Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 4 z dnia 25.01.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Niezwykli są wśród nas
O jedną wioskę mniej
Nasz jedyny rodzynek
Potrafią wykorzystać szansę
Rada tylko powołuje komisję
Niech inni też korzystają
Deszcz laurów dla „Życia przed tobą”
Dawna muzyka w Chojnie
Świat nie jest fair
Legia i Hamburger już w piątek w Mieszkowicach
Szachiści z tarczą

Legia i Hamburger już w piątek w Mieszkowicach

W najbliższy piątek i sobotę 28-29 stycznia w Mieszkowicach trwać będzie halowy turniej piłkarski juniorów z okazji 10. rocznicy powstania tamtejszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Zieloni '95. Wystąpią słynne zespoły: Hamburger SV, Legia Warszawa, a ponadto jedne z najstarszych w Europie, powstałe jeszcze pod koniec XIX wieku kluby: VFL 1893 Hamburg i TSV Wandsetal 1890. Ponadto na parkiecie zobaczymy piłkarzy DFB Stützpunkt, TSV Reinbek, Stali Szczecin i UKS Zieloni '95.
Turniej odbędzie się w hali przy ZSP. Otwarcie w piątek o godz. 15. Rozgrywki eliminacyjne potrwają do 18.30. W sobotę o godz. 10 zaplanowano ćwierć- i półfinał, a o godz. 12 finał.
Przewidziano też imprezy towarzyszące, w tym konferencję sportową z udziałem przedstawicieli Niemieckiego Związku Piłkarskiego z Hamburga i ZZPN ze Szczecina (w piątek o godz. 20 w hotelu przy ul. Chojnickiej).
Patronat honorowy sprawuje burmistrz Mieszkowic, a patronat medialny - "Gazeta Chojeńska". Organizatorami są: UKS Zieloni, ZZPN w Szczecinie, koordynator sportu szkolnego w Mieszkowicach oraz tamtejszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Imprezę wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Uczniowski Klub Sportowy Zieloni został zarejestrowany w styczniu 1995 r. jako jeden z pierwszych UKS-ów w Polsce. Prowadzi z dziećmi i młodzieżą zajęcia w piłce nożnej, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Jak dotąd, największe sukcesy odnosili piłkarze. Zdobywali tytuły mistrza powiatu gryfińskiego w kategorii juniorów i trampkarzy, występują w lidze wojewódzkiej. W kategorii D-junior wygrali międzynarodowy turniej krajów nadbałtyckich Baltic Cup 2002, zajęli drugie miejsce w Paris Cup 2002, trzecie w Holland Cup 2001 oraz czwarte Yildbjerg Cup 2003 w Danii - w największym w Europie młodzieżowym turnieju piłkarskim. Kilku zawodników Zielonych jest systematycznie powoływanych do kadry ZZPN, reprezentując województwo w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Sekcja piłkarska współpracuje z wieloma klubami w Polsce oraz z zespołami niemieckimi (m.in. Hamburger Fussball Verband, TSV Wandsetal Hamburg). Dzięki współpracy z Europejską Federacją Sportu Młodzieżowego w Holandii, młodzi piłkarze Zielonych uczestniczyli w licznych turniejach międzynarodowych. Efektem są m.in. wspólne obozy.
Ostatnio największe zainteresowanie wzbudzają skoczkowie narciarscy Zielonych. Pojawienie się tej dyscypliny w naszym województwie to ewenement, gdyż z reguły sport ten jest domeną górali. Największe dotychczasowe osiągnięcia skoczków to: w ub. roku 16. miejsce w Mistrzostwach Polski UKS-ów w kombinacji norweskiej w kategorii młodzik 14 lat, I miejsce w Turnieju Trzech Skoczni (Wisła, Bad Freienwalde, Harrachov) - rocznik 1990, V miejsce w Międzynarodowym Grand Prix w Kombinacji Norweskiej w Bad Freienwalde, II miejsce w konkursach o Puchar Gór Harz (Braunlage, Wernigerode) - rocznik 1994, dwa szóste miejsca w międzynarodowym konkursie "Nadzieje Beskidzkie 2004" w Goleszowie. Zieloni blisko współpracują ze związkami i klubami sportowymi w Polsce i Niemczech. Skoczkowie trenują dwa razy w tygodniu w Bad Freienwalde na skoczniach igelitowych K-10, K-20, K-40 (aktualnie w budowie także K-66). Wyjeżdżają na turnieje i obozy sportowe do Wisły, Zakopanego, Wernigerode, Schmiedefeld.
Decyzją zarządu UKS, po dziesięciu latach działalności postanowiono do nazwy dodać liczbę 95, oznaczającą rok powstania klubu.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska