Dopóki piłka w grze
Zielin ponownie mistrzem województwa
Mistrz didżejów wyłoniony
Pomóżmy Piotrowi

8-9 maja w Nowym Warpnie odbył się etap wojewódzki XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Powiat gryfiński reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielinie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Baniach. Podczas dwudniowych zmagań konkursowych uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością zastosowania tej wiedzy podczas jazdy w miasteczku ruchu i na rowerowym torze przeszkód. Wykonywali także zadanie praktyczne, polegające na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w symulowanym wypadku drogowym.
Podobnie jak w ubiegłym roku, w kategorii szkół podstawowych wśród 21 zespołów zwyciężył Zielin pod opieką Henryka Madery, wyprzedzając Borne Sulinowo z powiatu szczecineckiego aż o 16 punktów i tym samym będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale krajowym w Białej k. Opola w dniach 27-30 maja. Także w klasyfikacji indywidualnej czołowe miejsca zajęli uczniowie z Zielina: Szymon Pawlicki zwyciężył, Patryk Baran był czwarty, Adrian Stelmach - piąty. Główną nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka promem do Szwecji oraz nośniki pamięci pen-drive (2 GB). Szymek jako zwycięzca indywidualny otrzymał ponadto radiomagnetofon. W kategorii gimnazjów Banie zajęły drugie miejsce, nieznacznie ustępując zespołowi z Drawska Pomorskiego. Indywidualnie Paweł Tworek był czwarty, Michał Strychoń piąty i Marcin Sztajnert trzynasty.