Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 48 z dnia 29.11.2005

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Prezent za 4 mln złotych
Wreszcie coś wspólnego
Widuchowa popiera Dolną Odrę
Droga jak stół
Nie mamy czego się wstydzić (2)
Komu puszczają nerwy?
Palił najdłużej
Powołani do Akademii
4 medale Białego Piona

Prezent za 4 mln złotych

Niecodzienny prezent z okazji Mikołaja przekażą władze Trzcińska Zdroju mieszkańcom gminy. 6 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słonecznej. O tej inwestycji informowaliśmy już parokrotnie (więcej szczegółów podamy także przy okazji otwarcia).

Halę budowano nieco ponad rok. Kosztowała około 4 mln zł. Na uroczystość zaproszono wszystkie szkoły z całej gminy, bowiem przede wszystkim z myślą o młodzieży budowano ten obiekt. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12. Po części oficjalnej i programie artystycznym rozegrany zostanie towarzyski mecz siatkarski kobiet pomiędzy I-ligowym Piastem Szczecin a II-ligowym AZS Szczecin.
Wiadomo, że tak nowoczesny, funkcjonalny obiekt nie będzie w przyszłości zaspokajał tylko potrzeb szkoły. W połączeniu z obecnym Domem Kultury planuje się utworzyć Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Burmistrz Zbigniew Łodziewski zapowiedział, że będą tam zatrudnione cztery osoby, aby ośrodek tętnił życiem i w części zarabiał na siebie.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska