XIII Festiwal Piosenki Angielskiej: wyrównana stawka
Spokojna zmiana w Cedyni
Piłka nożna

Piłka nożna

IV liga: czarna seria Odry i Energetyka
12 kwietnia sprawiedliwym remisem 0:0 zakończył się IV-ligowy derbowy mecz w Chojnie między Odrą a Energetykiem Gryfino. Gospodarze grali bardzo ambitnie, dzięki czemu byli równorzędnym przeciwnikiem dla bardziej doświadczonego i lepiej zgranego zespołu rywali. Jednak emocjonujących sytuacji podbramkowych było niewiele. W 15' Minkwitz z 18 m strzelił tuż koło słupka. W 42' piękne podanie na pole karne dostał Kargol, lecz nie zdołał oddać strzału. Piłkę przejął Matwijów i z 16 m minimalnie chybił. W 47' Głowacki strzelał w długi róg i trafił w słupek. W 55' Raszkis uratował kolegów ładną paradą i wybiciem piłki na róg. Odra: Raszkis, Bucyk, Dębicki, Iżak, Janicki, Głowacki, Matwijów, Turkiewicz, Marecki, Jednacz, Kargol (76 Mazur). Energetyk: Horodyski, Minkwitz, Pietraszewski, Kumelski, Miliński (53 Turtoń), Ruszar, Szynal, Mielnik, B. Łapiński, Deptuła, Krupa (69 Plis).

Bramkarz Horodyski nie dał się pokonać piłkarzom Odry
w derbowym pojedynku
W Wielką Sobotę Odra przegrała w Szczecinie z Arkonią 1:2 (0:1). Chojnianie na początku stworzyli kilka groźnych sytuacji, potem zrewanżowali im się gospodarze. Jedna z ich akcji w 29' okazała się skuteczna i Kornak pokonał Raszkisa. W 43' mogło paść wyrównanie, ale Kurowski trafił w słupek. Po przerwie w 58' sędzia uznał, że Janicki faulował na polu karnym i jedenastkę wykorzystał Kornak. W 80' za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko Janicki. Mimo osłabienia Odra strzeliła bramkę - w 88' główką Matwijów. Niewiele brakowało, a doprowadziłby on do remisu, gdy dwie min. później Rogowski z trudem wypiąstkował jego strzał pod poprzeczkę. Odra: Raszkis - Bucyk, Janicki, Iżak, Turkiewicz, Marecki (74 Andrzejewski), Głowacki, Matwijów, Jednacz (73 Łoziński), Kargol, Kurowski.
Energetyk niespodziewanie uległ u siebie Astrze 1:4 (1:0). Pierwsza połowa nie zapowiadała klęski, a od 29' gospodarze nawet prowadzili po golu Ruszara, który dobił strzał B. Łapińskiego. Zaraz po przerwie Pietraszewski musiał ratować się wybiciem piłki z linii bramkowej. W 58' po faulu Milińskiego Wojciechowski wyrównuje z karnego. Ostatnie 10 minut to koszmar dla gryfinian: w 80' po błędzie Łazarza Lenkiewicz pokonuje Horodyskiego. W 88' Wojciechowski z 20 m z wolnego strzela kolejnego gola, a w 92' znów z wolnego ustala wynik. Energetyk: Horodyski, Pietraszewski, Minkwitz (74 Łazarz), Miliński, Łęczewski, B. Łapiński, Szynal (82 Para), Mielnik, Ruszar, Deptuła, Turtoń.

W ostatnią sobotę Odra przegrała u siebie z Osadnikiem 1:2 (1:0). Dała o sobie znać krótka ławka i kłopoty z zastąpieniem kontuzjowanego Zatorskiego i pauzujących za kartki Bucyka i Janickiego. Siłą rzeczy na pozycji stopera stanąć musiał Orman. Chojnianie objęli w 15' prowadzenie po strzale Kargola. Ale w drugiej połowie goście wykorzystali dziury w naszej obronie i po dośrodkowaniach pokonali Raszkisa kolejno: Małowiecki w 54' i P. Gajewski w 82'. Odra: Raszkis, Orman, Dębicki, Iżak, Marecki (57Jednacz), Turkiewicz, Matwijów, Głowacki, Kurowski, Kargol, Sikorski (87 Mazur).
Energetyk w niedzielę przegrał w Szczecinie z Pogonią II 1:3 (1:1). W 9' po zagraniu ręką Deptuły Hernacki z karnego pokonuje Horodyskiego. Wyrównał w 40' główką Turtoń. W 48' Radtke dobił piłkę odbitą od poprzeczki i gospodarze znów prowadzą. Wynik ustalił w 63' Skórski, będąc sam na sam z bramkarzem. Energetyk: Horodyski, Łęczewski, Kumelski, Pietraszewski, Łazarz (71 Szynal), Baszak, Minkwitz, Ruszar, B. Łapiński (87 Krupa), Deptuła, Turtoń (71 Para). Za kartki pauzowali Mielnik i Miliński.
Inne wyniki: Victoria - Darzbór 2:2, Gwardia - Pogoń B. 0:2, Piast - Błękitni 0:1, Wybrzeże - Ina 1:3, Astra - Arkonia 6:0, Błonie - GKS 0:1, Gryf - Rega 3:2.
18. Błonie Barwice           24    6   13:91
W środę o 17 Odra gra u siebie z Błękitnymi, a Energetyk jedzie do Rewala. W sobotę o 14 gryfinianie podejmują Inę, a chojnianie o 16 Victorię.

V liga: Tylko 1 punkt w 7 meczach
15 kwietnia Kluczevia Stargard zastopowała w Mieszkowicach Mieszka, pokonując go 2:1 (1:0). W pierwszej połowie goście objęli prowadzenie po rzucie rożnym i strzale Lulka. Po zmianie stron wynik podwyższył Zalas, a w 89' honorowego gola dla Mieszka strzelił z karnego Kwiatkowski.
Fagus Kołbacz przegrał w Szczecinie z liderem - Stalą 0:1. Bramkę zdobył Dariusz Cupryn, pokonując stojącego w bramce Fagusa swego brata Piotra. Iskra Banie uległa u siebie Zorzy Dobrzany 1:2 (1:2), choć prawie całą drugą połowę grała z przewagą zawodnika. Jedyną bramkę dla Iskry zdobył Bodnar. Pozostałe wyniki sprzed świąt: Sokół Pyrzyce - Korona Stuchowo 3:1, Hutnik Szczecin - Vineta Wolin 0:0, Polonia Płoty - Kłos Pełczyce 0:0, Dąb Dębno - Sparta Gryfice 0:1, Radovia Radowo Małe - Pomorzanin Nowogard 2:1.
W ostatni weekend Mieszko przegrał w Pełczycach z Kłosem 0:1 (0:1). Fagus uległ u siebie Polonii 1:2 (0:0), choć do 80 minuty prowadził po strzale Wiśniewskiego. Iskra zremisowała w Wolinie z Winetą 1:1 (Bodnar), a 19 kwietnia w zaległym meczu przegrała na wyjeździe z liderem 0:3. Inne wyniki: Radovia - Sokół 1:3, Sparta - Stal 2:0, Kluczevia - Hutnik 1:2, Zorza - Korona 1:1, Pomorzanin - Dąb 0:3. W tabeli prowadzi Sokół z 3 pkt przewagi nad Stalą oraz 8 nad Kluczevią, Mieszkiem i Polonią. Fagus jest na 14. miejscu, Iskra na ostatnim. W niedzielę o 16 w Mieszkowicach derby z Fagusem. Iskra gra też o 16 u siebie z Kluczevią.

Klasa okręgowa: Orzeł i Odrzanka na czele
15 kwietnia lider Orzeł Trzcińsko Zdrój wygrał w Widuchowej z Łabędziem 2:1 (Janusz, Sarnecki - Stasiowski). Sparta Godków uległa u siebie wiceliderowi - Stali Lipiany 1:4 (Pohorecki). Odrzanka Radziszewo pokonała na własnym boisku Wodę Rzecko 3:2, a wszystkie bramki strzeliła w ciągu 5 minut przy stanie 0:2 (Gwiazda, Linkowski, Mysiak). Gryf Sulimierz - Czcibor Cedynia 1:3 (Zielas, Zygajko, Kwaśniewski), Morzycko Moryń - Sęp Brzesko 1:1 (Kuzia), Pogoń II Barlinek - Unia Dolice 4:0, Drawa Drawno - Myśla Dargomyśl 2:3, Remor Recz - Błyskawica Kluki 0:2.
W ostatni weekend Orzeł pokonał u siebie w derbach Morzycko 3:1 (Janusz, Przygrodzki, Mazur - Ropiejko). Odrzanka wygrała w Brzesku z Sępem 3:1 (Laskowski, Bulianowski, Linkowski). Czcibor uległ u siebie Unii 0:1. Sparta przegrała w Rzecku z Wodą 2:3 (Łągiewczyk, Flis). Łabędź pokonał na własnym boisku Pogoń II B. 1:0 (Kutasiewicz). Stal - Remor 0:0, Błyskawica - Drawa 2:1, Myśla - Gryf 2:0.
16. Drawa Drawno             20   13   33-67
W sobotę o 17 w Radziszewie mecz na szczycie: wicelider podejmuje lidera.

A-klasa
Gr. III. Ogniwo Babinek - Leśnik Kliniska 2:1, Strzelcy Pucice - Czarni Lubanowo 1:0, Ehrle Polska Dobra Szcz. - Czarni Czarnówko 6:1, Iskierka Śmierdnica - Grot Gardno 2:0, Gryf Nowielin - Jeziorak Szczecin 0:3, Wicher Reptowo - Gryf Kobylanka 3:0 vo, Bryza Reńsko - Znicz Niedźwiedź 0:1.
Gr. IV. Sekwoja Brwice - Olimpia Troszyn 0:0, Pomorzanin Cychry - Piast Piaseczno 3:1, Sokół Różańsko - Zryw Góralice 4:1 (dla gości P. Bogusz), Witniczanka Witnica - Orły Lubiechów Grn. 3:1, Sokół Przyjezierze - Kłos Kamienny Jaz 3:0 vo, Odra II Chojna - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 2:1, Mieszko II Mieszkowice - Grom Krajnik Dln. 2:5.

B-klasa
Gr. II. Tywa Swobnica - Lech Stołeczna 3:2 (Krzyważnia, P. Glonek, Powroźnik z karnego - Bugajski, Herbin), Unia Swochowo - Orzeł Żelechowo 13:0, Błękitni Białęgi - Korona Klępicz 3:2 (dla gosp. Pawlisiak 2, M. Tomaszewski), Klon Krzymów - Chrobry Lisie Pole 2:2 (Skrzypek, Ikiert - Pokrywka, Feręc), Rosnowianka Rosnowo - Hetman Grzybno 4:4 (dla gości Durasiewicz 2, Majka 2).
Gr. III. Zjednoczeni Kurzycko - Iskra Lutówko 5:1 (dla zwyc. T. Marmura 3, Naus, Chrobak), Grom Płonno - Olimpia Smolnica 3:1.