Dotrą ankieterzy
Wieczorek przed Janickim
Piłka nożna

Pechowy Bieniek
Dużego pecha ma wywodzący się z Gryfina skoczek wzwyż Michał Bieniek. Był on zaliczany do grona faworytów rozgrywanych obecnie w Helsinkach Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce. Skoczył już w tym sezonie 236 cm, co jest obecnie trzecim wynikiem w światowych tabelach. Niestety, odnowiła mu się kontuzja stawu skokowego i nasz skoczek zrezygnował z wyjazdu. Podobny problem miał w roku ubiegłym, gdy na początku sezonu uzyskał bardzo obiecujący wynik (230 cm), a potem kontuzja wyłączyła go z dalszych startów. Potwierdza się więc zasada, że w sporcie liczy się nie tylko talent i praca. Potrzeba jeszcze dużo, dużo zdrowia i tyleż samo szczęścia.

Wicemistrz szachowy
Nieoczekiwany i piękny sukces odniósł gryfiński szachista Rafał Dogoda, zdobywając w Koszalinie tytuł wicemistrza Polski w szachach aktywnych (partie 30-minutowe) w kategorii do lat 20. Rafał skończył w tym roku LO w Gryfinie. Od wielu lat jest reprezentantem UKS Biały Pion. Sekcja szachowa w Gryfinie prężnie się rozwija i tak wysokie miejsce jej czołowego zawodnika nie jest przypadkowe. Dwa lata temu medal brązowy na podobnej imprezie zdobył Miłosz Rudnicki. O wysokiej pozycji gryfińskich szachów świadczy m.in. to, że obecnie dziesiątka przebywa w Jarosławcu na centralnym obozie szkoleniowym, połączonym z turniejem. Większość zawodników wykorzystała tę okazję do podwyższenia klasy sportowej. Marek Korbal uzyskał już kategorię I, a Mateusz Matla tytuł kandydata.
Przypomnijmy, że trenerem szachistów Białego Piona jest Krzysztof Rudnicki.

Gryfinianki na Olimpiadzie Młodzieży
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-17 lat) w Lekkiej Atletyce odbyły się w dniach 22-24 lipca w Warszawie. W zawodach wzięły udział trzy zawodniczki Hermesa Gryfino. Pierwszego dnia do rywalizacji w rzucie młotem stanęła Barbara Morawin, która wynikiem 41,08 m (nowy rekord życiowy) zapewniła sobie udział w szerokim, 12-osobowym finale z piątym rezultatem w eliminacjach. W drugim dniu w finałach nasza zawodniczka ostatecznie zajęła bardzo dobre 7. miejsce, posyłając młot na odległość 40,92 m.
W 7-boju Natalia Wawrzyniak uzyskała na 100 m przez płotki 15,30, wzwyż 1,45 m, w kuli 8,54 m (rekord życiowy), na 200 m 26,32 (rekord życiowy), co dało jej doskonałe 5. miejsce po czterech konkurencjach. W trzecim dniu Natalia uzyskała w skoku w dal 4,92 m, w oszczepie 22,04 m, na 800 m 2:32,09 s. Ostatecznie zajęła 7. lokatę z nowym rekordem życiowym: 4 103 pkt.
Na koniec trzeciego dnia odbył się interesujący bieg na 3000 m, w którym wystartowała Anna Kaczyńska. W silnej stawce zajęła 15. miejsce z czasem 10:36,89 s.