Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 1 z dnia 3.01.2006

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę XIV Finał WOŚP
Będzie ciężko
Budżet gmin
Region Nadodrze-Oderland
Oczko odeszło
Szkoła to nie budynek
Mikołaj przyjechał z Gehrde
Cugowscy w Chojnie
Zieloni z ministrem

W niedzielę XIV Finał WOŚP

W najbliższą niedzielę w całym kraju po raz czternasty zorganizowany zostanie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedna z największych ogólnopolskich akcji charytatywnych. Tym razem będziemy zbierać pieniądze na rzecz ratowania dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy. Rok temu w XIII finale zebrano w całej Polsce ogromną kwotę 29 100 650 zł.
Kierowana przez Jurka Owsiaka Fundacja WOŚP zakupiła m.in.: 460 pomp insulinowych dla dzieci, za ponad 600 tys. zł sprzęt dla 10 hospicjów, 100 defibrylatorów, karetki. Ponad milion noworodków skorzystało z badań słuchu. 2 mln zł przeznaczono na sprzęt okulistyczny w ramach programu zapobiegania retinopatii wcześniaków. 750 tys. zł wydatkowano na pomoc dla ofiar tsunami na Sri Lance. W sumie Fundacja zakupiła za ponad 64 mln dolarów sprzęt medyczny, który służy w kilkuset szpitalach.

W niedzielę 8 stycznia Centrum Kultury w Chojnie wraz ze sztabem WOŚP przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zapraszają od godz. 17 do Ratusza. W programie występy miejscowych zespołów i solistów, licytacja gadżetów WOŚP, światełko do nieba i inne atrakcje, będą towarzyszyły wolontariuszom w zbiórce pieniędzy. - Zachęcamy do uczestnictwa, bo tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia - mówią organizatorzy.

W Gryfinie główne imprezy odbędą się na pl. Barnima. Organizatorzy: GDK, ZHP, UMiG.

W Trzcińsku Zdroju sztab mieści się w Centrum Kultury. W sali widowiskowej wystąpią m.in. zespoły z TCK i szkół podstawowych, zaplanowano też pokaz ratownictwa technicznego, aukcje gadżetów i przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. O godz. 20 - zgodnie z tradycją - zabłyśnie Światełko do Nieba, po którym wystąpi gwiazda wieczoru. Wpłaty można kierować na orkiestrowe konto: BS w Chojnie - O. Trzcińsko Zdr. nr 7693 7010 2004 0514 3520 0400 03.

W Mieszkowicach tradycyjnie już Orkiestra zagra na sportowo. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjum, MGOK i tamtejszy sztab WOŚP zapraszają do hali przy ZSP na IV ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej. Walczyć będzie 10 zespołów, a wpisowe idzie na konto Fundacji. Początek o 10.45, zakończenie ok. 19.40. Już o g. 8 rozpoczną rywalizację dzieci z mieszkowickich podstawówek w IV Owsiakowym Turnieju Piłki Nożnej. Prowadzone będą aukcje gadżetów sportowych i WOŚP. Na scenie obok hali odbywać się będą koncerty i aukcje, będzie też pokaz ratownictwa medycznego, występy cheerleaderek, loteria, wyścigi psów. O godz. 20 zabłyśnie Światełko do Nieba.
Sportowo będzie również w Moryniu. Sztab przy Zespole Szkół organizuje o godz. 11 noworoczny turniej siatkówki amatorów. Wpisowe w wysokości minimum 10 zł od drużyny przeznaczone zostanie na Orkiestrę, dlatego mile widziane będą wyższe wpłaty. Zgłoszenia: do 5 stycznia do godz. 14.00 w ZS lub tel. 091 414 60 18.

Ponadto z naszego powiatu oficjalnie zarejestrowano sztaby WOŚP w Cedyni (COKiS), Grzybnie (SP), Lisim Polu (ZMW) i Widuchowej (Zespół Szkół).
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska