Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 42 z dnia 18.10.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
11 do 2 dla Tuska
Mistrzyni świata w karate
Pomnik ponad głowami
Medale i nagrody dla nauczycieli
Stawiamy na menedżerów
Zawodówka po czterdziestce
Pogodzić przeszłość z teraźniejszością
Zdobywca McKinleya
Piłka nożna

11 do 2 dla Tuska

Przed II turą wyborów prezydenckich zrobiliśmy minisondę wśród znanych osób w naszym powiecie (przeważnie samorządowców) pytając, na kogo będą głosować. Zdecydowana większość, bo 11 opowiedziała się za Donaldem Tuskiem. Jedynie 2 osoby poparły Lecha Kaczyńskiego. W komentarzach usłyszeliśmy znane opinie, że Tusk jest bardziej przewidywalny, że będzie zajmował się problemami istotnymi dla kraju i nie antagonizował społeczeństwa itd. Niektórzy wskazywali także na bardziej przejrzysty program gospodarczy.
Za Tuskiem chcą głosować burmistrzowie i wójtowie: Gryfina - Henryk Piłat, Mieszkowic - Piotr Szymkiewicz, Trzcińska - Zbigniew Łodziewski (i wiceburmistrz Jerzy Zgoda), Cedyni - Adam Zarzycki, Morynia - Jan Maranda, Bań - Ryszard Juś, Widuchowej - Michał Lidwin, ponadto dyrektorzy ośrodków kultury - w Moryniu Barbara Ignaczak, Cedyni - Małgorzata Karwan, dyr. MOS Gryfino Jan Podleśny.
Za Kaczyńskim opowiedzieli się: dyr. CK w Chojnie Robert Górski oraz radna powiatowa i niedawna kandydatka PSL-u do sejmu Aleksandra Zielińska.
Poseł Wojciech Długoborski powiedział, że w II turze nie ma jego kandydata i nie zdecydował się jeszcze, na kogo odda głos. Nie podjęła decyzji także starosta Ewa De La Torre. Swych preferencji nie ujawnili: burmistrz Chojny Wojciech Konarski i wójt Starego Czarnowa Marek Woś, gdyż - jak tłumaczyli - nie chcą sugerować wyboru mieszkańcom.
(tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska