„Gazeta Chojeńska” numer 14-15 z dnia 03.04.2007

W Moryniu o gminnych finansach
Zmienić finansowanie sportu
Piłka nożna

Piłka nożna

IV liga: znów remis Energetyka Drugi z kolei remis zanotował na koncie Energetyk Gryfino. W sobotę podzielił się punktami w Sianowie z Victorią 1:1. Gospodarze prowadzili do przerwy, a wyrównał ładnym strzałem w 73' Szymborski. Skład: Horodyski, Łęczewski, Łapiński, Pietraszewski, Marzantowicz, Hołownia, Szymborski, Śliwiński, Krupa, Usowicz, Plis (87 Smolnik). Pozostałe wyniki: Astra Ustronie Morskie - GKS Mierzyn 2:0, Ina Goleniów - Darzbór Szczecinek 1:1, Victoria '95 Przecław - Gryf Kamień Pomorski 1:0, Pogoń Barlinek - Arkonia Szczecin 4:0, Błękitni Stargard - Wybrzeże Rewal 1:1, Stal Szczecin - Flota Świnoujście 0:2, Kluczevia Stargard - Pogoń II Szczecin 1:0, Sokół Pyrzyce - Sława Sławno 0:1. W tabeli prowadzi Flota, a Energetyk jest na 8. pozycji. W sobotę o 12 gryfinianie podejmują Błękitnych, a 14 kwietnia o 16 grają w Barlinku. V liga: Odra goni liderów Odra Chojna potwierdziła dobre przygotowanie do sezonu, pokonując w niedzielę w Wolinie wicelidera - Vinetę 1:0 (1:0). Złotą bramkę strzałem z woleja zdobył w 23' Kaliszuk. W pierwszej połowie przewaga chojnian była duża, po przerwie role się odwróciły, ale gospodarze grali nieskutecznie. Odra: Wyka, Walczak, Grabowski, Orman, Janicki, Zatorski, Turkiewicz (94 Birger), Ruszar, Dębicki, (74 Andrzejewski), Greguła, Kaliszuk (77 Bucyk). Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł też Mieszko Mieszkowice: wygrał w Chociwlu z Piastem 1:0 po golu Mokrzyckiego. Orzeł Trzcińsko Zdrój pokonał u siebie Zorzę Dobrzany 2:0 po bramkach Janusza i Mazura. Fagus Kołbacz zremisował w Pełczycach z Kłosem 1:1 (Zielonka). Inne wyniki: Radovia Radowo - Dąb Dębno 3:4, Polonia Płoty - Pomorzanin Nowogard 2:2, Hutnik Szczecin - Osadnik Myślibórz 4:1, Piast Choszczno - Sparta Gryfice 1:0.

16. Zorza Dobrzany         19    4   17-82
W sobotę o 15 Odra gra u siebie w derbach z Orłem, Mieszko podejmuje Hutnika, a Fagus Piasta Choszczno. 14 kwietnia o 14 Mieszko gra w Radovii, a o 17 Orzeł spotka się u siebie z Dębem. 15 kwietnia o 15 Odra gra w Pełczycach, a o 16 Fagus u siebie ze Spartą. Klasa okręgowa Morzycko Moryń pokonało wicelidera Unię Dolice 3:1 (Chrzanowski z karnego, Serafin 2). Sokół Granowo - Czcibor Cedynia 0:3 (Zielas 3), Odrzanka Radziszewo - Stal Lipiany 1:2 (Mielczarek), Sparta Godków - Iskra Banie 2:1 (Łągiewczyk, Lipiński - Sobczyński), Łabędź Widuchowa - Sęp Brzesko 1:0 (Gołąb), Pogoń II Barlinek - Sokół Różańsko 5:2, Remor Recz - Gryf Sulimierz 5:1, Myśla Dargomyśl - Woda Rzecko 0:0. Prowadzi Stal przed Unią, Czcibor jest na 3. miejscu, Odrzanka na 5. A-klasa Gr. III. Grot Gardno - Unia Swochowo 4:0, Gryf Nowielin - GOK Ehrle Polska Dobra Szcz. 0:8. Gr. IV. Olimpia Troszyn - Agrogol Golenice 6:0, Orły Lubiechów Grn. - Sokół Przyjezierze 3:0 vo, Piast Piaseczno - Mieszko II Mieszkowice 0:0, Witniczanka Witnica - Grom Krajnik Dln. 1:2, Pomorzanin Cychry - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 3:1, Sekwoja Brwice - Santos Sarbinowo 0:3, Zryw Góralice - Ogniwo Babinek 3:3 (dla gości K. Krawczyk 2, D. Walczak). (rr)