Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 17 z dnia 24.04.2007

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Chojna chce przejąć obie szkoły ponadgimnazjalne
Widziałam na własne oczy
Ukraińcy chcą rozwoju
Ze środowiskiem jest nieźle, będzie gorzej
Banie i Trzcińsko w EDON
Program Dni Gryfina 2007
Piosenka angielska i punk rock
Znów pobiegniemy
Nie tylko maraton
Piłka nożna

Znów pobiegniemy

Rusza wiosenna edycja akcji POLSKA BIEGA pod patronatem "Gazety Wyborczej". Miło nam poinformować, że Chojna jako jedna z pięciu pierwszych gmin w Polsce i pierwsza w województwie zgłosiła akces do organizacji biegu. Poinformowała o tym tydzień temu na pierwszej stronie "Gazeta Wyborcza".
Bieg Wiosny odbędzie się w sobotę 12 maja. Obecnie jest wymarzona pora do biegania. Jest w miarę ciepło, sucho i długi dzień, więc po pracy można wygospodarować pół godziny lub trochę więcej na wyjście w teren. Na początek 2-3 razy w tygodniu 30-40 minut truchtu lub marszobiegu w zupełności wystarczy. Ruszajmy się bo jak pisze wicenaczelny "GW" Piotr Pacewicz: - Polska gada, Polska się martwi, Polska ciężko pracuje, Polska gapi się w telewizor, Polska raz unosi się dumą, a raz wstydzi, Polska wyjeżdża, Polska tyje, Polska pije i pali. FATALNY ZESTAW. Mamy inną propozycję: POLSKA BIEGA.

Przypomnijmy, że w jesiennym biegu 3,5-kilometrową trasę (park i alejka nad Rurzycą) pokonało około 60 osób. Podobnie było w Mieszkowicach, gdzie także włączono się do biegowej karuzeli. Sądzimy, że w maju będzie nas więcej. Zapraszamy na wspólne treningi. Spotykamy się w każdą środę o godz. 19 w parku pod platanem. Koordynatorem biegu jest wicedyrektor SP Edyta Kalarus. Kto ma dostęp do internetu, może poczytać więcej o akcji i skorzystać z poradnika biegacza: www.polskabiega.pl
Kolejna informacja za tydzień.
(tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska