Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 25 z dnia 17.06.2008

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Gmina chce most
Już po Dniach Chojny
Wyniki gimnazjalistów: pochwała zespołów
Chwała antybohaterom
Ojczyzna to niekoniecznie kraina dzieciństwa
DNI CEDYNI 2008
Summer Music Festival na Lotnisku
Sport

Gmina chce most

Gmina Cedynia gotowa jest przejąć most kolejowy w Siekierkach i w porozumieniu z sąsiadami z drugiej stronie Odry otworzyć turystyczne przejście graniczne. Tak oświadczył podczas sesji Rady Miejskiej 6 czerwca burmistrz Adam Zarzycki. Procedura byłaby taka, iż most od kolei przejąłby skarb państwa, a następnie oddał w użyczenie gminie. Zarzycki prowadzi w tej sprawie rozmowy z władzami wojewódzkim. Zaznaczył on, że sprawa będzie aktualna dopiero po wrześniowych wyborach samorządowych w Niemczech, ponieważ nie wiadomo, czy nowe władze będą zainteresowane tym wspólnym przedsięwzięciem tak jak obecne. Przypomnijmy, że szef Urzędu Barnim-Oderbruch Frank Ehling był inicjatorem takiej koncepcji i mocno zabiegał o to, żeby most łączył, a nie dzielił sąsiadujące gminy.
Gdyby doszło do przejęcia mostu, to gmina będzie się starać o środki unijne, aby doprowadzić go do takiego stanu, żeby nie zagrażał bezpieczeństwu turystów.
(tw)


Jak widać na zdjęciu, w tej chwili turyści zwiedzający tę niewątpliwą atrakcję, jaką jest most i jego przyrodnicze otoczenie, napotykają na stalową zaporę i druty kolczaste.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska