Piłka nożna

Piłka nożna

IV liga: dwie wygrane Odry

A. Matwijów należy do filarów Odry
Piłkarze Odry Chojna przerwali złą passę i wygrali dwa trudne mecze w IV lidze. W środę 26 kwietnia u siebie pokonali Błękitnych Stargard 2:1 (1:0). Już w 6' Matwijów zdobywa w zamieszaniu podbramkowym gola. Obie drużyny grały ambitnie i gra mogła się podobać. W I połowie poprzeczka uratowała Odrę. W 53' po błędzie Ormana Erlich wyrównuje. Nieźle spisywał się grający przez cały mecz młody Mariusz Mazur. W 61' wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale Chrabański obronił jego strzał. Minutę później pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Kargol i bramkarz z trudem wybił piłkę na róg. Wreszcie w 65' Turkiewicz płasko dośrodkował na pole karne i ponownie Matwijów pokonał Chrabańskiego, ustalając wynik. Odra: Raszkis, Bucyk, Orman, Marecki, Dębicki, Turkiewicz, Kurowski (60 Walczak), Głowacki (83 Andrzejewski), Matwijów, Kargol, Mazur.
W sobotę Odra wygrała w Chojnie z Victorią 95 Przecław 3:1 (1:0), mimo braku kilku kontuzjowanych graczy. Pierwszą bramkę zdobył Kurowski po pięknym podaniu Mazura. Po przerwie Victoria intensywnie dążyła do wyrównania, ale udanie interweniował nasz bramkarz albo ratowała nas poprzeczka. W końcu jednak po błędach obrony Harbanowicz (do niedawna zawodnik Odry) w 66' pokonał Raszkisa. Jednak końcówka była szczęśliwa dla gospodarzy: najpierw w 85' skutecznym uderzeniem z wolnego popisał się Matwijów, a kilka minut później Kargol po indywidualnej akcji i długim rajdzie ustalił wynik. Odra: Raszkis, Orman (Walczak), Iżak, Bucyk, Marecki, Matwijów, Dębicki, Turkiewicz, Kurowski, Kargol, Mazur (Andrzejewski).
Energetyk Gryfino w środę na wyjeździe doznał kolejnej porażki z Wybrzeżem Rewalskim 1:3 (1:3). Już po kwadransie gospodarze prowadzili dwoma bramkami, których autorem był Gajda. W 37' Kumelski zdobył główką kontaktową bramkę. Ale jeszcze przed przerwą, w 41' Bejnierowicz strzałem głową pokonał trzeci raz Horodyskiego. Inne środowe wyniki: Victoria Rolhurt 95 Przecław - Gryf Kamień Pom. 1:1, Błonie Barwice - Piast Choszczno 1:3, Ina Goleniów - Gwardia Koszalin 3:1, Pogoń II Szczecin - Darzbór Szczecinek 1:3, Astra Ustronie Morskie - Pogoń Barlinek 2:0, Osadnik Myślibórz - Rega Merida Trzebiatów 1:2.
W sobotę Energetyk zmobilizował się i wygrał u siebie zasłużenie z Iną Goleniów 1:0 (0:0). Złota bramka padła w 68', gdy po rzucie rożnym piłka trafiła do Łapińskiego, który posłał ją do Kumelskiego i ten główką z bliska pokonał bramkarza. Energetyk: Horodyski, Łazarz, Minkwitz, Kumelski, Miliński, Ruszar (89 Krupa), Baszak, Łęczewski (83 Szynal), B. Łapiński (75 Turtoń), Deptuła (63 Para), Mielnik.
Inne wyniki: Osadnik - Astra 1:2, Arkonia - Pogoń II Szcz. 2:1, Wybrzeże - Błonie 5:1, GKS - Gryf 1:0, Rega - Piast 7:0, Błękitni - Gwardia 3:3, Pogoń B. - Darzbór 2:1. W tabeli prowadzą Rega i Pogoń B. - po 55 pkt. W środę o 16 Odra gra w Ustroniu, a Energetyk o 17.30 w Barwicach. W sobotę o 16 chojnianie podejmują Pogoń II Szcz., a o 17 Energetyk Gryfa.

V liga: derby dla Mieszka
W powiatowych derbach Mieszko Mieszkowice wygrał u siebie z Fagusem Kołbacz 2:1. Iskra Banie uległa na własnym boisku Kluczevii Stargard 1:4. Pozostałe wyniki: Sokół Pyrzyce - Zorza Dobrzany 4:0, Korona Stuchowo - Vineta Wolin 3:2, Polonia Płoty - Sparta Gryfice 4:1, Stal Szczecin - Pomorzanin Nowogard 1:1, Dąb Dębno - Radovia Radowo Małe 4:0, Hutnik Szczecin - Kłos Pełczyce 0:2.
W środę o 16 Mieszko gra w Szczecinie z Hutnikiem, Iskra u siebie z Polonią i Fagus z Sokołem. W sobotę Mieszko jedzie do Gryfic, zaś w niedzielę Fagus podejmuje Hutnika, a Iskra gra w Pełczycach.

Klasa okręgowa: szczyt dla Odrzanki
W meczu na szczycie wicelider Odrzanka Radziszewo wygrał u siebie z liderem - niepokonanym dotąd tej wiosny Orłem Trzcińsko Zdrój 1:0 (0:0). Złotego gola zdobył w 54' Mysiak. Gospodarze: Chojniak, Linkowski (75 Mielczarek), Ragan, Laskowski, Bykowski, Gwiazda, Deptuła (80 Żarczyński), Piwowarski, Burianowski, Mysiak, Fatyga (70 Piskozub). Inne rezultaty: Morzycko Moryń - Łabędź Widuchowa 1:3, Pogoń II Barlinek - Czcibor Cedynia 1:1, Sparta Godków - Sęp Brzesko 2:2, Drawa Drawno - Stal Lipiany 1:3, Remor Recz - Woda Rzecko 1:0, Unia Dolice - Myśla Dargomyśl 5:0, Gryf Sulimierz - Błyskawica Kluki 3:1. Orzeł ma 8 pkt przewagi nad Odrzanką i Stalą. Następna kolejka już w środę.

A-klasa
Gr. III. Jeziorak Szczecin - Ogniwo Babinek 1:2, Czarni Lubanowo - Gryf Nowielin 3:1 (dla gosp. E. Rozpara 2, Pyrcz), Czarni Czarnówko - Bryza Reńsko 2:3, Leśnik Kliniska - Ehrle Polska Dobra Szcz. 3:2. Gr. IV. Grom Krajnik Dln. - Odra II Chojna 1:2 (dla gosp. P. Budny), Orły Lubiechów Grn. - Sokół Różańsko 3:2, Piast Piaseczno - Sekwoja Brwice 2:0.

B-klasa
Gr. II. Lech Stołeczna - Rosnowianka Rosnowo 4:1 (dla gosp. A. Szymański 2, D. Nowak, L. Bugajski), Hetman Grzybno - Klon Krzymów 3:1 (Durasiewicz, Majka, K. Rulewicz - P. Władyka), Chrobry Lisie Pole - Błękitni Białęgi 1:2 (Pokrywa - Pawlisiak, Gawron), Korona Klępicz - LUKS Krzywin 5:3 (M. Klonowski 2, R. Granda, E. Sobótka, T. Adamski - Wróbel 2, Zapolski), Orzeł Żelechowo - Tywa Swobnica 1:2 (dla gości Niedolistek, Powroźnik).