Folkowo w Angermünde
O aborcjach w Schwedt - odpowiedź ordynatora
Mistrzowie powożenia
Piłka nożna

Jak już sygnalizowaliśmy, 4-6 maja w Stadninie Koni w Bielinie (gm. Moryń) już po raz czwarty rywalizowali najlepsi w Polsce zawodnicy w powożeniu zaprzęgami. Wystartowali w oficjalnych ogólnopolskich zawodach oraz w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w zaprzęgach parokonnych i jednokonnych. Ponad 40 zespołów zmierzyło się w pięciu klasach. Najważniejsza i najliczniej obsadzona była klasa C-2. O końcowej kolejności zdecydowała suma punktów z trzech konkurencji: ujeżdżania, maratonu i zręczności powożenia. Ostatecznie najlepszy okazał się Roman Kusz (obecnie niezrzeszony) - zwycięzca sprzed trzech lat. Drugie miejsce (a pierwsze w maratonie) zajął reprezentant gospodarzy - Waldemar Kaczmarek z LKS Chersoń Bielin, główny hodowca w tutejszej stadninie. Przypomnijmy, że w ub. roku zdobył on Puchar Polski, a w rankingu światowym zajmuje wysokie 18. miejsce. Trzecią pozycję wywalczył Adrian Kostrzewa z KJ Sielanka. W klasie L-1 w maratonie drugie miejsce zajął Adam Lachowicz z JKS Hetman Chojna.

Waldemar Kaczmarek na torze przeszkód
Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Marcin Szczypiorski nominował 8 zawodników do kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Świata. W tej grupie jest także W. Kaczmarek. Od 7 do 10 maja w Bielinie treningi z kadrowiczami prowadził Austriak Albert Pointl - złoty medalista MŚ z 2005 r.