W Baniach już po łowach
Dziękowali i przepraszali
Pochwała z nutką goryczy

Medale weterana
W Stargardzie odbyły się 15 czerwca Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w wielobojach lekkoatletycznych. Bardzo dobrze spisał się nasz stały uczestnik najważniejszych imprez tego typu - Józef Borsuk z Tywicy (gm. Banie). W czwórboju ciężarkowym zdobył srebrny medal, a brązowy w pięcioboju (kula, dysk, oszczep, młot i ciężarek 9 kg).
28-29 czerwca nasz lekkoatleta wystartuje z szansami na medale w indywidualnych lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Weteranów w Słupsku.

Mistrzowska klasa
14-letnia Katarzyna Żołnowska z Hermesa Gryfino (na zdj.) zajęła 15. miejsce w wieloboju podczas zakończonych 15 czerwca w Szczecinie indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorek w gimnastyce artystycznej. Gryfinianka była najmłodszą zawodniczką i był to jej pierwszy start w gronie seniorek. Tytuł mistrzyni Polski obroniła Joanna Mitrosz (Jantar Gdynia), szykująca się do występu na olimpiadzie w Pekinie. W rywalizacji młodzieżowców (zawodniczek poniżej 18 lat), czyli w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kasia była dziewiąta. Podopieczna Oleny Turkiny dzięki temu występowi uzyskała klasę mistrzowską.

Na Mistrzostwach Polski
Ilona Janas z gryfińskiego Hermesa zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski juniorek w siedmioboju lekkoatletycznym i podczas imprezy finałowej w Zielonej Górze zajęła 15. miejsce.

Siedem medali
Siedem medali zdobyli lekkoatleci Hermesa Gryfino na międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów w Stargardzie. Jedyne złoto wywalczyła w skoku wzwyż Magdalena Turska, która w tym roku już cztery razy poprawiała rekord klubu juniorek (od 163 do 168 cm).
Srebrne medale zdobyli: Adrian Serafin w 8-boju, Miłosz Dudkiewicz na 110 m ppł., Barbara Morawin w rzucie młotem i Dominika Mirek w skoku wzwyż. Z brązowymi krążkami wrócili: Anna Konecka (400 m) i Damian Tyczka (skok w dal).

Najmłodsi mistrzowie
Aż 61 chłopców i 45 dziewcząt rywalizowało w powiatowym indywidualnym trójboju lekkoatletycznym klas V. Wyniki trzech konkurencji (biegu na 60 m, rzutu piłeczką palantową i skoku w dal) przeliczane były na punkty i suma decydowała o miejscu poszczególnego zawodnika. Mistrzynią powiatu została Weronika Zawada z Kołbacza z wynikiem 209 pkt, a wśród chłopców zwyciężył Piotr Tarnowski z Mieszkowic - 157 pkt. A oto pozostała czołówka wieloboistów: Dziewczęta: 2. Iga Włodarczyk - Moryń (189), 3. Aleksandra Kawka - Gardno (185), 4. Marcela Lasota - Chojna (172), 5. Alicja Florek - SP 2 Gryfino (168), 6. Anita Dąbrowska - SP 1 Gryfino (165). Chłopcy: 2. Sebastian Kępa - Banie (149), 3. Jakub Przybyła - Cedynia (149), 4. Kamil Frosik - Cedynia (146), 5. Paweł Galant - Chojna (146), 6. Mariusz Hiszpański - SP 2 Gryfino (136). Dziesięć dni później na mistrzostwach powiatu w czwórboju rywalizowali IV-klasiści. Oto wyniki: dz. - 1. Karolina Jenne - SP 1 Gryfino (226 pkt), 2. Dominika Morawska - SP 2 Gryfino (186), 3. Weronika Mendyk - Moryń (172), 4. Anna Gągolińska (161), 5. Joanna Miler (161), 6. Julia Rembecka (155) - wszystkie SP 1 Gryfino. Chł.: 1. Eryk Giermak - Chojna (200), 2. Piotr Oleszczyszyn (174), 3. Mateusz Wlazło (164), 4. Kamil Kownacki (158), 5. Bartłomiej Gumiński (147) - wszyscy SP 1 Gryfino, 6. Rafał Karpicki - Moryń (143).