Dzisiaj jest wtorek, 29 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 4 z dnia 25.01.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Niezwykli są wśród nas
O jedną wioskę mniej
Nasz jedyny rodzynek
Potrafią wykorzystać szansę
Rada tylko powołuje komisję
Niech inni też korzystają
Deszcz laurów dla „Życia przed tobą”
Dawna muzyka w Chojnie
Świat nie jest fair
Legia i Hamburger już w piątek w Mieszkowicach
Szachiści z tarczą

Nasz jedyny rodzynek

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Osadników Wojskowych w Mieszkowicach jest jedyną szkołą w powiecie, która od pięciu lat znajduje się wśród 400 najlepszych szkół średnich w Polsce według rankingu "Rzeczypospolitej" i "Perspektyw". W ostatnim, siódmym zestawieniu zajął 15. miejsce wśród szkół średnich w województwie, a 281. w Polsce. Najlepsze w województwie i w kraju jest ponownie XIII LO ze Szczecina.


Za kryteria przyjęto sukcesy uczniów w ogólnopolskich finałach olimpiad przedmiotowych (uwzględniono szkoły, które miały co najmniej dwóch laureatów lub finalistów w 28 olimpiadach). Mieszkowiccy uczniowie odnieśli sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Łukasz Sikorski został laureatem w bloku tematycznym "żywienie człowieka i gospodarstwo domowe", a Emil Łagoda wszedł do finału w bloku "produkcja zwierzęca".
Mieszkowicka szkoła powstała w 1961 r. Do niedawna był to Zespół Szkół Rolniczych. Obecnie uczęszcza tam 405 uczniów, którzy kształcą się w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 3-letnim liceum o profilu rolniczo-spożywczym i kształtowania środowiska, 4-letnim technikum żywienia i gospodarstwa domowego oraz 4-letnim technikum agrobiznesu.
W rankingu w 2001 r. mieszkowicki ZSP zajął 1. miejsce w województwie wśród szkół średnich zawodowych, 5. wśród wszystkich szkół średnich województwa zachodniopomorskiego i 159. w kraju. Rok później został sklasyfikowany w tych samych kategoriach na miejscach: 5, 12 i 238.
17 stycznia dyrektor szkoły Henryk Wróbel w gronie 22 innych szefów szkół, które znalazły się w rankingu, odebrał w Szczecinie gratulacje i nagrodę z rąk wojewody Stanisława Wziątka.
(mikst)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska