Dzisiaj jest poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 8 z dnia 22.02.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nauczyciele potrzebują doradców
Dodatki dla nauczycieli - trudne kompromisy
Gazety ponad granicą
Cygański wieczór
Odprawa policji w powiecie
Jak Königsberg stawał się Chojną
Sklep z nadzieją
Historyczna wyprawa
Zainspirowani dawnymi mistrzami
Złoty skoczek i miotacz

Złoty skoczek i miotacz


Michał Bieniek podczas jednego ze swych wcześniejszych startów
To był niezwykle udany weekend dla wyczynowców z naszego powiatu. Doskonały występ odnotował w niedzielę gryfiński skoczek Michał Bieniek, reprezentujący obecnie barwy AZS-AWF Wrocław. 19-20 lutego w Spale odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Wiadomo było, że w skoku wzwyż walka o medale rozegra się między Aleksandrem Waleriańczykiem, Robertem Wolskim i Michałem Bieńkiem, bo ta trójka ostatnio bryluje wśród sporej grupy naszych skoczków. Wszyscy trzej uzyskali minima (225 cm) na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Madrycie. Stawiano raczej na Waleriańczyka, zważywszy na jego doskonały rekord życiowy - 236 cm. Jednak zdobył on tylko brąz, skacząc 219 cm. Pasjonującą i stojącą na wysokim poziomie walkę o złoty medal stoczyli ze sobą Wolski i Bieniek. Michał wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, skacząc 2 cm wyżej. 230 cm to jego rekord życiowy w hali i wyrównany rezultat ze stadionu. Gdyby ten wynik udało się powtórzyć w Madrycie, to zapewne nasz skoczek zakręciłby się koło medalu. Mistrzostwa trwać będą od 3 do 5 marca.

Wojciech Strelczuk
Z kolei chojeński miotacz-weteran Wojciech Strelczuk przywiózł z Grudziądza dwa złote medale. W sobotę rozegrano tam Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w la. W pchnięciu kulą w kat. 45-50 lat, zdobywając złoto, chojnianin poprawił swój ubiegłoroczny rezultat prawie o 70 cm, uzyskując 12,76 m. Jest to wynik o 5 cm lepszy od oficjalnego rekordu Polski w hali. Nie był to przypadkowy wyczyn, bo wszystkie rzuty przekroczyły 12 m. Rok temu nasz miotacz na podobnej imprezie zdobył srebro. Obecnie, będąc w doskonałej formie, wystartował jeszcze w innej konkurencji - rzucie oburącz ciężarkiem 16-kg i również zwyciężył (11,81m), poprawiając swój rekord o ponad 1,5 m.
W. Strelczuk kończy w sierpniu 50 lat i tym samym w drugiej połowie sezonu przejdzie do innej kategorii wiekowej, gdzie obniżona jest waga sprzętu (kula z 7,26 do 6 kg). A więc obecne rekordy zapewne długo nie przetrwają.
(tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska