Ten spór jest niemoralny
Olej w pociągu
Cykliści po sezonie

Odra złapała oddech
Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w IV lidze piłkarze Odry Chojna. W sobotę w rozegranej awansem pierwszej kolejce rundy wiosennej wygrali u siebie z Darzborem Szczecinek 2:0 (1:0). Nie było to zbyt ładne widowisko, choć cieszy wynik. W I połowie goście niemal nie zagrażali bramce Halarewicza. Odra wykorzystała jedną sytuację, gdy w 37' Andrzej Matwijów pięknie uderzył z woleja. Druga połowa była bardziej wyrównana, a Darzbór coraz śmielej atakował. W 52' udanie interweniował Halarewicz, a za moment obrońca musiał ratować się wybiciem na róg. W 65' Harbanowicz ładnie strzelił obok słupka. Kilku idealnych okazji nie wykorzystał Sikorski. Wreszcie w 75' Harbanowicz po podaniu Matwijowa strzałem w długi róg pokonał Bykowskiego. Mimo to goście nie rezygnowali. W 82' Iżak wybił piłkę z pustej bramki, a za chwilę uratowała nas poprzeczka. Odra: Halarewicz, Blasius, Kałużny, Iżak, Orman, Więcek, Zatorski, Głowacki, Matwijów, Kurowski (56 Harbanowicz), Sikorski (79 Andrzejewski).

Paweł Zatorski strzelił tuż nad poprzeczką Darzbora
Energetykowi Gryfino nie udał się rewanż z Regą Trzebiatów i uległ jej u siebie 0:2 (0:0). Obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje, ale szczęście dopisywało jedynie gościom. Pierwszego gola zdobył główką w 49' Stępniak po rzucie wolnym. Potem idealnych okazji nie wykorzystali m.in. Śliwiński i Ruszar. W 82' za drugą żółtą kartkę boisko opuścił zawodnik gości Rudziński, ale za minutę to samo spotkało Miskisa. W 90' Horodyski skapitulował po raz drugi po strzale Polakowskiego. Energetyk: Horodyski, Minkwitz, Miskis, Łęczewski (85 Szynal), Łazarz, Miliński, T. Łapiński, Ruszar, Deptuła, Śliwiński, B. Łapiński (79 Para).

Pozostałe wyniki: Arkonia Szczecin - Błękitni Stargard 0:4, Astra Ustronie Morskie - Gwardia Koszalin 1:2, Wybrzeże Rewalskie Rewal - GKS Mierzyn 2:1, Victoria Przecław - Błonie Barwice 1:1, Ina Goleniów - Gryf Kamień Pom. 1:0, Osadnik Myślibórz - Pogoń Barlinek 1:0, Pogoń II Szczecin - Piast Choszczno 2:0. Mistrzem jesieni została Rega.
V liga: same porażki
Mieszko Mieszkowice po wyrównanym meczu uległ w Płotach Polonii 2:3 (2:2), tracąc ostatnią bramkę w 86'. Gole zdobyli Ziemba i Powłoka. Fagus Kołbacz przegrał u siebie z Kluczevią Stargard 1:2 (Najda) i tu też decydujący gol wpadł w końcówce. Iskra Banie została rozgromiona w Dębnie przez Dęba 0:7. Inne wyniki: Radovia - Korona Stuchowo 3:3, Stal Szczecin - Hutnik Szczecin 0:2, Kłos Peł-czyce - Sokół Pyrzyce 1:2, Pomorzanin Nowogard - Zorza Dobrzany 1:0. Mieszko jest na 5. miejscu, Fagus na 9. i Iskra na 15. W sobotę o 13 Mieszko gra w Pyrzycach z liderem - Sokołem. Iskra gra w Szczecinie ze Stalą, a Fagus podejmuje w niedzielę o 13 Kłosa.

Klasa okręgowa
Orzeł Trzcińsko Zdr. - Czcibor Cedynia 4:0 (Wojciechowski, Różycki, Mazur, Janusz), Odrzanka Radziszewo - Drawa Drawno 6:1 (Gutek 2, Burjanowski, Gwiazda, Bykowski, Castellatti), Morzycko Moryń - Gryf Sulimierz 3:1 (Kuzia 2, Mularczyk), Sparta Godków - Remor Recz 0:1, Łabędź Widuchowa - Unia Dolice 4:0 (Stasiowski 2, Karapulka, Szturo), Stal Lipiany - Pogoń II Barlinek 2:1, Woda Rzecko - Błyskawica Kluki 1:2, Sęp Brzesko - Myśla Dargomyśl 1:3. Na prowadzeniu nadal Orzeł z 1 pkt przewagi nad Stalą. W sobotę o 14 Orzeł gra u siebie z trzecią w tabeli Myślą.

A-klasa
Gr. III. Grot Gardno - Czarni Czarnówko 1:3, Czarni Lubanowo - Ogniwo Babinek 4:1 (dla zwyc. Wójcik, samob., Gałka, Kejs, dla gości G. Gnap), Jeziorak Szczecin - Znicz Niedźwiedź 1:1, Gryf Kobylanka - Leśnik Kliniska 1:5, Gryf Nowielin - Ehrle Polska Dobra Szcz. 1:2, Strzelcy Pucice - Bryza Reńsko 1:1, Wicher Reptowo - Iskierka Śmierdnica 0:3 vo. Mistrzem jesieni jest Iskierka, wyprzedzając o 13 pkt Grota i Ogniwo.
Gr. IV. Olimpia Troszyn - Kłos Kamienny Jaz 4:2, Orły Lubiechów Grn. - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 1:1, Zryw Góralice - Grom Krajnik Dln. 0:2 (D. Szymorek, D. Malka), Piast Piaseczno - Mieszko II Mieszkowice 2:1, Sekwoja Brwice - Odra II Chojna 3:2, Pomorzanin Cychry - Sokół Przyjezierze 0:1, Sokół Różańsko - Witniczanka Witnica 4:2. Mistrzem jesieni jest Piast przed Gromem i Sokołem.
(tekst i fot. rr)

Siatkarze okrzepli
Bardzo dobrze radzą sobie siatkarze III-ligowej Odry Chojna, którzy w czwartek w hali w Nawodnej pokonali Maraton Świnoujście 3:1 (23:25, 25:11, 25:20, 26:24). Początek zapowiadał ciężką przeprawę. Pierwszego seta wygrali goście i choć po drugim był remis, to część kibiców przepowiadała porażkę Odry, bo dynamiczni "maratończycy" łapali wiatr w żagle. Potem jednak nadspodziewanie łatwo nasi wygrali trzeciego seta, a młodzicy ze Świnoujścia pogubili się, robiąc serię prostych błędów. Od stanu 10:10 Odra zdobyła 13 pkt po kolei, zupełnie rozklejając przeciwników. Najciekawszy był czwarty set, w którym Chojna na początku odskoczyła o 4 pkt i przez długi czas tę przewagę utrzymywała. Jednak rywale doprowadzili do remisu 24:24, więc końcówka była bardzo nerwowa i emocjonująca. Przy gorącym dopingu kibiców Odra zdobyła dwa punkty, wygrywając całe spotkanie.
W naszym zespole kilku zawodników miało momenty bardzo dobrej gry. Łyszczkowi wychodziły mocne zagrywki. Miał też kilka błyskotliwych ataków, lecz nieraz zbyt bojaźliwie zachowywał się przy siatce. Momentami brawa zbierali: Michniewicz, Bil, Tomaszewski (który grał bardzo równo) oraz przedstawiciele starszej gwardii, którzy grali dużo poprawniej niż w pierwszym meczu. Zgodnie z zapowiedzią trenera Chmury, drużyna już okrzepła i pokazała, że stać ją na wiele więcej niż w spotkaniu inauguracyjnym. W najbliższy czwartek o 17 Odra gra ostatni w tej rundzie mecz z ze Spartakusem w Pyrzycach (w sali ZSP 2). Przypomnijmy, że dotychczas odnotowała trzy zwycięstwa i jedną porażkę.