Finalista z San Sebastian
Piłka nożna

Piłka nożna

IV-ligowcy w kratkę
Piłkarskie drużyny w IV lidze są nieobliczalne, a wyniki trudne do przewidzenia. Najpierw Energetyk Gryfino gromi Odrę Chojna 8:3, za cztery dni Odra wysoko wygrywa z Astrą Ustronie Morskie 4:1, a w sobotę gryfinianie zaledwie remisują w Ustroniu 2:2.

Główka Celebana i 2:1 dla Odry
Odra 7 września częściowo zrehabilitowała się za ostatnie porażki, pokonując u siebie Astrę 4:1 (1:1). Prowadzenie objęli goście w 26': po rzucie wolnym Halarewicz (bramkarz, który przyszedł do Odry z Sokoła Pyrzyce) wypuścił piłkę i dobił ją Lenkiewicz. W 36' wyrównał głową Bucyk. Kilka bardzo groźnych strzałów oddał Harbanowicz. Zaraz po przerwie, w 47' Zatorski wykonuje rzut rożny, Celeban uderza głową i Odra prowadzi. Halarewicz kilka razy musiał ratował sytuację po groźnych strzałach, ale gole zdobywali już tylko nasi. W 79' Zatorski wykorzystał zbyt dalekie wyjście bramkarza Mordasa, przelobował go i zrobiło się 3:1. W 86' ostatnią bramkę strzelił Matwijów po akcji Omańskiego. Odra: Halarewicz - Piotrowski, Gralewicz, Całko, Bucyk, Celeban (75 Matwijów), Więcek (80 Omański), Blasius, Zatorski, Głowacki (80 Iżak), Harbanowicz (85 Oniszczenko).
Przy golu Zatorskiego bramkarz nawet nie drgnął
Energetyk pokonał u siebie ostatnie w tabeli Błonie Barwice 3:1 (2:0) po bramkach Deptuły w 14' oraz Mielnika w 38 i 77'. Dla gości w 50' strzelił Sabuda. Energetyk: Horodyski - Miskis, Minkwitz, Łęczewski (81 Szynal), Łazarz, Turtoń, Mielnik, Para (46 Hołownia), T. Łapiński, Deptuła (83 Pietraszewski), Śliwiński (87 Krupa).
Inne środowe wyniki: Pogoń Barlinek - Victoria Przecław 3:0, Błękitni Stargard - Darzbór Szczecinek 3:0, Rega Trzebiatów - Gwardia Koszalin 0:0, GKS Mierzyn - Piast Choszczno 6:0, Gryf Kamień Pom. - Wybrzeże Rewal 4:2, Osadnik Myślibórz - Pogoń II Szczecin 0:0.

W sobotę w Ustroniu Energetyk zremisował z Astrą 2:2, prowadząc do przerwy 1:0 po bramce Śliwińskiego w 45' z wolnego. Już trzy minuty po przerwie T. Łapiński podwyższył z karnego (za faul na Turtoniu) na 2:0, ale w ostatnim kwadransie gospodarze wyrównali po dwóch bramkach Kapelińskiego: w 75 i 89'.
Mecz Odry z Arkonią został przełożony na prośbę szczecinian. Inne wyniki: Piast - Pogoń B. 1:1, Gwardia - Darzbór 1:2, Ina - GKS 3:1, Victoria - Osadnik 2:0, Błonie - Rega 0:6, Pogoń II Szcz. - Wybrzeże 1:1, Gryf - Błękitni 1:0.
18. Błonie Barwice           9    1    4:31
W środę 14 września gryfinianie grają w Goleniowie, a w sobotę o 12 u siebie z Pogonią II Szcz., zaś Odra o 16 w Myśliborzu.

V liga: porażka lidera
Pierwszej porażki doznał dotychczasowy lider - Mieszko Mieszkowice, ulegając u siebie Vinecie Wolin 1:2 (1:1). Gospodarze objęli prowadzenie w 20' po strzale M. Kwiatkowskiego z karnego. Goście wykorzystali, co mieli do wykorzystania i najpierw wyrównali strzałem z 25 m z wolnego, a decydujący gol wpadł w 55'.
Fagus Kołbacz uległ w Dębnie Dębowi aż 0:4. Iskra Banie zdobyła pierwsze punkty, pokonując u siebie Koronę Stuchowo 2:1 (Bodnar, Kapuściński). Inne wyniki: Radovia Radowo Małe - Sparta Gryfice 4:1, Stal Szczecin - Kłos Pełczyce 0:0, Polonia Płoty - Kluczevia Stargard 2:0, Sokół Pyrzyce - Pomorzanin Nowogard 8:0, Hutnik Szczecin - Zorza Dobrzany 0:0. Mieszko spadł na trzecią pozycję.

Klasa okręgowa
Pogoń II Barlinek - Orzeł Trzcińsko Zdr. 1:4, Sparta Godków - Błyskawica Kluki 8:1, Odrzanka Radziszewo - Stal Lipiany 0:0, Drawa Drawno - Czcibor Cedynia 2:2, Morzycko Moryń - Woda Rzecko 2:0 (mecz przerwany w 16', gdyż zawodnik gości uderzył sędziego), Łabędź Widuchowa - Sęp Brzesko 1:2, Remor Recz Myśla Dargomyśl 1:5, Gryf Sulimierz - Unia Dolice 4:2. W tabeli prowadzi Stal z 1 pkt przewagi nad Orłem i 2 pkt nad Spartą. Odrzanka jest na 7. miejscu, Czcibor na 8., a Morzycko na 9.

A-klasa
Gr. III. Ogniwo Babinek - Czarni Czarnówko 3:2, Bryza Reńsko - Grot Gardno 2:3, Wicher Reptowo - Czarni Lubanowo 2:0, Leśnik Kliniska - Jeziorak Szczecin 4:2, Ehrle Polska Dobra Szcz. - Znicz Niedźwiedź 3:2, Iskierka Śmierdnica - Gryf Kobylanka 7:0, Strzelcy Pucice - Gryf Nowielin 2:0.
Gr. IV. Grom Krajnik Dln. - Olimpia Troszyn 5:1 (dla zwyc. Budny 2, Famulski, Michalak, Grabowski), Mieszko II Mieszkowice - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 2:2, Odra II Chojna - Kłos Kamienny Jaz 9:0, Sokół Przyjezierze - Orły Lubiechów Grn. 3:2, Witniczanka Witnica - Zryw Góralice 2:3 (dla zwyc. P. Ostrowski, B. Śliż, Ł. Malec), Sokół Różańsko - Piast Piaseczno 0:0, Pomorzanin Cychry - Sekwoja Brwice 5:1.

B-klasa
Gr. II. Lech Stołeczna - Tywa Swobnica 1:1 (dla gosp. Grab, dla gości P. Glonek), Orzeł Żelechowo - Unia Swochowo 0:8, Korona Klępicz - Błękitni Białęgi 2:4, Chrobry Lisie Pole - Klon Krzymów 0:6 (Kujawski 2, Władyka 2, A. Ikiert, I. Solarczyk), Hetman Grzybno - Rosnowianka Rosnowo 4:2.