Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 02 z dnia 08.01.2008

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę znów gra Orkiestra
Rejon propagandy narodowej
Chojna potrzebuje rozwoju
Związkowcy oburzeni, Różański się nie wycofuje
Krzyk księdza
Jedwabnym Szlakiem do Chin (6)
Sport

W niedzielę znów gra Orkiestra

W najbliższą niedzielę 13 stycznia w całej Polsce po raz XVI odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy zbierać pieniądze na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Fundacja WOŚP chce w sposób systemowy wesprzeć dziecięce oddziały laryngologiczne i otolaryngologiczne, skupiając się na zaawansowanej diagnostyce i leczeniu wad słuchu u noworodków i małych dzieci. Drugi obszar to pomoc oddziałom zajmującym się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, np. wskutek poparzenia układu oddechowego lub utkwienia tam ciał obcych. Obszar trzeci to wsparcie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.

W Chojnie Centrum Kultury wraz ze sztabem przy ZSP 1 zapraszają do sali widowiskowej Ratusza o godzinie 17.30. W programie blok koncertowy, licytacja gadżetów WOŚP (w tym złotego serca z herbem Chojny, wykonanego i ofiarowanego przez pracownię złotniczą MEJP Jarosława Powagi), o godz. 20 światełko do nieba. Atrakcje te będą uzupełnieniem prowadzonej przez wolontariuszy ulicznej kwesty.
W Mieszkowicach imprezy zaczną się już w piątek o 17 koncertami w MGOK. W sobotę i niedzielę - wydarzenia sportowe: turnieje halowej piłki nożnej i biegi przełajowe.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska