Chojna za mało sprzedała
Czy jesteśmy zaściankiem Europy?
Spór o podatki w Moryniu

Ważna wygrana
Szczypiorniści Energetyka Gryfino w kolejnym meczu II ligi pokonali u siebie bardzo silną Pomezanię Malbork 34:29 (18:13). W drugiej połowie ich przewaga niebezpiecznie stopniała do trzech bramek, ale końcówka zdecydowała o wyraźnym zwycięstwie. Skład i bramki: Fornal, Szot - Palto 10, Adamczewski 7, Galus 4, Blejsz 4, Tołyż 3, Stanisławek 3, Podfigurny 2, Krzyżanowski 1, Matoszko, Porębski, Wojciechowski.
Sambor Tczew - Sokół Gdańsk 25:31, Szczypiorniak Olsztyn - KU AZS UKW Bydgoszcz 27:33, MKS Grudziądz - MMTS II Kwidzyn 29:29, Gwardia Koszalin - AZS Gdańsk 32:24 Prowadzą z taką samą ilością punktów AZS UKW Bydgoszcz i Energetyk. W sobotę gryfinianie grają w Gdańsku z AZS.

Piłka nożna

W IV-ligowym meczu na szczycie wicelider Energetyk Gryfino uległ u siebie liderowi - Piastowi Choszczno 2:5 (1:3). Zaczęło się dobrze, bo w 12' Mielnik zdobył bramkę z wolnego. Ale za kilka minut Wawreńczuk wyrównał z karnego, a potem dwa gole przy biernej postawie obrońców strzelił dla Piasta Bejuk. Pięć minut po przerwie nadzieje kibiców odżyły, gdy Śliwiński z wolnego zdobył kontaktową bramkę. Ale potem strzelali już tylko goście: w 66' (Piskorz, piłka odbiła się jeszcze od Masztalera) i w 80' (Kiernicki). Skład: Horodyski, Łapiński, Łazarz, Śliwiński, Ł. Deptuła (88 Szandruk), Kosakiewicz, Mielnik, Marzantowicz, Kwaśniewski (77 Ludwiczak), Masztaler (71 Wełpa), P. Deptuła (64 Aleksandrowicz). Inne wyniki: Stal Szczecin - Gryf Kamień Pomorski 0:2, Gwardia Koszalin - Sokół Pyrzyce 2:1, Leśnik/Rossa Manowo - Pogoń Barlinek 0:1, Orzeł Wałcz - Drawa Drawsko Pom. 1:2, Piast Chociwel - Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:0, Victoria Przecław - Vineta Wolin 3:1, Hutnik Szczecin - Ina Goleniów 0:1. Prowadzi Piast Choszczno z 2 pkt przewagi nad Drawą i 3 nad Energetykiem, który w sobotę w ostatniej w tym roku kolejce gra w Barlinku.

V liga. Orzeł Trzcińsko-Zdrój uległ w Węgorzynie Sparcie 1:3. Gospodarze objęli prowadzenie w 12', wyrównał 5 min. przed przerwą Chrzanowski, ale za chwilę goście stracili drugą bramkę, a po przerwie w 70 trzecią. Orzeł: Leśniak, Wiśniewski, P. Rosadziński, M. Komarnicki, D. Komarnicki (Kozik), P. Mazur, Wojciechowski, M. Rosadziński, Janusz, Laszczyński (M. Mazur), Chrzanowski. Odra Chojna przegrała na wyjeździe z Wodą/Piastem II Rzecko 2:4. Obie bramki dla gości strzelił Turkiewicz.
W meczu podwyższonego ryzyka (chodzi o "kibiców" obu drużyn) Mieszko Mieszkowice zremisował u siebie bezbramkowo z Osadnikiem Myślibórz. Porządku pilnowały dziesiątki policjantów, których próbowali atakować stadionowi chuligani.
Arkonia Szczecin - Stal Lipiany 6:2, Kluczevia Stargard - Świt Szczecin-Skolwin 2:2, Polonia Płoty - Sarmata Dobra 0:3, GKS Mierzyn - Iskierka Szczecin-Śmierdnica 4:1, Kłos Pełczyce - Sparta Gryfice 2:2. Prowadzi Sarmata przed GKS i Spartą G. Orzeł jest na 9. miejscu, Odra na 11. i Mieszko na 13. W ostatniej jesiennej kolejce w sobotę o 13.30 Orzeł podejmuje Wodę, a Odra Polonię, zaś Mieszko gra w Gryficach.

Kl. okręgowa. Gr. II. Sokół Różańsko - Odrzanka Radziszewo 0:0, Sparta Godków - Czcibor Cedynia 2:0 (Błaszczyszyn 2), Łabędź Widuchowa - Santos Sarbinowo 1:5, Unia Dolice - Remor Recz 2:2, Klon Krzęcin - Zorza Dobrzany 0:1, Jedność-Impex Przewłoki - Sokół Granowo 1:1, Koral Mostkowo - Sęp Brzesko 5:2, Myśla Dargomyśl - Orkan Suchań 1:1. Prowadzi Zorza z 11 pkt przewagi nad Odrzanką, 12 nad Unią i 13 nad Czciborem. W gr. I Fagus Kołbacz - Promień Mosty 1:3 (Skrobek).

A-klasa. Gr. III. Klon Krzymów - Iskra Banie 3:2 (Ikiert, Swendrowski, Skrzypek - Szulawa 2, po meczu kibice Iskry próbowali doprowadzić do bijatyki, konieczna była interwencja policji), Zryw Kołbaskowo - Ogniwo Babinek 1:1 (R. Gnap), Grot Gardno - Leśnik Kliniska 1:0 (Wieczorek z karnego), Tywa Swobnica - Czarni Czarnówko 1:4 (Niedolistek - Bodnar 3, Leszczyński), Orzeł Grzędzice - Czarni Lubanowo 1:2 (Groblica, Dawid), Rybak Trzebież - Unia Swochowo 3:2, Jeziorak Szczecin-Załom - Znicz Niedźwiedź 0:2. Mistrzem jesieni jest Ogniwo.

Gr. IV. Morzycko Moryń - Polonia Giżyn 2:0 (Kaczmarek, Głos), Olimpia Smolnica - Piast Piaseczno 0:0, Witniczanka Witnica - Pomorzanin Cychry 2:0 (Kościelny, Zdunek), Orkan Rów - Chrobry/Dąb II Boleszkowice 1:0, Chrobry Lisie Pole - Zryw Góralice 8:0 (Krzyżelewski 4, Kołodziejczyk, Krzyżanowski, Barański, Żukowski), Sekwoja Brwice - GKS Golenice 0:3, Zieloni Zielin - Olimpia Troszyn 14:3. Mistrzem jesieni jest Polonia z taką samą ilością punktów co Piast.

B-klasa. LUKS Krzywin - Sokół Przyjezierze 5:3 (dla gosp. A. Ziółkowski 2, K. Ziółkowski 2, D. Obała)