Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 36 z dnia 6.09.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Zaczęła się szkoła
Normalna rozmowa
Nie stawiam żadnych roszczeń
Nadużycie słów czy władzy?
Program dożynek powiatowych
Cedynia - plan będzie poprawiony
Dolina Miłości widziana z Odry
Festyn promowy
Park w Chwarszczanach już istnieje
Polenmarkt - Jak dalecy sobie, jak bliscy
Piłka nożna

Zaczęła się szkoła

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Chojnie plac przyszkolny zapełnił się liczną gromadą młodzieży. Do ośmiu oddziałów klas I przyjęto aż 277 uczniów, więc - wbrew wcześniejszym obawom - nie było problemów z naborem. Fakt ten z zadowoleniem odnotowała dyrektor Małgorzata Ryss, przestrzegając zarazem nowo przybyłych, żeby nie sądzili, iż jest to łatwa szkoła, w której nie trzeba się uczyć. W swym wystąpieniu sporo miejsca poświęciła budowaniu właściwego wizerunku placówki, prestiżu, który zależy w ogromnej mierze od postawy każdego ucznia. Nawiązała również do nie najlepszych rezultatów ubiegłorocznej matury, zachęcając młodzież ostatnich klas do wytężonej pracy.

Z lewej naczelnik W. Gołąb. Druga od prawej B. Nożewnik, w środku E. Krupa
Na rozpoczęcie roku przybył nowy naczelnik Wydziału Edukacji starostwa powiatowego w Gryfinie Wacław Gołąb, który w tym dniu oficjalnie rozpoczął pracę. Życzył uczniom wielu sukcesów i osiągnięcia zamierzonych celów. Przekazał też życzenia od starosty Ewy De La Torre.
M. Ryss przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli. Zmiany są dość istotne, bo wymieniona została kadra kierownicza. Wicedyrektorem ds. dydaktycznych została Barbara Nożewnik, a ds. wychowawczych Edyta Krupa. Pedagogiem szkolnym jest Ewa Zatorska - dotychczas zatrudniona w SP w Nawodnej. W tym roku szkolnym w ZSP 2 naukę pobierać będzie 764 uczniów plus 95 w szkole zawodowej dla dorosłych w Trzcińsku Zdroju.
Tuż po oficjalnej uroczystości zapytaliśmy pierwszoklasistów (technikum usług gastronomicznych) o pierwsze wrażenia. Dorota Skarżyńska z Piasku (u góry na zdj. z lewej) oceniła: "Dużo uczniów, fajna szkoła, miłe rozpoczęcie". Jej klasowy kolega Remigiusz Siwak (z prawej) na to samo pytanie odpowiedział krótko: "Ujdzie!". Powiedział także, iż wybrał szkołę w Chojnie i tę specjalność dlatego, że w Mieszkowicach z braku chętnych nie utworzono klasy.
Tekst i fot. Tadeusz Wójcik

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska