„Gazeta Chojeńska” numer 51-52 z dnia 18.12.2007

Jedwabnym Szlakiem do Chin (4)
SPORT

SPORT

Janicki z Pucharem Świata
41-letni Jarosław Janicki z Hermesa Gryfino zdobył Puchar Świata w supermaratonie. Zawody odbyły się w USA (w Huntsville w stanie Teksas), a zawodnicy musieli pokonać dystans 50 mil, czyli ok. 80 km. Gryfinianinowi zajęło to 6 godzin 7 minut i 46 sekund. Drugiego na mecie Belga wyprzedził aż o 20 minut.

Miłosz coraz lepszy

W zakończonych w niedzielę w Warszawie Mistrzostwach Europy w szachach szybkich wielki sukces odniósł gryfiński szachista Miłosz Rudnicki. W gronie 580 zawodników (w tym ponad 100 arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych) zajął doskonałe 43. miejsce, a w grupie rankingowej 2200 okazał się najlepszym zawodnikiem Europy!

Bartosz na najwyższym podium
Postępy robi 17-letni Bartosz Filipczak z Chojny, trenujący trójbój siłowy. W lecie informowaliśmy, że zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w wyciskaniu sztangi leżąc (w kategorii wagowej do 100 kg). Ostatnio, 8 grudnia we Wschowej (Lubuskie) został mistrzem Polski juniorów (do lat 18). Poprawił swój wynik o 5 kg, osiągając 135 kg. Ponadto w przysiadzie ze sztangą miał 120 kg, a w tzw. martwym ciągu 160, co dało mu w trójboju 415 kg i szóste miejsce.
Bartosz jest uczniem kl. III ZSP 1 w Chojnie. Reprezentuje Herkulesa Warszawa, ale na co dzień trenuje u siebie pod okiem ojca oraz chojeńskiego lekarza medycyny sportowej - Marii Jarosz-Kujawiak.

Szachowe Grand Prix zakończone
Zakończyły się całoroczne zmagania młodych gryfinian (od przedszkolaków po maturzystów) w IX edycji Grand Prix Gryfina w szachach. Ostatni turniej odbył się w sobotę. Bezapelacyjnym zwycięzcą Grand Prix został Piotr Promiński (SP 1 Gryfino), który wygrał 6 z 12 turniejów. W gronie gimnazjalistów najlepsza była Marta Jabłońska, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Michał Oszczyk (ZSP 2 Gryfino). Ogółem rywalizowało ponad 70 zawodników. - Jestem ogromnie dumny, że tak wielu młodych szachistów wzięło udział w rozgrywkach. Chciałbym, aby szachy w Gryfinie się rozwijały, by poprzez grę dzieci mogły inaczej patrzeć na życie, podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność, by wyciągały wnioski z dobrych i złych partii. Chciałbym nauczyć je cieszyć się ze zwycięstw, ale przede wszystkim - nauczyć przegrywać. To się przydaje w życiu - mówi organizator rozgrywek Krzysztof Rudnicki.