Dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 15.01.2008

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Orkiestra z głową
Schengen nie w Siekierkach
Oświata według ChIS
Zdarzyło się w roku 2007
Helga Hirsch z filmem i książką
Migdalski 23 stycznia
Wędrowcy fikcyjnych światów
Jedwabnym Szlakiem do Chin (7)

Orkiestra z głową

Imponujące światełko do nieba w wykonaniu strażaków z Chojny i Schwedt
W Chojnie miejscowy złotnik Jarosław Powaga przekazał na licytację specjalnie wykonane przez siebie złote serce z okolicznościowym grawerunkiem. Wylicytował je za 370 zł Dariusz Ćwirko, na zdjęciu z Adrianą Salamończyk - koordynatorką sztabu WOŚP przy ZSP 1
Mieszkowiccy wolontariusze najpierw pieniądze zbierali, a potem je liczyli
W Gryfinie licytowano m.in. autograf bramkarza Jerzego Dudka
Co najmniej 30 mln zł (o 7 mln więcej niż przed rokiem) zebrała w niedzielę w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na leczenie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

W Chojnie sztab przy ZSP 1 zebrał prawie 11 tys., a w Mieszkowicach - ponad 8 tys. zł.

Wiosenna orkiestra
M. Kowalczyk (pierwszy z prawej) już na starcie wyszedł na prowadzenie
Takiej pogody o tej porze roku dawno nie było, bo w styczniu, gdy świeci słońce, to zazwyczaj jest siarczysty mróz. Jednak w niedzielę było słonecznie, ciepło, wręcz wiosennie. Uczestnicy mieszkowickiego biegu z okazji XVI finału WOŚP nie musieli zakładać grubych dresów, a niektórzy wystartowali w krótkich spodenkach. W niedzielę zorganizowano dwa biegi: jeden masowy dla wszystkich chętnych, którzy chcieli w piknikowej atmosferze (z balonikami) pokonać dystans 4 km. Zgłosiła się pokaźna grupa uczestników, głównie młodzieży szkolnej. Po biegu integracyjnym na starcie stanęli "zawodowcy", którzy mieli do pokonania dwie pętle po 4 km. Kobiety biegały na dystansie o połowę krótszym. Wystartowało 50 osób, w tym z Gorzowa, Dębna, Gryfina, Szczecina, Goleniowa, Łobza. Bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą" poświęcono niedawno zmarłemu promotorowi mieszkowickiego sportu - Zdzisławowi Mrozowi. Starterem honorowym była żona zmarłego - Teresa, wręczając zarazem wszystkim uczestnikom okolicznościowe medale.
Uradowanej Jolancie Tłoczek medal wręcza T. Mróz
Wśród kobiet zwyciężyła Jolanta Tłoczek z Goleniowa, wyprzedzając wyraźnie miejscowe biegaczki: Patrycję Wolną i Andżelikę Zdradę. Ciekawie zapowiadała się męska rywalizacja, bo na starcie pojawiła się czołówka z ubiegłego roku. Przypomnijmy, że wtedy triumfalnie jako pierwsi linię mety przebiegli Józef (ojciec) i Kamil (syn) Podberescy z Cychrów, a trzeci był Marcin Kowalczyk z Wełtynia, który w tym roku postanowił się zrewanżować i bardzo prestiżowo podszedł do startu. Już po pierwszych metrach wyszedł na prowadzenie i właściwie nie oddał go do końca. Przez większość dystansu kroku dotrzymywał mu Kamil Podbereski, ale w końcówce nie wytrzymał tempa, przybiegając na metę z kilkusekundową stratą. Trzeci był Łukasz Hryciuk z Dębna, a czwarty Józef Podbereski. Warto dodać, że tegoroczny bieg poprowadzono nową, bardziej widowiskową trasą - częściowo ulicami Mieszkowic.

W niedzielnym halowym turnieju piłki nożnej seniorów wygrał Autogaz Szczecin. Szczegóły za tydzień.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska