Policjanci z łapanki?
Piłka nożna

Piłka nożna

IV liga: pięć goli Śliwińskiego
Energetyk Gryfino rozgromił GKS Mierzyn 7:0 (2:0), przypieczętowując spadek tej drużyny z IV ligi. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku, ale potem goście wraz z kolejną straconą bramką tracili coraz więcej animuszu. Aż pięć goli zdobył Śliwiński, a pozostałe dwa Mielnik. Gryfinianie zagrali w składzie: Horodyski, Masztaler, Łęczewski, Pietraszewski, Marzantowicz, Para (46 Usowicz), Mielnik, Łapiński, Krupa (76 Sowa), Plis (46 Hołownia), Śliwiński.
Pozostałe wyniki: Wybrzeże Rewalskie Rewal - Flota Świnoujście 1:0, Arkonia Szczecin - Pogoń II Szczecin 1:1, Gryf Kamień Pomorski - Sława Sławno 2:2, Darzbór Szczecinek - Sokół Pyrzyce 0:2, Astra Ustronie Morskie - Kluczevia Stargard 5:0, Ina Goleniów - Stal Szczecin 0:2, Victoria Przecław - Victoria Sianów 2:1, Pogoń Barlinek - Błękitni Stargard 2:2. W tabeli Energetyk awansował na 8. miejsce, a w sobotę o godz. 17 zmierzy się w Świnoujściu z niepodważalnym liderem - Flotą.

V liga: w derbach górą Mieszko
Orzeł Trzcińsko Zdrój rozgromił na wyjeździe broniącą się przed spadkiem Radovię Radowo Małe 6:0 (3:0), choć przez ponad 70 minut grał w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Mazura. 5 minut po stracie zawodnika to nie przeciwnicy, ale Orzeł zdobył bramkę, a jej autorem był P. Rosadziński. Kolejne gole zdobyli: Ropiejko, M. Rosadziński, a po przerwie znów Ropiejko, Wierzbiński i Mikitów.
W Mieszkowicach w derbach między Mieszkiem a Odrą Chojna zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając aż 5:0 (2:0). Bramki: Paweł Con 2, Bogusz 2, A. Zięba. Fagus Kołbacz przegrał w Płotach z Polonią 0:1.

Pozostałe wyniki: Piast Chociwel - Piast Choszczno 0:2, Pomorzanin Nowogard - Zorza Dobrzany 0:1, Osadnik Myślibórz - Dąb Dębno 1:2, Sparta Gryfice - Vineta Wolin 1:3, Hutnik Szczecin - Kłos Pełczyce 0:1.

16. Zorza Dobrzany           28   21   30:95
W sobotę o godz. 16 w przedostatniej kolejce odbędą się następujące mecze: Orzeł - Vineta Wolin, Odra - Pomorzanin, Dąb - Mieszko, Fagus - Piast Chociwel, Osadnik - Sparta, Zorza - Polonia, Piast Choszczno - Hutnik, Kłos - Radovia. Do IV ligi awansują mistrz i wicemistrz. Spadają formalnie dwa ostatnie zespoły, ale ich liczba może nawet wzrosnąć do sześciu, w zależności od tego, ile drużyn opuści IV ligę.

Klasa okręgowa
Czcibor Cedynia - Unia Dolice 0:1, Morzycko Megasport Moryń - Odrzanka Radziszewo 3:1 (Chrzanowski, Dworczyk, Bladowski - Mysiak), Pogoń II Barlinek - Sparta Godków 0:0, Łabędź Widuchowa - Gryf Sulimierz 5:0 (Kutasiewicz 2, Woś, Zięcik, Obała), Iskra Banie - Myśla Dargomyśl 1:0 (Stopczyński), Sokół Różańsko - Woda Rzecko 2:2, Sokół Granowo - Remor Recz 1:0, Sęp Brzesko - Stal Lipiany 1:1.
16. Iskra Banie              28   20   24-66
W sobotę o 16 przedostatnia kolejka: Czcibor - Iskra, Odrzanka - Myśla, Sparta - Sokół G., Stal - Łabędź, Remor - Morzycko, Unia - Sokół R., Woda - Sęp, Gryf - Pogoń II B.

A-klasa
Gr. III. Czarni Lubanowo - Wicher Reptowo 4:6 (dla gosp. Walczak 2, Szwedo, W. Wójcik), Błyskawica Kluki - Grot Gardno 2:1, Znicz Niedźwiedź - Ehrle Polska Dobra Szcz. 0:14, Rybak Trzebież - Gryf Nowielin 5:2, Jeziorak Szczecin - Strzelcy Pucice 3:1. Gr. IV. Ogniwo Babinek - Agrogol Golenice 1:5 (dla gosp. Pawlik), Grom Krajnik Dln. - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 2:3, Mieszko II Mieszkowice - Santos Sarbinowo 4:2, Sokół Przyjezierze - Sekwoja Brwice 0:3 vo, Olimpia Troszyn - Pomorzanin Cychry 5:2, Orły Lubiechów Grn. - Zryw Góralice 2:5, Piast Piaseczno - Witniczanka Witnica 2:1.

B-klasa
Gr. II. Lech Stołeczna - Korona Klępicz 4:1, Chrobry Lisie Pole - Błękitni Białęgi 4:1 (dla gosp. Krzyżelewski, Madajczak, Żukowski, G. Feręc), Rosnowianka Rosnowo - Orzeł Żelechowo 3:2, Hetman Grzybno - Tywa Swobnica 2:2 (dla gości Durasiewicz, M. Glonek). Gr. III. Pionier Nawrocko - Zjednoczeni Kurzycko 1:5 (dla gości S. Chrobak 2, N. Szkolnicki, P. Szkolnicki, T. Marmura).