Nie tylko maraton
Piłka nożna

Piłka nożna

IV liga: Energetyk bez zwycięstwa
Energetyk Gryfino nadal bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. W sobotę zremisował u siebie z Victorią Przecław 1:1 (1:0). Obie bramki padły z karnych: w I połowie w 27' po faulu na Usowiczu strzelił Miskis, a wyrównał dopiero w 88' Adamowicz. 8 minut wcześniej Grąbczewski trafił w poprzeczkę gości. Od 56' gospodarze grali w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartkę dostał Krupa. Energetyk: Horodyski, Miskis, Łęczewski, Łazarz, Pietraszewski, Masztaler, Marzantowicz, M. Łapiński, Krupa, Deptuła, Szymborski (11 Usowicz, 76 Grąbczewski). Inne wyniki: GKS Mierzyn - Kluczevia Stargard 0:1, Sokół Pyrzyce - Stal Szczecin 5:3, Sława Sławno - Victoria Sianów 4:0, Pogoń II Szczecin - Błękitni Stargard 0:0, Flota Świnoujście - Pogoń Barlinek 7:0, Wybrzeże Rewal - Ina Goleniów 2:2, Arkonia Szczecin - Astra Ustronie Morskie 1:0, Gryf Kamień Pom. - Darzbór Szczecinek 0:0. Energetyk jest na 10. miejscu. W sobotę o 15 gra w Goleniowie.

V liga: Orzeł gromi
Apetyty Odry Chojna na powrót do IV ligi były chyba przedwczesne. W sobotę uległa u siebie wiceliderowi Piastowi Choszczno 1:2, choć do przerwy prowadziła po bardzo ładnym strzale Grabowskiego.
Orzeł Trzcińsko Zdrój w Myśliborzu wysoko pokonał Osadnika 4:0 (1:0). Pierwszą bramkę zdobył już w 2' Mazur. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku, ale w końcówce kontrataki Orła ich znokautowały, a strzelcami byli: Ropiejko, Mikitów i znów Ropiejko. Orzeł: Cerkowniak, Rosadziński, Sarnecki, Wiśniewski, Przygrodzki, Mikitów, K. Omański (Komornicki), Wojciechowski (Wierzbiński), Mazur, Ropiejko, A. Omański (Lizurej).
Mieszko Mieszkowice jest wiosną nadal niepokonany. Ostatnio zremisował u siebie z trzecią w tabeli Vinetą Wolin 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale A. Szkolnickiego, ale jeszcze w I połowie Vineta wyrównała. Mieszko: Andrzejewski, Kowalski, D. Szkolnicki, Linkiewicz, Zięba, Paweł Con, Chojnacki, Łazański (Piotr Con), Powłoka (Kaczmar), A. Szkolnicki, Bogusz (D. Mokrzycki).
Fagus Kołbacz uległ w Dobrzanach Zorzy 1:2, a honorowego gola strzelił Gawron.
Inne wyniki: Polonia Płoty - Hutnik Szczecin 2:1, Pomorzanin Nowogard - Radovia Radowo Małe 4:2, Dąb Dębno - Kłos Pełczyce 2:0, Sparta Gryfice - Piast Chociwel 1:0.

16. Zorza Dobrzany             22   10   24-90
W sobotę o 17 w Trzcińsku derby Orzeł - Mieszko. Nazajutrz o 16 w Kołbaczu znów derby: Fagus - Odra.

Klasa okręgowa
Czcibor Cedynia - Odrzanka Radziszewo 6:1 (Zielas 2, Skóra, Kuzia, Jaz, Bandyszewski - Burjanowski), Woda Rzecko - Sparta Godków 2:4 (Lipiński 2, Łągiewczyk 2), Sęp Brzesko - Morzycko Megasport Moryń 1:1 (Chrzanowski), Łabędź Widuchowa - Sokół Granowo 0:4, Iskra Banie - Pogoń II Barlinek 1:0 (Piotrowski), Stal Lipiany - Gryf Sulimierz 1:0, Unia Dolice - Remor Recz 2:3, Sokół Różańsko - Myśla Dargomyśl 1:1.
A-klasa
Gr. III. Błyskawica Kluki - Czarni Czarnówko 1:2 (dla gości Kapuściński, Bodnar), Czarni Lubanowo - Leśnik Kliniska Wielkie 1:2 (dla gosp. Wójcik), Gryf Nowielin - Grot Gardno 2:2, Rybak Trzebież - Wicher/Sokół II Przelewice 6:3, Jeziorak Szczecin - Znicz Niedźwiedź 11:2, Wicher Reptowo - Ehrle Polska Dobra Szcz. 0:1.
Gr. IV. Sokół Przyjezierze - Agrogol Golenice 0:3 vo, Orły Lubiechów Górny - Grom Krajnik Dolny 2:3, Piast Piaseczno - Ogniwo Babinek 2:3 (dla gości D. Walczak 2, Ł. Prostak), Pomorzanin Cychry - Sekwoja Brwice 2:1.

B-klasa
Gr. II. Lech Stołeczna - LUKS Krzywin 2:3 (dla gości A. Jułkowski, Michalak, Biały), Hetman Grzybno - Rosnowianka Rosnowo vo (brak badań lekarskich u gospodarzy), Tywa Swobnica - Chrobry Lisie Pole 2:2 (Jasik, Durasiewicz - G. Feręc, Pokrzywa), Orzeł Żelechowo - Błękitni Białęgi 2:5.