Dzisiaj jest wtorek, 11 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 22 z dnia 31.05.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Rewelacyjny Bieniek
Europa bez granic w Trzcińsku
Ślady zakryte i odkryte
Ile stacji paliw?
Kultura, turystyka, tożsamość
Najlepsi w powiecie
Piłka nożna

Europa bez granic w Trzcińsku

W pięknie położonym amfiteatrze miejskim od piątku do niedzieli trwały doroczne Dni Trzcińska Zdroju, tym razem w formie festynu "Europa bez granic". Na otwarcie przybyło wielu gości, w tym poseł Stanisław Kopeć, burmistrz partnerskiego miasteczka holenderskiego Graft Der Rijp Ria Oosterop-van-Leussen, burmistrz Friedrichswalde Bernhard Ströbele, starosta Ewa De La Torre, powiatowi komendanci policji i straży pożarnej, burmistrzowie i wójtowie pobliskich gmin.

Festyn otwierają: burmistrz Zbigniew Łodziewski i przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Janusz. Z prawej Dariusz Panek - dyrektor Trzcińskiego Centrum Kultury, które było głównym organizatorem tej udanej imprezy.
Letnia pogoda oraz urozmaicony zestaw artystów przyciągnął bardzo wielu widzów. Były nie tylko koncerty, gdyż w Ratuszu obradowała międzynarodowa konferencja o roli współpracy miast przygranicznych.
Ivanowi z zespołem Delfin nie powiodło się na niedawnym Festiwalu Eurowizji w Kijowie, za to odniósł sukces w piątek w Trzcińsku Zdroju, gdzie przyciągnął kilka tysięcy fanów.
Tradycyjnie już jednym z punktów było w sobotę otwarcie wystawy miejscowych plastyków. Połączone to było z rozstrzygnięciem konkursu. W najmłodszej kategorii dzieci z klas 0-III wygrały prace Miłosza Moski. Drugie miejsce zajęły Paulina Dylewicz i Agata Borucińska, a trzecie Jan Nowak. W kateg. kl. IV-VI najlepsza okazała się Olga Augustyniak przed Kamilą Wandulską. Wśród dorosłych kolejność była następująca: 1) Marek Stanisławski z Trzcińska, 2) jego syn Krzysztof Stanisławski, 3) Beata Rolak z Chojny. Oprócz laureatów, na ekspozycji obejrzeć można było obrazy Barbary Tylewskiej.
J.J. Band - jeden z najlepszych polskich zespołów bluesowych
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska