


Aniela Głodna - założycielka i instruktor działającego już 30 lat dziecięcego koła plastycznego Akwarele w Moryniu (gdzie mieszka), a później także m.in. koła Inspiracje w Chojnie i Pastele w Dębnie. Jej podopieczni są laureatami wielu prestiżowych konkursów krajowych i zagranicznych.


Karolina Grąbczewska - złota medalistka Mistrzostw Polski seniorek w karate shotokan w 2004 r. Sukces ten odniosła po czterech latach przerwy w treningach. Reprezentuje UKS Kamikaze Gryfino.


Tomasz Grąbczewski - zdobywca piątego dana - najwyższej klasy mistrzowskiej w karate shotokan. Prezes UKS Kamikaze, od 1991 r. trener kadry Polski, a od 1995 dyrektor techniczny Polskiego Związku Karate.


Marek Hipsz - ubiegłoroczny mistrz świata w boksie tajskim (thai boxing), jeden z założycieli Gryfińskiego Centrum Sztuk Walk. Wicemistrz Europy z 2002 r. Trenuje tę dyscyplinę od 1999 r., wcześniej zajmował się karate i boksem. Pracuje w Dolnej Odrze.


Jarosław Janicki - mistrz Polski i trzykrotny mistrz Europy w biegu na 100 km oraz trzykrotny (także aktualnie) wicemistrz świata na tym dystansie. W ub. roku wygrał też bieg na 100 km w Madrycie. To najbardziej utytułowany lekkoatleta gryfiński.


Marek Klonowski - magazyn "Podróże" przyznał mu tytuł "Podróżnika roku 2003" za samotną rowerową wyprawę na Kaukaz i wokół Morza Czarnego ze zdobyciem Elbrusa i innych szczytów. Ma na koncie także m.in. rowerową podróż poślubną na Nordkapp z psem na przyczepce.


Marek Kozanecki - organizator Degustacji Potraw Regionalnych wg Receptur Starej Kuchni Polskiej w Glinnej. W ub. roku w imprezie wzięło udział 80 wystawców (głównie z naszego powiatu), a zaprezentowano ok. 300 potraw.


Anna Rengiewicz - w listopadzie została drugą Wicemiss Polski w konkursie piękności we Wrocławiu, a wcześniej, w czerwcu uznano ją za najpiękniejszą kobietę w województwie. Uczennica gryfińskiego LO, obecnie mieszka w Wirowie. Ma 175 cm wzrostu i wymiary 89-63-91. W przeszłości bardzo dobra sprinterka i skoczkini w dal (pisaliśmy o jej osiągnięciach). Przerwała karierę wskutek kontuzji.


(fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska