Boom inwestycyjny w Baniach
Kuratorium za Piotrowskim
Nasz dom spalili...

Czwarta skocznia tuż za granicą

W niemieckim przygranicznym Bad Freienwalde 23 sierpnia otwarto kolejną i największą skocznię narciarską o punkcie HS 66 metrów. Głównym gościem uroczystości był premier Brandenburgii Matthias Platzeck. Obecnie kompleks skoczni należący do miejscowego klubu Wintersportverein 1923 tworzą cztery obiekty. Oprócz obecnie oddanej do użytku, istnieją mniejsze skocznie o punktach konstrukcyjnych: 10, 21 i 42 m. W dwóch konkursach skoków rozegranych 23-24 sierpnia z udziałem 160 zawodników z 5 krajów uczestniczyli także zawodnicy z naszego powiatu - reprezentanci UKS Zieloni '95 Mieszkowice. Wkrótce więcej o ich występach.
(mix)

Golf w Binowie
Dariusz Kuriata ze szczecińskiego klubu golfowego Binowo Park wygrał finałowy turniej Diners Club Trophy 2008 w kategorii brutto (z wynikiem łącznym 161 uderzeń), a w kategorii netto najlepszy był jego klubowy kolega Leopold Rudziński (135 uderzeń). Zawody odbyły się 21-22 sierpnia w Binowie w ramach turnieju Polish Golfers Championship (biorą w nim udział wyłącznie amatorzy). Posiadacze kart Diners Club rywalizowali o udział w światowym turnieju w portugalskiej miejscowości Vilamoura (3-7 listopada).
- Z golfem po raz pierwszy zetknąłem się 5 lat temu, ale gram na polach od 4 lat. Do turnieju przygotowywałem się od pierwszej eliminacji w Binowie. Nie ukrywam, że zwycięstwo było dla mnie dużym zaskoczeniem. Udało mi się wyprzedzić wielu bardziej doświadczonych i utytułowanych golfistów - mówi Dariusz Kuriata. Do swoich największych sukcesów zalicza wygranie grupy HCP 21-25 na Polish Golfers Championship 2005 i wyjazd na zawody do Turcji.
Leopold Rudziński rozpoczął przygodę z golfem dwa lata temu. - Pierwszy raz zetknąłem się z tym sportem w Binowie w 2006 r. Potem miałem rok przerwy. Tej wiosny zainteresowałem się golfem ponownie. Wyznaczyłem sobie za cel jak najlepsze miejsce w finale Diners Club i PGC. Udało się. Zwycięstwo i możliwość reprezentowania Polski w finale w Portugalii jest dla mnie ogromną satysfakcją - mówi Rudziński. Pozostałymi medalistami w klasyfikacji brutto byli Ryszard Sobiesiak (183) i Wiktor Bąk (168). W grupie netto drugie miejsce zajął Mariusz Wojtas (143 punkty), a trzecie Bogusław Bil (147 punktów).

W tym roku po raz pierwszy w ramach PGC zorganizowano turniej Diners Club Trophy. Głównym sponsorem jest firma Diners Club Polska, wspierająca polskiego golfa.
(r)

Piłka nożna
IV liga: remis z Gwardią. Energetyk Gryfino po zaciętym meczu zremisował u siebie z Gwardią Koszalin 3:3 (1:2). Gospodarze objęli prowadzenie w 18' po strzale Deptuły. Gwardia wyrównała w 36', a siedem minut później wyszła na prowadzenie. Po przerwie wprowadzony na boisko Aleksandrowicz doprowadził w 57' do remisu i za pięć minut strzelił kolejną bramkę. Jednak na kwadrans przed końcem koszalinianie ponownie wyrównali. Energetyk: Horodyski, Stępień, Łazarz, Kosakiewicz, Marat (77 Masztaler), Szandruk (50 Aleksandrowicz), Mielnik, Kwaśniewski, Deptuła (75 Turtoń), Łapiński, Śliwiński. Inne wyniki: Stal Szczecin - Pogoń Barlinek 2:1, Orzeł Wałcz - Sokół Pyrzyce 0:0, Piast Chociwel - Piast Choszczno 1:5, Victoria Przecław - Ina Goleniów 2:2, Vineta Wolin - Drawa Drawsko Pom. 0:2, Wybrzeże Rewalskie Rewal - Gryf Kamień Pomorski 1:2, Hutnik Szczecin - Leśnik/Rossa Manowo 0:0. Gryfinianie są wiceliderem tabeli.

V liga: w derbach lepszy Orzeł. W sobotnich derbach w Chojnie Odra (ponownie kierowana przez trenera Marka Bieńka) przegrała z Orłem Trzcińsko-Zdrój 2:3 (1:2). Goście już po 9 minutach prowadzili dwoma bramkami (P. Mazur i Sarnecki z karnego). Przed przerwą kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił Turkiewicz. W drugiej połowie Odra intensywnie dążyła do zmiany wyniku i Kwiatkowski główką zdołał wyrównać. Jednak potem Wojciechowski strzelił decydującego gola. Orzeł dzięki temu zwycięstwu pozostaje liderem z kompletem zwycięstw, a Odra zamyka tabelę z zerowym kontem. Odra: Pawelec, Bucyk, Grabowski (Kwiatkowski), Łęczewski, Kusiak, Greguła (Piotrowski), Zatorski, Kasztelan, Ruszar (Ferfet), Andrzejewski, Turkiewicz. Orzeł: Cerkowniak, P. Rosadziński, Sarnecki, Wiśniewski, P. Mazur (A. Omański), Janusz, Walczak, Wojciechowski, Chrzanowski, Laszczyński (Mikitów), M. Mazur (Szulawa).
Mieszko Mieszkowice wygrał u siebie ze Świtem Szczecin 2:1 po bramkach Mazurka i Wasilewskiego. Mieszkowiczanie - podobnie jak Orzeł - mają komplet punktów i są na trzecim miejscu w tabeli. Polonia Płoty - Sparta Gryfice 3:1, Sarmata Dobra Nowog. - Osadnik Myślibórz 1:1, Arkonia Szczecin - Kluczevia Stargard 0:1, Sparta Węgorzyno - Iskierka Szczecin 2:2, Woda/Piast II Rzecko - Stal Lipiany 7:0, Kłos Pełczyce - GKS Mierzyn 3:2.

Kl. okręgowa. Odrzanka Radziszewo - Sęp Brzesko 3:0 (Burjanowski, Sinkoski z karnego, Mysiak), Unia Dolice - Sparta Godków 2:0, Łabędź Widuchowa - Zorza Dobrzany 1:4, Koral Mostkowo - Czcibor Cedynia 0:2 (Skóra, Widziajło), Orkan Suchań - Santos Sarbinowo 4:0, Jedność-Impex Przewłoki - Klon Krzęcin 6:1, Myśla Dargomyśl - Remor Recz 0:0, Sokół Różańsko - Sokół Granowo 2:1. Prowadzi Zorza przed Odrzanką. W gr. I: Fagus Kołbacz - Dąbrovia Stara Dąbrowa 0:1.

A-klasa. Gr. III. Znicz Niedźwiedź - Iskra Banie 0:2 (Urban, Stopczyński), Zryw Kołbaskowo - Grot Gardno 5:1 (Chojniak), Tywa Swobnica - Ogniwo Babinek 1:4 (samob. - Ł. Prostak 2, R. Gnap, T. Prostak), Klon Krzymów - Czarni Czarnówko 3:2 (dla zwyc. Słodownik 2, Skrzypek), Jeziorak Szczecin - Czarni Lubanowo 11:0, Leśnik Kliniska - Rybak Trzebież 6:1, Orzeł Grzędzice - Unia Swochowo 2:1. Gr. IV. Olimpia Smolnica - Zryw Góralice 7:1, GKS Golenice - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 0:8, Sekwoja Brwice - Piast Piaseczno 1:2 (dla gosp. R. Zatorski), Morzycko Moryń - Olimpia Troszyn 1:1 (dla gosp. Ignaczak), Chrobry Lisie Pole - Witniczanka Witnica 2:2 (Krzyżelewski, Ziemiański - Tytoń, Dąbrowicz), Orkan Rów - Polonia Giżyn 1:7, Pomorzanin Cychry - Zieloni Zielin 1:2 (dla zwyc. M. Kolasa, A. Kolasa)

B-klasa. Gr. I. Odra Czelin - Rosnowianka Rosnowo 3:0 vo, Lech Stołeczna - Korona Klępicz 5:1 (dla gości Bagiński), Sokół Przyjezierze - Orzeł Żelechowo 2:5 (dla zwyc. Mierzwiak 2, Łukasik 2, Wojsznarowicz), Pionier Nawrocko - Hetman Grzybno 3:8, Błękitni Białęgi - Osadnik II Myślibórz 2:4 (dla gosp. R. Gawron 2), LUKS Krzywin - Zjednoczeni Kurzycko 2:4.