Mistrzostwa didżejów
Afryka nie jest dzika (6)
Biegali po pasach

Zwycięzca Zbigniew Murawski i najszybszy wózkarz Jan Pienio
Blisko 12-kilometrową trasę I Międzynarodowego Biegu Integracyjnego w Chojnie w sobotę najszybciej pokonał Zbigniew Murawski (Maratończyk Team Szczecin) w czasie 39 min. 36,94 sek. Na pasach startowych dawnego lotniska o prawie 9 sek. wyprzedził Łukasza Hryciuka i o blisko minutę Grzegorza Perkę (obaj z Grupy Biegowej 42 Dębno).
Najszybsza kobieta - Arleta Meloch z Grudziądza
Czwarty był Krzysztof Pokrzywiński (ZCh Police), piąta Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz), szósty Zbigniew Pokrzywiński (UKS Police). W pierwszej dziesiątce na 8. pozycji uplasował się Henryk Rębowiecki z Piaseczna, a na 9. Zdzisław Wawruszczak z Mieszkowic. Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza była oczywiście A. Meloch. Wyprzedziła Dorotę Woźniak (Florian Chojnice) aż o ponad 10 min. Trzecia była Susanne Scheffler (Schwedter Hasen ze Schwedt), czwarta Marzena Chatłas (UKKT Traperzy Chojna). W kategorii wózków wygrał Jan Pienio przed Arturem Kamińskim i Piotrem Kacalskim (wszyscy KSJ Start Szczecin). Zdobywcy trzech najlepszych miejsc w kat. kobiet i mężczyzn oprócz medali i statuetek otrzymali nagrody pieniężne - odpowiednio po: 700, 500 i 300 zł. Najszybszych z gminy Chojna (Marzenę Chatłas i Dawida Mieszczańskiego) nagrodzono rowerami ufundowanymi przez firmę Megasport. Bieg ukończyło 37 osób. Organizatorem było Centrum Kultury, a sędzią głównym Mirosław Żerkowski z Łodzi - olimpijczyk z 1980 r., wielokrotny mistrz Polski w biegach średnich.