Hufiec ma pomysły
Jak Königsberg stawał się Chojną (8)
Skoczkowie Zielonych z medalami
Piłka nożna

Zwycięzcy w najmłodszej kategorii 8-latków. Trzecie miejsce - Patryk Kuśpiś z UKS Zieloni.
7 maja w Bad Freienwalde odbyły się pierwsze zawody w tegorocznej edycji Konkursu Czterech Skoczni, inaugurujące sezon letni w skokach narciarskich. Następne zawody zaplanowano na ostatni weekend maja w Wiśle podczas tradycyjnej majówki z A. Małyszem, a kolejne, już pod koniec lata, w czeskim Harrachowie oraz w austriackim Kitzbühel lub w Insbrucku.
W zawodach wystartowało 6 skoczków Zielonych Mieszkowice - po dwóch na każdej skoczni. W silnej międzynarodowej obsadzie młodzi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, a dwóch uplasowało się nawet na pozycjach medalowych. W najmłodszej grupie (8 lat) na skoczni K-10 Patryk Kuśpiś z wynikiem 167,8 pkt (7 i 7,5 m) uplasował się na trzecim miejscu za Łukaszem Podżorskim z Wisły Ustronianki (9 i 9,5 m) i Lukasem Dankiem - Ski Klub Harrachov (10 i 10,5 m).
Wśród 11-latków na skoczni K-20 o miejsce w pierwszej trójce walczył Jakub Jasiński, który skokami na odległość 17,5 i 18 m (193,4 pkt) zapewnił sobie szóste miejsce. Gdyby uzyskał taką samą odległość jak w skokach próbnych (po 19 m), byłby wówczas drugi. W tej kategorii zwyciężył Aleksander Zniszczoł z Wisły Ustronianki - dwa skoki po 19,5 m.
11-letni Jakub Jasiński na skoczni K-20 w Bad Freienwalde
Na skoczni K-40 zwyciężyli: wśród 12-latków Grzegorz Miętos ze Startu Krokiew Zakopane (40 i 39,5 m), wśród 13- i 14-latków Paweł Słowiok z Wisły Ustronianki (41,5 i 41 m), aktualny rekordzista tej skoczni. Bardzo bliski zdobycia złotego medalu był Mateusz Jasiński z Zielonych, który w swojej kategorii wiekowej (15 lat) oddał dwa najdłuższe skoki (po 34,5 m), jednakże drugi podparł i zajął ostatecznie trzecie miejsce.

W drugim tygodniu kwietnia w Bad Freienwalde miała miejsce uroczystość związana z rozpoczęciem prac przy rozbudowie kompleksu skoczni. Wkopano kamień węgielny pod budowę skoczni K-66, na której będą mogli trenować i startować także juniorzy starsi, a nawet seniorzy. W uroczystościach organizowanych w tych dniach oraz na konferencji FIS uczestniczyli m.in.: Walter Hofer - dyrektor Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, Apoloniusz Tajner - dyrektor sportowy PZN, a także prezes DSV (Niemieckiego Związku Narciarskiego). Model nowej skoczni oraz planowanych w następnych latach dwóch większych obiektów (K-90 i K-125) można obejrzeć w holu hotelu Eduardshof w Bad Freienwalde.